Jump to content
  • 0
Kiepski perkusista

Co im pomoże? Polmuz.

Question

Cześć! Polmuz prawdopodobnie z lat 90.potrzebuje sposobu żeby zabrzmiał. W porównaniu do chińskiego sonixa na którym gram i z którego jestem zadowolony wypada beznadziejnie albo gorzej. Niestety połasiłem się na oszczędności i kupiłem do niego naciągi dragon drums. Drewno wygląda na zwarte, obręcze są ok lugi trzymają. Czy jakieś lepsze naciągi zmienią stan rzeczy? Co jeszcze z choćby domowych sposobów? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Sam sobie odpowiem. Po krótkiej przerwie stwierdzam że słoń mi na ucho nadepnął. Po prostu mój polmuz ma specyficzne wybrzmienie. Naciągi są ok, przyzwyczaiłem się do krótkiego dźwięku bębnów sonixa z naciągami remo i dlatego ten polmuz tak mnie zaskoczył. Na dziś mogę spokojnie stwierdzić że brzmią dobrze, szczególnie werbel z naciągiem Evans genera 2 i stopa z dragonem. Są po prostu głębsze i trochę bardziej "dzwonią" Ale nie można narzekać. A sonix jest "suchy" I bezduszny. Co za pomyłka, a wystarczyło zrobić sobie przerwę i "odgłuchnąć".z polmuza naprawdę można zrobić dobre bębny. 

IMG_20200809_100513.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

Wierz mi lub nie, ale mam 3 tom z tego samego zestawu, obczaj:

Powiem ci, że miałem ten sam problem, nałożyłem nowe bembrany, ale dalej mi nie pasuje to brzmienie. Niedługo będę kupował nową stopkę, bo moja jest taka luźna, że nie da się grać. Pozdrawiam!

1617605413307..jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

O stary,temat w moim przypadku skończył się kilka miesięcy temu, sprzedałem tego polmuza,od tamtego czasu kilka mi się przewinęło bębnów i muszę przyznać że polmuz to była największa pomyłka,może oprócz werbla.

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

Ta, ja musze kupić 2 tom stopkę i chyba też tego polmuza sprzedać. Choć w sumie, to może nawet pójdzie w przyszłości za trochę większe pieniądze. Trochę jak wino- czym starsze, tym lepsze (choć dźwięk tego bębna przygrywa w moich koszmarach).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...