Skocz do zawartości
  • 0
Kiepski perkusista

Co im pomoże? Polmuz.

Pytanie

Cześć! Polmuz prawdopodobnie z lat 90.potrzebuje sposobu żeby zabrzmiał. W porównaniu do chińskiego sonixa na którym gram i z którego jestem zadowolony wypada beznadziejnie albo gorzej. Niestety połasiłem się na oszczędności i kupiłem do niego naciągi dragon drums. Drewno wygląda na zwarte, obręcze są ok lugi trzymają. Czy jakieś lepsze naciągi zmienią stan rzeczy? Co jeszcze z choćby domowych sposobów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sam sobie odpowiem. Po krótkiej przerwie stwierdzam że słoń mi na ucho nadepnął. Po prostu mój polmuz ma specyficzne wybrzmienie. Naciągi są ok, przyzwyczaiłem się do krótkiego dźwięku bębnów sonixa z naciągami remo i dlatego ten polmuz tak mnie zaskoczył. Na dziś mogę spokojnie stwierdzić że brzmią dobrze, szczególnie werbel z naciągiem Evans genera 2 i stopa z dragonem. Są po prostu głębsze i trochę bardziej "dzwonią" Ale nie można narzekać. A sonix jest "suchy" I bezduszny. Co za pomyłka, a wystarczyło zrobić sobie przerwę i "odgłuchnąć".z polmuza naprawdę można zrobić dobre bębny. 

IMG_20200809_100513.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wierz mi lub nie, ale mam 3 tom z tego samego zestawu, obczaj:

Powiem ci, że miałem ten sam problem, nałożyłem nowe bembrany, ale dalej mi nie pasuje to brzmienie. Niedługo będę kupował nową stopkę, bo moja jest taka luźna, że nie da się grać. Pozdrawiam!

1617605413307..jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

O stary,temat w moim przypadku skończył się kilka miesięcy temu, sprzedałem tego polmuza,od tamtego czasu kilka mi się przewinęło bębnów i muszę przyznać że polmuz to była największa pomyłka,może oprócz werbla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ta, ja musze kupić 2 tom stopkę i chyba też tego polmuza sprzedać. Choć w sumie, to może nawet pójdzie w przyszłości za trochę większe pieniądze. Trochę jak wino- czym starsze, tym lepsze (choć dźwięk tego bębna przygrywa w moich koszmarach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...