Skocz do zawartości
Mackowiak

Powerstroke 3 czy Evans Emad ?

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam naciągu na 22" centrale, brzmienie skupione, z klikiem, do ciężkiej muzyki :) Nie wiem, czym rożnią się te dwa naciągi, nie mam możliwości posłuchania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari
Powersonic clear :cool:

 

Musze potwierdzić :) Sam posiadam i rewelka klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powerstroke czy emad? obydwa dobre, niskobrzmiące i dające niezły klik. Ja bym jednak obstawiał EMADa. Trafia w moje gusta bardziej niz powerstroke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brzmienie skupione, z klikiem, do ciężkiej muzyki :)

 

Na pewno Emad się sprawdzi. Mam u siebie Emada, ale podwójnego, polecam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaka masz centrale. Na lepsze polecam Powerstroke'a, a jesli masz cos z polki entry level - powersonic miazdzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym EMADa, ze względu na dołączone tłumiki. Po nastrojeniu można zmienić brzmienie tylko poprzez włożenie gąbki w kieszonkę na naciągu, co trwa bardzo krótko, a także nadaje naciągowi inne brzmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybrałbym EMADa, ze względu na dołączone tłumiki. Po nastrojeniu można zmienić brzmienie tylko poprzez włożenie gąbki w kieszonkę na naciągu, co trwa bardzo krótko, a także nadaje naciągowi inne brzmienie.

 

A Powersonica Ty widział?

Solidnie przytwierdzone pierścienie piankowe wewnątrz + przypinana od zewnątrz poduszka. Jak dla mnie przebija wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa mam centralke wybitny entry level :P w ogóle się zastnawiam czy jest teraz sens inwestowania w dobry naciąg skoro i tak to brzmi jak kupa.

 

Tylko, że powersonic drogi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba do końca życia nie będziesz grał na tym? Teraz zainwestujesz w naciąg i potem przełożysz go na nowe bębny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym emada clear II, niestety nie grałem na powersonicu to nie gadam, powerstroke miałem (nic specjalnego-normalny dobry naciąg z którego można uzyskac dobre brzmienie) Jednak ze względu na tłumiki emad jest ciekawszym naciągiem... ale... "kieszonka" w której te tłumiki tkwią lubi się odklejac co jak na tę cenę uważam ze poważny bląd speców od evansa. No ale nikt nie powiedział że perkucha to tani sport tak więc......

 

czy oplaca się brac dobry naciag na kiepskie beczki??

 

bardzo sie oplaca, w kiepskich beczkach to wlasnie dobre naciagi odpowiadaja za brzmienie,

co do żywotności naciagu, gram plastkikowymi główkami od DW na swoim powerstroku już ponad rok i się trzyma tak wiec jest luz. Zależy jak gęsto grasz z jaką siłą etc. Fizyki nie oszukasz jak jesteś drwalem to i wióra lecą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak ze względu na tłumiki emad jest ciekawszym naciągiem... ale... "kieszonka" w której te tłumiki tkwią lubi się odklejac co jak na tę cenę uważam ze poważny bląd speców od evansa. No ale nikt nie powiedział że perkucha to tani sport tak więc......

 

No i właśnie o to chodzi, że Powersonic przy co najmniej podobnych właściwościach brzmieniowych jest solidniej wykonany i kosztuje też podobnie.

 

Naciąg tak jak większość 2warstwowych na pewno będzie bardzo trwały - ja gram aktualnie sporadycznie, ale w wakacje było to częściej i póki co nie ma śladu używania (a młócę na twinku ;) ). Po naklejeniu łatek żywotność zapewne może być mierzona w latach :cool: Kto miałstyczność z tym naciągiem ten wie, jaka to świetna robota i na prawdę strzał w 10 od Remo. Nadaje brzmienie słabym bębnom a nie odbiera go tym dobrym ;) ja na swoim Artiście miałem naciąg firmowy Everplaya (odpowiednik Powerstroke3, prawie identyczny brzmieniowo), po założeniu P-Sonica była diametralna zmiana. Więcej kliku, więcej mięcha a co więcej brzmienie nie wali plastikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak ze względu na tłumiki emad jest ciekawszym naciągiem... ale... "kieszonka" w której te tłumiki tkwią lubi się odklejac co jak na tę cenę uważam ze poważny bląd speców od evansa. No ale nikt nie powiedział że perkucha to tani sport tak więc......

a w Aquarianie SK się nie odkleja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari

Miałem Aquarian Superkick II i jest zupełnie inny niż powersonic którego mam obecnie.

Aquarian daje dobry niski dzwiek lecz trudno na niej plaska uzyskac gdyż jak na nisko sie nastroi to slychac piekny "plastik" jak to kolega Dfa lub ktos inny napisal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Powersonica Ty widział?

Solidnie przytwierdzone pierścienie piankowe wewnątrz + przypinana od zewnątrz poduszka. Jak dla mnie przebija wszystko

 

Już wbudowane w naciąg, czyli się ich nie pozbędziesz, a w Emadzie możesz tłumik naturalnie wyjąć i uzyskać dłuższe brzmienie :D

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważcie, że większość sesji w studio znanych bębniarzy "odbywa" się na Powerstroke'u (nawet u tych, którzy maja endorsing na np. Evansa)

 

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zauważcie, że większość sesji w studio znanych bębniarzy "odbywa" się na Powerstroke'u (nawet u tych, którzy maja endorsing na np. Evansa)

Wszystko fajnie i pięknie tyle, że co innego nagrywanie w studio a co innego codzienne próbowanie czy granie live. Znam realizatora który nie uznaje nagrywania bebnów na innych naciągach niż powlekane ambassadory i nie interesuje go fakt, ze ich brzmienie i brzmienie bębnów z tymi naciągami kompletnie nie odpowiada perkusiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zauważcie, że większość sesji w studio znanych bębniarzy "odbywa" się na Powerstroke'u (nawet u tych, którzy maja endorsing na np. Evansa)

Wszystko fajnie i pięknie tyle, że co innego nagrywanie w studio a co innego codzienne próbowanie czy granie live. Znam realizatora który nie uznaje nagrywania bebnów na innych naciągach niż powlekane ambassadory i nie interesuje go fakt, ze ich brzmienie i brzmienie bębnów z tymi naciągami kompletnie nie odpowiada perkusiście.

 

to już lekka przesada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja myślałem że wszystko się teraz triggeruje a tu patrz trafia się vintageowy realizator :)

 

ktoś w hydeparku napisał "Twoja stara trigeruje crashe" :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie interesuje go fakt, ze ich brzmienie i brzmienie bębnów z tymi naciągami kompletnie nie odpowiada perkusiście.

To już gruba przesada Przemo, naprawdę... To jest tak jakbym ja Ci kazał grać tylko i wyłącznie Gładkami 135 B :doubt:

To nie tak, że Ambassadory powlekane są złe - to są bardzo dobre naciągi i w studiu super się sprawdzą, ale gdyby mi ktoś tak powiedział, że jego "to nie obchodzi", w sekunde bym mu podziękował. Za użyczenie studia do nagrań płacisz TY a nie on, więc ma być po Twojemu i powinno go szczerze nie obchodzić, czy wejdziesz do studia z Everplayem Customem z naciągami G2 i do tego E-Ringami na nich, czy na czymś innym :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uznałem, że podepnę się pod temat, nie chcąc zakładać nowego. Zastanawiam się, jakie naciągi wybrać na centralę 22x18 z zestawu ddrum d2 , by brzmiała ona choć odrobinkę podobnie jak na tym filmiku :http://www.youtube.com/watch?v=7hnTj--sThM&fmt=18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...