Skocz do zawartości
Mackowiak

Powerstroke 3 czy Evans Emad ?

Rekomendowane odpowiedzi

A ja szukam naciągi do Tamy Superstar - takiego ażeby brzmienie było jak przy grze PAULA na sesji z Rootwater (filmik na Youtube - Rootwater vision IV).

On używa EMAD-ów - ale na premierze artiście - czy podobnie zagada to na mojej tamce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny mówię, że nie ma co porównywać brzmienia, które jest na filmie z tym na żywo. O wszystkim decyduje materiał bębna, naciągi, strojenie, akustyk (chyba na nagraniach w największym stopniu). Nie dość, ze dobry akustyk wyciagnie z bębnów tyle ile się da, to ty stracisz na jakości filmu wrzuconego na youtube i jakości twoich głośników bądź słuchawek na których odsłuchujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dyers_eve

a ja mam problem nastepujacy. obecnie mam klonowe bebny peace. chcialbym uzyskac efekt (a wiem ze mozna) zeby centrala brzmiala tak jak

. z tego co widze koles ma powerstorke 3 na uderzanym i przedni oryginalny tamowski. wiem ze to co innego bo naglosnione bla bla. mi chodzi zeby taki efekt uzyskac przez mikrofony live i w studio. wiec czy powinienem zmienic oryginalny naciag przedni na powerstroke 3 albo ambassadora, czy zostawic taki jaki jest, i czy uderzany powinienem wsadzic powerstroke 3 czy emad/emadII?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sprobuj emada 2. daje zdrowego klika, jednak nie jest to to co w przypadku sk2 gdzie klik trepanuje czache. na rezo mozesz dac remada albo regulatora-jak ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powersinic ma mniejszy klik niż emad jeszcze :) taki lajcikowy fajny i ciepłe brzmienie serio przyjemny naciąg polecam. i nie ma co odpadać bo poduszka jest 'do odczepiania' a emad pęka jeżeli nie umiesz nastroić dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dyers_eve

osobiscie wolalbym uderzyc w to co jest w temacie :doubt: emada II mam i z tego co tutaj czytalem on sie raczej sprawdza na proby, a live niebardzo a widzialem ze duzo perkusistow uzywa powerstroke 3 wiec sie nad tym zastanawialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osobiscie wolalbym uderzyc w to co jest w temacie :doubt: emada II mam i z tego co tutaj czytalem on sie raczej sprawdza na proby, a live niebardzo a widzialem ze duzo perkusistow uzywa powerstroke 3 wiec sie nad tym zastanawialem

 

że niby emad II jest tylko na próby ? stary co Ty wygadujesz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dyers_eve

nie powiedzialem ze jest TYLKO na proby, wyczytalem ze powerstroke 3 sie o wiele lepiej sprawdza podczas nagrywania i grania live. i ze emady maja zajebiste brzmienie na surowo. a przy nagrywaniu i naglasnianiu trzeba sie troche bardziej pomeczyc. tak tylko wyczytalem i slyszalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam

 

Emad w porównaniu do Powerstroke dale lepsze efekty na próbach/koncertach bez nagłośnienia. Chodzi mi o to że Emad daje dużo punktu z mocnym brzmieniem nawet w kiepskich warunkach akustycznych.

 

Mimo to ja jestem za Powerstroke 3 na centralę, bo przy dobrym stroju ten naciąg potrafi wszystko...

 

Powerstroke w porównaniu z Emadem dużo lepiej (w mojej ocenie) wypada pod mikrofonami (live i studio). Ponadto Powerstrocke 3 jest b.grubym naciąfiem i starcza naprawde na długo (wytrzymały jak nie wiem co).

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dyers_eve

dzieki wielkie za konkretna odpowiedz :!: :!: :!: :!: :smile:

 

prosilbym o jakas porade dotyczaca przedniego naciagu, zostawic oryginalny peace czy zalozyc powerstroke 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no powerstroke jest bardzo dobrym naciagiem, tyle ze wymaga starannego strojenia. emada mozna nastroic troche "niechlujnie" ale i tak bedzie brzmiec dosc dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosilbym o jakas porade dotyczaca przedniego naciagu, zostawic oryginalny peace czy zalozyc powerstroke 3?

 

 

Jak założysz, brzmienie może się tylko poprawić :)

 

 

Co do strojenia powerstroke'a 3 na centrali to radzę po założeniu i wst ępnym strojeniu naciągu, oprzeć się o niego kolenem - całą swoją wagą. Będzie skwierczał i brzęczał przy tej czynności, ale dzięki temu naciąg będzie dobrze leżał na obręczy i będzie "rozciągnięty".

 

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dyers_eve

zrobię mały UP.

 

Planuję zasadzić na front nowy naciąg, gdzieś na necie wyczytałem że jeśli otwór jest większy niż bodajże 7" (ale nie jestem pewien) to efekt brzmieniowy jest taki jakby przedniego naciągu nie było wcale,

planuję zrobić otwór właśnie 7", i tutaj takie trochę dziwne pytanie, czy w takim przypadku byłaby jakaś różnica czy założybym PS3 czy Ambassadora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7" to wcale nie tak dużo, także spokojnie :) Różnica w brzmieniu będzie słyszalna (przynajmniej dla mnie) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dyers_eve

Rozumiem. Czyli miedzy ambassadorem a PS3 nie mam sie co zastanawiac rozumiem :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że różnica będzie słyszalna, więc się zastanów, który chcesz kupić (jak wyżej) :)

 

Zastanów się też nad miejscem otworu - moim zdaniem nie warto robić dziury na samym środku, lepiej bliżej obręczy - przez co zachowasz więcej powierzchni naciągu skupionej w 1 miejscu, co znowu przełoży się na ładną jego pracę przy drganiach i nada dźwiękom ładnego brzmienia :) Oczywiście przy odpowiednim nastrojeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu nie wycinaj - dokładnie. Ja w zasadzie w jednym z zestawów mam od zawsze naciąg firmowy, bez dziury i przy nagłaśnianiu - nie ma problemu. W studiu mikrofon montujemy w centrali, na live'ach jest albo w środku, albo z przodu i wszystko jest ok :)

 

dyers_eve,

 

możliwe, że chcesz osiągnąć efekt wizualny - no to co innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dyers_eve

co to tego że nie mam się zastanawiać który wziąć to miałem w domyśle że bez zastanowienia PS3.

 

zanim wyciąłem otwór w naciągu to najpierw go założyłem i trochę postukałem żeby na żywo sprawdzić jak brzmi naciąg bez otworu, ale jakoś mi to nie podchodziło za bardzo. jak grałem kiedyś w radio PiK to realizator (który jak wiadomo papiery na to ma) mówił mi właśnie na temat otworu w rezonansie i wspomniało tym o czym mówił MachTom. mówił że jeśli wersja z otworem to najsensowniej jest to zrobić gdzieś z brzegu, nie na środku.

ale jakoś znowu wizualnie mi nie podchodzi na boku dziura :biggrin: więc ogolnie stąd moje pytanie.

 

ale dzieki za pomoc! :)

 

[ Dodano: 15-04-2011, 23:26 ]

a jeszcze tak bardziej nawiąże do tego tematu... zastanawiam sie nad uderzanym. mam obecnie emada II i powiem ze jestem zadowolony z jego brzmienia tak na "sucho" w sali prób. ale ze względu że mam ogolnie lepsze przekonanie do remo, i duzo o sob do tej pory widzialem z powerstroke 3 na uderzanym, zastanawiam sie wlasnie nad nim. nie chcialbym zeby po zakupie brzmial on

Na necie wyczytalem komentarze w stylu ze "mialem emady, ale dopiero PS3 dalo takie brzmienie o jakie mi chodzilo", ale znajac internet nie do konca wierze na slowo. czy ktos moze mial do czynienia z obydwoma naciagami i moglby sie obiektywnie wypowiedziec? i powiedziec cos o surowym brzmieniu PS3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja na przykład miałem do czynienia z oby dwoma :) Dla mnie Emad II jest za gruby, a właśnie Powerstroke 3 daje fajne brzmienie, jest na tyle wytłumiony, że w zasadzie nawet bez dodatkowych przedmiotów tłumiących pozwala na osiągnięcie krótkiego uderzenia, w miarę dźwięcznego. Próbowałem ponad różnych 20 naciągów - i do groove'owych rzeczy, jak dla mnie, PS3 wypadł najlepiej. Jeżeli gramy coś akustycznego / jazzowego to używam najczęściej Remo Ambassador Bass i stroję go wyżej. Oczywiście jest jeszcze parę innych naciągów godnych uwagi (ostatnio miałem Pinstripe Clear i tak jak nie podobał mi się za bardzo na żywo, to po nagraniu bębnów z tym właśnie naciągiem na centralce w studiu byłem bardzo zadowolony :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dyers_eve

Ja mam taki problem że nie słyszałem PS3 na "surowo", tylko po nagłośnieniu, lub nagranie. i jeśli chodzi o to drugie, to dźwięk od razu mi się spodobał i zacząłem szukać jaki to naciąg.

Pistripe'a kiedyś miałem na najniższym modelu Basixa, brzmienie było straszne, ale to być może przez nie umiejętne nastrojenie go. Chociaż na różnych nagraniach gdzie używany był Pinstripe brzmienie jest równie ciekawe.

 

dzieki za odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Powerstroke + tłumnik od emada załozonego z tyłu za pierscień i złapany taśmą. Brzmienie rewelacyjne. Wcześniej na emadzie dzwiek był bardzo rozmyty i nieczytelny. Polecam Powerstroke!! :badgrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...