Skocz do zawartości
  • 0
Kiepski perkusista

Mikrofon do bębna basowego najtaniej /najskuteczniej

Pytanie

Nagrywam perkusję czterema overhedami ,novox i behringer ,dwa nad głową jeden na środek werbla jeden na centrale. Do tego pod werblem umieszczam mikrofon meinl do perkusjonalii(taki malutki płaski) . To wszystko podłączam do miksera novox m8 zdaje się nazywa. Z novoxa idą kable do karty soundblaster audigi 2zs.na programie reaper dogrywam do "reszty zespołu".a teraz pytanie:jakim mikrofonem nagrać stopę? Bo chyba te overhedy to zły pomysł. Jak pewnie widać z opisu mojego sprzętu interesuje mnie najtańsza skuteczna opcja. Pytam też co w przypadku mojego sprzętu " Daje ciała" A dokładniej:co powoduje plaskosc i brak głębi moich nagrań-overheady? Mikser? Karta? Czy odpowiedni mikrofon do stopy poprawi sytuację? (O akustyce pomieszczenia nie mogę się wypowiedzieć bo to strych). Napiszcie co o tym myślicie. Załącznik:niewyraźne zdjęcie novoxa i wyraźne zdjęcie miksera. 

IMG_20200703_172233.jpg

IMG_20200703_172215.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Im wyższa półka tym lepiej, najlepiej coś co znosi wysoki SPL. Klasycznie zawsze sprawdzi się SM57 czy SM58, używane można naprawdę tanio dostać ale uważaj na chińczyki. Jeśli coś "dedykowanego" do bębna basowego to tu nie ma tanich rozwiązań, trochę szkoda zachodu. A co kupisz to już kwestia preferencji: Beta52, D12VR, D112, EV868, Audix D6, e602, e902, telefunken m82, RE20 czy płaskie B91A lub e901. Niektóre wymagają +48V 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...