Skocz do zawartości
Kiepski perkusista

Dobra i zła stopa(droższa i tańsza)

Rekomendowane odpowiedzi

W sklepie z bębnami zwróciłem uwagę na stopę za około 200 zł;pooglądałem,potestował. Szczegół przykuł moją uwagę, w miejscu łączenia pedału i "podpiętka" - tam gdzie jest zawias, wykrylem luz, spory i niepokojący. Pedał ruszał się na boki. Mowy nie było o kontroli kierunku w lewo lub w prawo co groziło wypadnięciem łańcucha z prowadnicy ciągnącej bijak.W kilku innych stopach w podobnej cenie też był luz. Obok stały droższe stopki, postanowiłem sprawdzić czy wraz z wzrostem ceny wzrośnie jakość. Uwaga! :w droższych nie ma luzu!...Zastanawiam się ile pracy technologów i projektantów potrzeba i jakich nakładów finansowych aby w tańszych stopach ów luz zlikwidować. Na chłopski rozum wystarczy w zawias wcisnąć szerszą tuleje teflonową i problem znika... Wybór jest prosty;masz mało kasy kupujesz tańszą stopę z luzem i ze zrozumieniem patrzysz na drozszą myśląc - jest lepsza(bo nie ma luzu) jest droższa. Proste. Masz więcej kasy kupujesz droższą i ciesząc się że luzu nie ma z politowaniem patrzysz na tańszą myśląc-kupiłem porządny sprzęt, wszystko zwarte i solidne!... No. A tu z dystansu patrząc i nie kupując ani tańszej ani drozszej powiedzcie mi czy to celowo producent wsadził zbyt luźne tuleje w zawias żebym się "połapał" i wydał więcej na ten sam produkt tylko z tuleją w odpowiednim rozmiarze? Mam dość robienia durni z ludzi. Pewnie podobnie jest z resztą sprzętu. Kupisz to samo za więcej że świadomością że kupiłeś lepsze. Szkoda gadać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie brnij w tak dalekie teorie spiskowe :D 
Słabsze spasowanie elementów to zwyczajnie sprawa kosztów produkcji i nie jest to jedynie "wsadzić większą tuleję". W procesie projektowania, produkcji podzespołów itd. jest bardzo wiele elementów, które wpływają na cenę. 
Chcesz dobrze spasowaną stopę - musisz zapłacić 1000zł. 
Chociaż powiem, że w nowych stopach z górnych półek również luzy w tym zawiasie się trafiają. Moim zdaniem luz w pewnej granicy nie ma wpływu na grę - o ile stopa się nie rozpada. 
Mam Sonora PB od Jojo i minimalne luzy ma w kilku miejscach, mam też starą stopę Sonora (z ówczesnej górnej półki), klekota na boki, żę hohoho a śmiga bez zarzutu jak ten Perfect Balance. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...