Jump to content
Sign in to follow this  
Kiepski perkusista

Dobra i zła stopa(droższa i tańsza)

Recommended Posts

W sklepie z bębnami zwróciłem uwagę na stopę za około 200 zł;pooglądałem,potestował. Szczegół przykuł moją uwagę, w miejscu łączenia pedału i "podpiętka" - tam gdzie jest zawias, wykrylem luz, spory i niepokojący. Pedał ruszał się na boki. Mowy nie było o kontroli kierunku w lewo lub w prawo co groziło wypadnięciem łańcucha z prowadnicy ciągnącej bijak.W kilku innych stopach w podobnej cenie też był luz. Obok stały droższe stopki, postanowiłem sprawdzić czy wraz z wzrostem ceny wzrośnie jakość. Uwaga! :w droższych nie ma luzu!...Zastanawiam się ile pracy technologów i projektantów potrzeba i jakich nakładów finansowych aby w tańszych stopach ów luz zlikwidować. Na chłopski rozum wystarczy w zawias wcisnąć szerszą tuleje teflonową i problem znika... Wybór jest prosty;masz mało kasy kupujesz tańszą stopę z luzem i ze zrozumieniem patrzysz na drozszą myśląc - jest lepsza(bo nie ma luzu) jest droższa. Proste. Masz więcej kasy kupujesz droższą i ciesząc się że luzu nie ma z politowaniem patrzysz na tańszą myśląc-kupiłem porządny sprzęt, wszystko zwarte i solidne!... No. A tu z dystansu patrząc i nie kupując ani tańszej ani drozszej powiedzcie mi czy to celowo producent wsadził zbyt luźne tuleje w zawias żebym się "połapał" i wydał więcej na ten sam produkt tylko z tuleją w odpowiednim rozmiarze? Mam dość robienia durni z ludzi. Pewnie podobnie jest z resztą sprzętu. Kupisz to samo za więcej że świadomością że kupiłeś lepsze. Szkoda gadać. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie brnij w tak dalekie teorie spiskowe :D 
Słabsze spasowanie elementów to zwyczajnie sprawa kosztów produkcji i nie jest to jedynie "wsadzić większą tuleję". W procesie projektowania, produkcji podzespołów itd. jest bardzo wiele elementów, które wpływają na cenę. 
Chcesz dobrze spasowaną stopę - musisz zapłacić 1000zł. 
Chociaż powiem, że w nowych stopach z górnych półek również luzy w tym zawiasie się trafiają. Moim zdaniem luz w pewnej granicy nie ma wpływu na grę - o ile stopa się nie rozpada. 
Mam Sonora PB od Jojo i minimalne luzy ma w kilku miejscach, mam też starą stopę Sonora (z ówczesnej górnej półki), klekota na boki, żę hohoho a śmiga bez zarzutu jak ten Perfect Balance. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...