Jump to content
Sign in to follow this  
Kiepski perkusista

Dobra i zła stopa(droższa i tańsza)

Recommended Posts

W sklepie z bębnami zwróciłem uwagę na stopę za około 200 zł;pooglądałem,potestował. Szczegół przykuł moją uwagę, w miejscu łączenia pedału i "podpiętka" - tam gdzie jest zawias, wykrylem luz, spory i niepokojący. Pedał ruszał się na boki. Mowy nie było o kontroli kierunku w lewo lub w prawo co groziło wypadnięciem łańcucha z prowadnicy ciągnącej bijak.W kilku innych stopach w podobnej cenie też był luz. Obok stały droższe stopki, postanowiłem sprawdzić czy wraz z wzrostem ceny wzrośnie jakość. Uwaga! :w droższych nie ma luzu!...Zastanawiam się ile pracy technologów i projektantów potrzeba i jakich nakładów finansowych aby w tańszych stopach ów luz zlikwidować. Na chłopski rozum wystarczy w zawias wcisnąć szerszą tuleje teflonową i problem znika... Wybór jest prosty;masz mało kasy kupujesz tańszą stopę z luzem i ze zrozumieniem patrzysz na drozszą myśląc - jest lepsza(bo nie ma luzu) jest droższa. Proste. Masz więcej kasy kupujesz droższą i ciesząc się że luzu nie ma z politowaniem patrzysz na tańszą myśląc-kupiłem porządny sprzęt, wszystko zwarte i solidne!... No. A tu z dystansu patrząc i nie kupując ani tańszej ani drozszej powiedzcie mi czy to celowo producent wsadził zbyt luźne tuleje w zawias żebym się "połapał" i wydał więcej na ten sam produkt tylko z tuleją w odpowiednim rozmiarze? Mam dość robienia durni z ludzi. Pewnie podobnie jest z resztą sprzętu. Kupisz to samo za więcej że świadomością że kupiłeś lepsze. Szkoda gadać.