Skocz do zawartości
matus2PLA

matusowe Amati - update 11.06.2014

Rekomendowane odpowiedzi

matusowe Amati

Stara ale jara :biggrin:

1734059

 

Nowości na dzień 31.05.2014



:!: Bijak Tama CB90R

:!: Pokrowiec na Pałki PROEL + Pałki

:!: łatka Aquarian



1734051.jpeg 1734050.jpeg 1734052.jpeg

 

Nowości na dzień 11.06.2014



 

:!: Statyw Łamany Basix CBS-600

 

Mało widoczny ale znajduje się pod Ride

 

1739508.jpeg

 

Są to moje pierwsze bębny

 

I Amati po remoncie :!: :!: Ale niestety beż zadnych nowości :-(

 

Perkusja Amati Beech



:!: BD 22"x14"

:!: FT 16"x16"

:!: TT 13"x11"

:!: TT 12"x10"

:!: SD Premier Artist Maple 14"x5,5"

 

Blachy

:!: HH 13" Orion Twister

:!: Crash 16" Orion Twister

:!: Ride 20" Doppler Drums Colour line brass - Czerwony

:!: Mini China 12" (własnej produkcji)



Hardware

:!: Statywy: Basix CBS600 łamany. Reszta no name

:!: Stopa: Mapex (Prawdopodobnie jakaś starsza wersja Mapex P320) + Bijak Tama CB90R

Naciągi

:!: Werbel: - Uderzalny: - Evans st dry Rezo: - Remo Weather King Ambassador Snare

:!: Tom 12" - Uderzalny: Prawdopodobnie Jurczuk Rezo: ?

:!: Tom 13" - Uderzalny: Remo ? Rezo: ?

:!: Floor Tom 16" - Uderzalny: Mapex by Remo Rezo: ?

:!: Centrala 22" - Uderzalny: Attack Rezo: Tamburo

 

Fotki zestawu

14227189157_39b65f6799_o.jpg14227039588_f52a435af1_o.jpg14227210517_945da26fd7_o.jpg14433830193_d9b4172899_o.jpg14413658015_bc961a805a_o.jpg14412512644_fea0bf9d42_o.jpg14413668895_40c712c301_o.jpg14227095580_613c9e39d0_o.jpg14412407982_ef044be28c_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne bębenki na początek (tylko te blaszki... no ale na wszystko przyjdzie pora. Trochę wtopiłeś kasę wg mnie).

Daj jakieś dokładniejsze zdjęcia, na których coś widać. Mają dolne obręcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mają dolne obręcze, powiedź jakie chcesz foty dokładnie to jutro zrobię. czy wtopiłem kasę może i tak ale raz się żyje. Ride to 60zł z przesyłką a Oriony to 308zł z przesyłką.

Jeszcze wiele osób mówiło że oriony to wytrzymałe blachy no i brzmienie jak za tą cenę nawet dobre lepsze od solarów planetów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lepsze od solarów planetów

 

Dokładnie takie samo, bo to ten sam badziewny materiał, czyli mosiądz :) Nie kupuj tego już w przyszłości. sam kiedyś miałem i wiem ,że to shit.

 

 

O, teraz widzę więcej fotek. No ogólnie wydaje mi się, że to fajny egzemplarz, dobrze z nim trafiłeś. Zamiast na remoncie skupiłbym sie na nowych naciągach na cały zestaw to wtedy zagada tak, jak powinien ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz racje. Ale na lepsze np Sabian b8 kasy już nie miałam. Na początek mi wystarczą a jakimś "Wirtuozem" na perkusji to raczej nie zostanę. Co do naciągów też o tym myślę, jakie polecacie tanie a dobre na SD,TT1.TT2,FT bo na centralkę ma jakieś a aktualnie mam założony uderzany Attack bo naturalnie rezo brak :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie polecacie tanie a dobre

 

Wszystkie kosztują mniej więcej tyle samo. Za standardowy naciąg na tomy powiedzmy 40-60 za sztukę :) W zależności od typu i rozmiaru. Celuj w Remo, Evans, Aquarian. Poczytaj forum.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki.

Nie wiem czy z tych będą dobre na tomy Remo Emperor Coated a na wrbel Ambassador

Razem było by 185zł dozbierał bym i kupił. Jeszcze się nie znam w doborze naciągów jak pisałem jestem początkujący i od ok ok 5miesięcy mam perkę a talerze od ok 2 mies.

Liczę na waszą pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal jest w takim samym stanie i muszę jej zrobić remont, ale jak mi polecił DfA na razie zmienić naciągi i raczej tak zrobię jak dozbieram kasy a później remont na wiosnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor tej okleiny jest świetny. Czy remont jest konieczny? Bo ja bym np. zostawił, chyba że jest bardzo poniszczona.

 

Czy obręcz przednią do centrali masz? Bo jak nie to szkoda trochę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolor tej okleiny jest świetny. Czy remont jest konieczny? Bo ja bym np. zostawił, chyba że jest bardzo poniszczona.

Jeszcze pomyślę, chciałem zmienić na inną okleinę rodzaj CALVADOS Ciemny ale na razie brak na allegro, Co do zniszczeń trochę tak, a co do remontu to korpusy należało by wyszlifować i załatać ubytki.

d4c32d66e911c3e2med.jpg

 

Okleina

Czy taka była by dobra?

 

Czy obręcz przednią do centrali masz? Bo jak nie to szkoda trochę ;)

Właśnie obręczy nie mam, dałem ogłoszenie że chcę kupić i zobaczymy

 

Jeszcze jedno pytanko, czym doczyścić lugi i obręcze aby lepiej błyszczały?

Dodam jeszcze że śruby przy przejściach mam zwykłe i może 3 oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze pomyślę, chciałem zmienić na inną okleinę rodzaj CALVADOS Ciemny ale na razie brak na allegro

 

Nie rób tego, będzie wyglądać jak stary mebel. A jak już chcesz taki kolor to lepiej pobejcuj a nie oklejaj na nowo. Ja bym jednak zostawił fiolet, bo to świetny kolor i dość oryginalny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rób tego, będzie wyglądać jak stary mebel. A jak już chcesz taki kolor to lepiej pobejcuj a nie oklejaj na nowo. Ja bym jednak zostawił fiolet, bo to świetny kolor i dość oryginalny ;) 

 

Jak mówisz to może zostawię i zaoszczędzę na razie kilka złotych. Korpusy wewnątrz wypoleruję i chyba tyle, acha jak sie pozbyć tych naklejek z okleiny ktoś przykleił i mi nie pasują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękny kolor

ja bym zaryzykował (można zrobić próbę ) i tą okleinę polakierował lakierem z brokatem, a naklejki spróbuj odmoczyć albo jakimś rozpuszczalnikiem (ale zrób próbe czy okleiny nie rozpuści)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym zaryzykował (można zrobić próbę ) i tą okleinę polakierował lakierem z brokatem,

 

To chyba nie najlepszy pomysł, ale niech spec od renowacji (Hakael) się wypowie :)

 

Jest 90% prawdopodobieństwo, że wyjdzie straszna kiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vasco, proszę nie pisać takich bzdur , normalnie strach pomyśleć co by było , gdyby ktoś posłuchał takich rad . Pod żadnym pozorem nie lakieruje się okleiny . Z resztą ten problem był już gdzieś opisany więc powtarzał się nie będę .

 

Do Autora tematu : Jeśli masz okleinę w dobrym stanie to nie zrywaj . Zastąpienie starej okleiny nową też nie jest dobrym rozwiązaniem - jak już robić remont to tak , aby mieć z tego większe korzyści niż tylko wizualne . Pozostaje lakierowanie - o tym poczytasz w dziale remontowym ,ewentualnie jeśli będziesz miał z czymś problem to wal do mnie na PW , postaram się pomóc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okleina jest w stanie średnim i zostawiam ją, zrobię tylko korpusy od wewnątrz i załatam ubytki (niewielkie ale są) i takie jedno pytanie czy korpusy po "wypolerowaniu" czymś się maluję od środka? I może wiecie jak w domowy sposób zeszlifować krawędzie aby dobrze wyszło? Dzięki za odpowiedź i pozdro :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary widzę że masz jakąś wewnętrzna potrzebę przeprowadzenia jakiegoś remontu. Spokojnie, nie spiesz się z niczym. Czytaj forum bo już nie ty pierwszy masz dylematy remontowe i mnóstwo pomysłów. Wszystko zostało już opisane więc zapoznaj się z działem remontowym a ewentualnie pytaj jeśli jeszcze czegoś nie wiesz.

W skrócie:

ubytki szpachlą do drewna,

wnętrza nie lakieruj, jak już musisz coś robić to środki do ochrony drewna się nadają [ja tak mam i jest good choć brzmienia nie zmieniło]

krawędzie jak masz dobre to nie ruszaj, domowo je tylko skopiesz i wylądujesz w psychiatryku po pierwszej próbie nastrojenia perki

Polerowanie okleiny? nigdy czegoś takiego nie widziałem ale ma szansę się udać jeśli wiesz co robisz.

naklejki - cóż: woda, mydło, cierpliwość... Tylko nie zamocz korpusów.

I z niczym się nie spiesz i jak masz jakieś kosmiczne pomysły w stylu "niezależne zawieszenie tomów własnej roboty z deski i blaszki" to najpierw lepiej się zapytaj na forum czy nie jest to głupie...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak masz jakieś kosmiczne pomysły w stylu "niezależne zawieszenie tomów własnej roboty z deski i blaszki" to najpierw lepiej się zapytaj na forum czy nie jest to głupie...

Wymiękam w tej chwili :lol:

 

Środków korpusów raczej się nie lakieruje . Nałóż tylko kolorek i po sprawie , nie dawaj tylko jakiejś farby olejnej - jak to niektórzy potrafią . Krawędzi metodą domową dobrze nie wyszlifujesz , z taką robotą tylko do fachowca z odpowiednim sprzętem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlifowanie krawędzi w centrali jest konieczne tam gdzie powinien być rezonans, tam praktycznie krawędzi brak od udeżalnego jest dobra, aha no i kształt od rezo jest jak elipsa, ale o tym chyba gdzieś na forum czytałem więc poszukam. Środek bym mógł pomalować na mahoniowy :biggrin:

Dzięki wam wszystkim za porady ;)

 

PS. Co do moich talerzy to zostanę na takich jakie mam i powiem szczerze ze zamierzam jeszcze dokupić crash 14" Orion Twister i chinę 18" tej samej marki, wiem myślicie ze jestem głupi że inwestuje w talerze mosiężne ale ich brzmienie mi się podoba, a zamierzam grać dla siebie, może później zacznę doceniać brzmienie jak skończę szkołę i pójdę do pracy. Na razie do rozsypki zostaną te.

Mam jeszcze HH 12" który dostałem prawie gratis i mam zamiar zrobić 2 splashe 12" i 10"

Poza tym czeka mnie ciężka praca aby się jeszcze dużo nauczyć, słyszałem że mam dostać prezent ride 20" Doppler brass coloured w czerwonym kolorze. Dobra rzecz chciałem ride 20". (miał może ktoś? jak brzmi?).

Jestem pewien że myślicie o mnie idiota w 100% i że mam manie na punkcie mosiądzu, ale tak nie jest, po prostu brak kasy i już,(powiecie trza było uskładać i kupic lepsze używane) Te co mam wytrzymalsze.

Dzięki za przeczytanie moich smutasów ale musiałem to napisać.

Pozdro i proszę o rady opinie tip, itd, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze sprzętem jest tak:

kupujesz dziadostwo, wydałeś oszczędności, dopiero zaczynasz grać, brzmi spoko, w miarę jak grasz coraz lepiej dostrzegasz że ten sprzęt jest naprawdę kiepski i "nie daje rady"

zaczynasz sie zastanawiać "po co ja wydałem 100 zł na ten shit teraz go nie sprzedam nawet za 50zł"

Inny scenariusz, odkładasz kupujesz troszkę lepszy talerzyk i w miarę jak uczysz się grać stwierdzasz coraz częściej: "kurcze jaka to fajna blaszka, wydaje mi się że brzmi coraz lepiej"

 

Pozatym jak poobserwujesz trochę allegro i dział Sprzedam na forum to przekonasz się że czasem są okazje gdzie można kupić dużo fajniejsze blaszki niż te twistery a za podobną kasę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że porada zawodowca jest dobra :) I powiem że nie kupię takich, a tą to jak pisałem to dostałem i co mi zależy :) Chyba ze jeszcze ktoś mi takie coś podaruje to przygarnę.

Dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nawet niskobudżetowe blachy z brązu jak Sabian B8, Paiste 502 itp można dostać za całkiem fajne pieniądze i chociaż starczą na dłużej.

 

Na prawdę nie bierz Twisterów. Z odległości kilku metrów na koncercie 18" crash-ride Twister ma długość brzmienia porównywalną ze splashem, z tym że jest cichszy. Do tego mosiężne blachy wyglądają na prawdę obrzydliwie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok.

Teraz pora na moje poważne pytanie, liczę na szczerą wypowiedź.

Jak myślicie jakie mam szanse nauczyć się grać na perkusji, (nie zawodowo) wg. tego filmiku który nagrywałem i jest na YouTube

Chciałbym grać dla siebie a może jakiejś kapeli podwórkowej. Oczywiście jak na razie samouka. Czy w ogóle się nadaję?

Proszę o wypowiedzi.

To jest ostatnie moje pytanie w tym temacie.

 

każdy ma szanse :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...