Skocz do zawartości
Kiepski perkusista

Sonor tyrko

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sonor tyrko. Na pierwszy rzut oka to nickelsilver ale konsystencja bardziej przypomina stal. To naprawdę bardzo ciekawie dzwoni. Jest gość na YouTube który eksperymentuje z różnymi materiałami, sam robi blachy z blachy. Powiem szczerze że niektóre brzmią super. Lance campeau to chyba jego nazwisko. Zaraz idę wypróbować jak współbrzmi z bębnami. Taki trochę chiński gong jak się go uderzy na krawędzi. Ciekaw jestem czy wśród was jest amator takiego sprzętu? 

15989525708075140123368211411940.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka to jakiś badziew. Nie obraź się, ale tak to wygląda.

Poza tym firma sonor nie zajmuje się produkcją talerzy a bębnów (choć możliwe, że mieli jakiś model dodawany do zestawów dla uczniów?)

Również rolą crasha nie jest brzmienie gongowate (od tego są gongi), więc rekomendacja dźwiękowa dość średnia ;)

Na moje oko talerz wart jest ok 60-70zł, ale oczywiście, jeśli chcesz eksperymentować z brzmieniem, to możesz spróbować przewiercić go i wstawić nity lub śrubki aby uzyskać inne brzmienie. Równie dobrze możesz przyczepić jakieś korale lub metalowe nakrętki na drut i położyć je na powierzchni talerza dokręcając całość motylkiem.

Brzmienie na pewno nie będzie powalać, ale może być jakimś urozmaiceniem dźwiękowym.

Najważniejsze - niech Ci daje radość z grania!

 

Pozdr.

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...