Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

...właśnie, apropos Alesisa I/O, komp o jakiej (średnio) specyfikacji przeliczy wszystkie sygnały z triggerów bez żadnych opóźnień, czy innych przygód..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To mój pierwszy wpis na forum, więc jeszcze raz witam. Czytam już od pewnego czasu to forum i bardzo zainteresował mnie ten zestaw.

 

Czy jest ktoś z Poznania, kto byłby tak uprzejmy aby zaprezentować swój zestaw na żywo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ sporo osób pyta informuje że ranty tomów i werbla sa wytłumione specjalna gumą.Nie ma tego na fotkach ale stale brak czasu aby to zmienić.Postaram się niedługo zamieścić nowe zdjęcia na stronie www.perkusjaelektroniczna.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bębniarzy :smile:

Jestem z Częstochowy ni jak nie mogę nikogo znaleźć z Czewy lub okolic kogoś kto ma ten zestaw DIG DRUM . Jestem dość mocno zainteresowany tymi bębnami , a faktycznie to za mało jest reklamówek tego sprzętu!!! jeden filmik i to mało pokazujący jak brzmi taki zestaw.z nie wiadomym mi modułem .http://www.youtube.com/watch?v=e9zNZSNQ1oY&feature=related

 

A co sądzicie o Tym tu już więcej coś widać :arrow:

3.jpg

 

Zamieszczam kilka linków do wglądu proszę o ocenę tego sprzętu i jak to się ma do DIG DRUM10410d3dc8.jpeg

:arrow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dodać dwie fotki tej perki Dig Drum

są widoczne spore zmiany w wyglądzie i funkcji tej perki

Proszę o kontakt na pw. z okolic Czewy osób grających na czymś takim.

Pan Kazimierz jest naprawdę konkretnym facetem .Polecam można o wszystko pytać a odpowiedz jest natychmiastowa :) p1030423y.jpg

p1030424.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem jaki mam z dig-drumem to zamontowanie stopki, trzeba pokombinować troche i da sie ustawić wszystko jak należy, ale czasami jest to uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą blache do mocowania stopy należy przekrecic w drugą strone tak by przypominala litere L. A problem tkwi w tej wypukłosci na tejze blaszce....stopa sie nie trzyma jak należy.Można tez samemu nabyc taka blache bez tej wypukłosci i po problemie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tą blache do mocowania stopy należy przekrecic w drugą strone tak by przypominala litere L. A problem tkwi w tej wypukłosci na tejze blaszce....stopa sie nie trzyma jak należy.Można tez samemu nabyc taka blache bez tej wypukłosci i po problemie. Pozdrawiam.

 

o czym ty do mnie rozmawiasz :?: :)

 

ja mam normalnie literkę L z owej blachy i żadnej wypukłości na niej. mam podpiętego Mapexa Janusa 7500 i moge go ustawiac jak chcę. blacha przecież nie jest do rurek przyspawana tylko przykręcona zaciskami jak do rur więc możesz je dowolnie podnosić i opuszczać. poza tym sposób zamontowania pada centralki pozwala na regulowanie nim w górę i w dół, przód i tył oraz na boki takiej regulacji praktycznie nie ma żaden inny pad stopy. więc nie wiem gdzie tkwi problem z mocowaniem stopy :?: wystarczy śrubokret i klucz imbusowy i odrobinę myślenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że tu koledze z postu o problemie z stopą to chodzi raczej o kontroler hi hat '''

 

co do hi-hat to ja sobie zrobiłem taki patent:

 

wyciąłem z kawałka deski stopę jak w normalnym hi-hat (można dostać gotowe deseczki np. w Praktikerze. to zwykła deska do ogrodzenia tylko trzeba sobie wybrać kształt :) )

w niej wyciałem otwór tak aby zmieścił się do niej kontroler z odorobiną luzu.

od spodu podbiłem cienką sklejką tak aby kontroler miał oparcie (właściwie to go do niej przykreciłem tak aby wystawała tylko górna część)

całość zamocowałem za pomocą uchwytu do blatów, na dodatkowej rurce ( ten uchwyt to z tej samej serii złączek co rama dig-druma)

oczywiście wszystko jest ustawione pod odpowiednim kątem.

teraz wygląda to jak normalna stopa hi-hat'u. nic mi się nie przesuwa i nie musze go gonić po podłodze :) :)

 

polecam

miłej zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani wiem że kontroler hihatu jest nie do konca taki jak ja(oraz Wy) bym sobie życzył.Najprościej byłoby go kupic w jakiejs innej firmy, podnieść cene zestawu i po sprawie.Ale to za proste więc postawiłem sobie poprzeczke wyżej.Mam tego świadomośc więc pracuje usilnie nad pedałem z prawdziwego zdarzenia z opcjami płynnego otwierania.Cos w stylu FD-8.Myslę że to rozwiążę wszystkie problemy z funkcjonalnością.Jeśli tylko prace będa na ukończeniu poinformuję Was na forum i postaram sie osobom które zakupiły u mnie sprzęt i zgłosza się za symboliczną złotówkę wymienic na nową wersję.

pozdrawiam

 

[ Dodano: 06-10-2009, 21:54 ]

PS kolega Vivid mówi o problemie z kątownikiem do mocowania stopy który faktycznie miał taka fazę która sprawiała problemy i juz tego zrezygnowałem natomiast drugi post dotyczył kontrolera hihatu więc i jeden Pan i drugi miał rację.

Dziekuję za uwagi i proszę abyście zwracali się do mnie bezpośrednio że cos jest nie tak co pomoże mi uniknąc błedów konstruktorskich.Czasem wszystko wydaje sie takie proste na końcu a dojście do takiego stanu bywa drogą przez mękę....

pozdrawiam jeszcze raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...heheh, aż strach kupować tego Dig Druma, zbyt szybko jest usprawniany i zaraz szkoda, że się nie poczekało na nowe patenty ;)

 

...ja poczekam... :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłbym prosić o szczególy w czym tkwi problem.Napewno jest do rozwiazania co bedzie z pozytkiem dla kolegi ADASKO i dla mnie wskazówką co należy poprawić...

Po prostu to metalowe ustrojstwo jest ciut za długie i bijak przekracza kąt 90 czego baardzo nie lubie, ale wystarczyło pochylić troche "centralke, co swoją drogą też nie było takie łatwe to raz i dwa strasznie rysuje moją stopkę, ale jak już pisałem wszystko za się zaradzić i wsadzic coś pomiędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...heheh, aż strach kupować tego Dig Druma, zbyt szybko jest usprawniany i zaraz szkoda, że się nie poczekało na nowe patenty ;)

 

...ja poczekam... :>

 

wręcz przeciwnie. możesz mieć okazję tworzyć cos nowego swoimi uwagami. w rolandach czy yamahach tego nie uświadczysz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh, żart oczywiście, podobno sprzęt jakościowo doskonały. Ja mam znowu dylemat, którą wersję brać - DG1 (3 tomy), czy DG2 (4 tomy). Mam moduł Yamaha DTXpressIV, obsługuje teoretycznie tylko 3 tomy, ale te 3 tomy mogą być dwutriggerowe. Innymi słowy wybieram pomiędzy trzema dwutriggerowymi tomami (DG1), albo kombinacją: dwóch dwu- i dwóch jednotriggerowych (kabel stereo z dwoma jackami, gdybym brał DG2). Pytanie tylko jak bardzo potrzebne są dwa triggery na tomach i czy lepiej iść na ilość, czy jakość..?

Nie mogę się doczytać w instrukcji, czy ten moduł obsługuje płynne otwieranie Hi Hata. Wiem, jednak, że działa z Yamahowym padem RHH-130/135, który ma budowę tradycyjnego HH, więc zapewne płynne otwieranie działa. W takim razie czekam na postęp prac nad taką możliwością w Dig Drumie.

Przydałby się też trzystrefowy werbel i trzystrefowe talerze z funkcją choke, żebym mógł w pełni wykorzystać możliwości modułu.

 

Jeżeli osprzęt z Dig Druma będzie oferował to wszystko, będę gotowy do kupna :)

 

...a może już oferuje..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja właśnie zamówiłem sobie perkusję u Pana Kazimierza ale mam dylemat czy wybrać moduł td5 czy może td6.

Może Ktoś mi doradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast mam dylemat czy kupowac interfejs Alesis trigger io, czy modul rolanda td-6. Moja karta dzwiekowa to SB Audigy LS. Jakie sa odczuwalne roznice pomiedzy nimi, poza tym ze modul nie wymaga komputera? Co polecacie? Planuje kupic dg-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja natomiast mam dylemat czy kupowac interfejs Alesis trigger io, czy modul rolanda td-6. Moja karta dzwiekowa to SB Audigy LS. Jakie sa odczuwalne roznice pomiedzy nimi, poza tym ze modul nie wymaga komputera? Co polecacie? Planuje kupic dg-2

 

Jezeli to wciaz aktualne, to ja odradzam Alesisa I/O z tego faktu, ze poki co nie da sie go zmusic do obsluzenia dwustrefowych talerzy.Werbel - owszem, dziala, ale talerze za radzieckiego boga nie chca ruszyc. Oczywiscie Pan Kazimierz obiecal zajac sie ta sprawa i wykombinowac jak to cholerstwo poskromic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za przypomnienie..:-)Faktycznie miałem się tym zająć i w natłoku spraw trochę zapomniałem..Ale jest ok.Problem polega na tym iż układ typowych talerzy Roland czy Yamaha jest na układzie PS i ten nie ruszy na Alesisie(w moim przypadku) natomiast przy układzie PP jest OK.Mała modyfikacja i jutro talerz "jedzie" do Zakopanego(ride 16")

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja dziś otrzymałem przesyłkę z werblem 10" i tomami 8,8,10.

Nie mam co prawda za dużego porównania z odpowiednikami rolanda (raz na nich grałem) jednak jestem bardzo zadowolony. Współpracuje to u mnie z TD-12, positional sensing działa rewelacyjnie. Nie mam do czego się przyczepić, więc szczerze polecam. Kontakt z Panem Kazimierzem również rewelacyjny, wszystko można obgadać, przedyskutować...

Mój PDX-8 teraz stał się jednym z tomów, póki co jego obręcz jest bardziej czuła, ale jednocześnie bardziej też zbiera czasem z rantu naciągu... Jednak jeszcze za bardzo nie bawiłem się ustawieniami. Nie ma co narzekać - jest git:-) Jak najbardziej polecam

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...