Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a mnie nasz Pan Kazimierz właśnie przekazał info, że jedzie do mnie paczka z werblem DIG DRUM 13" do przetestowania...:). jakoś jestem dziwnie spokojny, że sie na nim nie zawiodę :razz: Tomy juz ogrywam...i wydaje mi sie, że ich nie oszczędzam:)spisują sie bez zarzutu... nie widzę powodu dla którego miałbym przepłacać za Rolanda...przynajmniej jesli chodzi o tomy :cool:

Fakt iz posiadam snare pd 100 wyżej wspomnianej firmy na R wcale nie przeczy moim słowom...czasami trzeba szukac w internecie (nie tylko allegro) TOTAL OKAZJI! ;)

Mnie się takowa zdarzyła chociaz wymagało to jazdy z Katowic do Suwałk w trybie pilnym.:)

ale warto było.

werbel DIG DRUMA przetestuje i gdzies do dwóch tygodni pojawi sie pewnie filmik dla ciekawych

na razie nowy filmik (tomy DIG DRUM)

 

http://www.youtube.com/watch?v=3IkJP8n2_NI

 

 

pozdrawiam forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieło pana Kazimierza to ciekawa i o wiele tansza alternatywa w swiecie perkusji elektronicznych :) ostatnio zakupilem naciag siateczkowy na werbel do cwiczen i musze przyznac ze spelnia swoje zadanie znakomicie,jest cichutki a odbicie jak na werblu mozna regulowac :) POLECAM !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić trzy grosze o wyrobach Pana Kazimierza.

 

Zamówiłem ostatnio naciąg siatkowy 13" z myślą o zrobieniu pada werblowego do mojego odkopanego z szafy TD-6. Długi czas powstrzymywałem się właśnie z powodu braku naciągów (siatkowe naciągi Pearla większe od 10" są kiepskie - straszne odbicie).

Szybka wymiana maili i po kilku dniach naciąg (w bardzo przyzwoitej cenie) miałem w domu. Gruby naciąg sprawdza się znakomicie! Trigger RedShot-DDruma+ siatka DIG-DRUMA daje fantastyczną dynamikę, zero false-triggeringów (co na Pearlach występowało często). Najważniejsze, że z powodu grubości naciąg nie ma takiego okrutnego odbicia - śmiem porównac to z akustycznym bębnem.

 

Dzisiaj dotarł do mnie 12" dwutriggerowy pad-werbla DIG-DRUMa. Podłączyłem go na ustawieniach PD-125 Rolanda i voila. Poza delikatnym zwiększeniem czułości z 9 na 10 nic nie robiłem. Po prostu pad wspaniale gada z modułem. Pewno dzisiaj nockę mam z głowy..;)

Jeśli dodać do tego bardzo estetyczne wykonanie, świetną cenę i szybki oraz miły kontakt to w żołnierskich słowach - bardzo polecam wyroby DIG-DRUM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(siatkowe naciągi Pearla większe od 10" są kiepskie - straszne odbicie).

Dokładnie. Nie ma co nawet porównywać Dig Druma do Pearla :smile:

A werble Pana Kazimierza również polecam z czystym sumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu DG-1. Początkowym zastrzeżeniem był kolor tomów, gdyż zamówiłem w kolorze drewna, a otrzymałem czarne. Po tygodniu musze jednak stwierdzić, że Pan Kazimierz chyba wiedział co robi, perkusja wygląda bardzo elegancko(czarne talerze + czarne tomy), powiedziałbym że nawet trochę agresywnie, aż się prosi żeby podejść i zagrać:) Z moim modułem póki co nie wykorzystuje 100% możliwości zestawu, ale w grze perkusja sprawuje się bez zarzutów.

Dzięki kontaktowi mailowemu i telefonicznemu sam zakup staje się jeszcze bardziej opłacalny, jakikolwiek problem, czy pytanie są rozwiązane w ciągu paru godzin.

Jak uzbieram trochę pieniędzy kupię lepszy moduł(Pan Kazimierz zaoferował mi odkupienie tego co mam(Yamaha TMX) i sprzedaż lepszego w niższej cenie) i wtedy dopiero wykorzystam w pełni możliwości mojej perkusji.

Nic dodać, nic ująć. Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie wpadłem..Z tym kolorem.Bardzo przepraszam bo to nie ja decyduję o czyims guście.Po prostu wpadka ale postaram się to "wyrównac"..poddaje sie dobrowlnie "karze"...:-)

Może być zapasowy naciąg??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę, nie jest łatwo nie powiedzieć, że to jest piękne. Nie mogę się doczekać swojego zestawu - na razie niestety odkładanie gotówki. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej braci bębniarzy!!! ;) z przyjemnością oznajmiam, że nasz nieoceniony ekspert i właściciel marki BIG DRUM Pan Kazimierz był uprzejmy przesłać mi werbel 13" na testy.

po wypakowaniu.... oczy wyszły na wierzch....wspaniałe wykonanie... i ...bezpłciowośc Rolanda (w warstwie wizualnej) poszła na bok.. wiem co mówie bo jestem posiadaczem roland pd120 :roll:

juz niedługo (dajcie mi z tydzień... trochę roboty mam) postaram sie nagrac filmik z werbelkiem...

pozdrawiam bractwo serdecznie... i Pana Kazimierza także ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ciekawi mnie, czy pan Kazimierz próbował wypłynąć na rynki światowe (zagraniczne fora perkusyjne, itp. ) Odpowiednia promocja, oczywiście nasza rekomendacja, jakieś wsparcie z forum. Marka wypracowana już wśród polskich perkusistów, warto by zapoznać z nią i ludzi z zagranicy. Tu jest spora KASA, moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi Ci o ten werbelek:

zdjcie0224.jpg

Również przyłączam się do superlatyw :smile: Jak będą fundusze to sprawie sobie taki. Oczywiście aparat w komórce nie oddaje w pełni wyglądu werbelka.

zdjcie0221v.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z pochyloa głową przepraszam forumowiczów za błędną nazwę firmy Pana Kazimierza...chociaż dla mnie one sa naprawdę BIG!!!! :cool:

tak ... o ten werbelek chodzi... cudo nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich pałkerów.

Szanowni koledzy jestem (tak mi się wydaje) jednym z pierwszych użytkowników bębenków robionych przez Pana Kazimierza. Muszę oczywiście potwierdzić, że już sam kontakt i rozmowa

z kimś tak sympatycznym jak Pan Kazimierz to już jest uwertura do tego co będzie dalej.

Przede wszystkim chce moim kolegom po fachu naświetlić osobę która poświęciła się swojej pasji i wykonuje tę pracę na najwyższym poziomie.

Jeżeli chodzi o bębenki to:

- wykonanie, bardzo staranne, solidne i estetyczne. Myślę, że sam ROLAND nie powstydził by się zaprezentować tego towaru na targach.

- samo użytkowanie i gra na tych bębenkach to po prostu czysta przyjemność. Każdy pałker kocha bębny akustyczne, jednak ten kto mieszka w bloku (jak ja) niestety musi szukać różnych rozwiązań, by sąsiedzi nas nie âzlinczowaliâ za naszą pasję. A tu mamy produkt który w 100% spełnia nasze wymagania gra się na tym jak na akustyku i sąsiedzi są szczęśliwi.

- a teraz coda tego dzieła czyli C E N A !!

Szanowni koledzy niech któryś z was znajdzie towar tej jakości i klasy za tak niewielkie pieniądze. Ja skwituję to tak, wszystkim którzy szukają czegoś innego, i liczą na taką samą cenę życzę, powodzenia!

- a do tego wszystkiego dodam to, że nie znam takiego producenta, który udziela tak długiej gwarancji i oferuje serwis łącznie z przeróbkami , dosłownie po kosztach materiału.

Jak to mówią Allegrowicze P O L E C A M i oczywiście pozdrawiam. Jak mi się uda to wstawię kilka fotek tego, co ja posiadam.

 

 

 

 

 

[ Dodano: 28-11-2009, 13:35 ]

13ba8d3a2cce280f.html

537cfddd7d4b6e67m.jpg

[ Dodano: 28-11-2009, 13:45 ]

Co wy na to !!! 8aaa6b9a0f1ba572med.jpg 5e7459d21794677amed.jpg b23529b5544dee9amed.jpg 700977576026acc8med.jpg

 

[ Dodano: 28-11-2009, 13:55 ]

74557889092b85acmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytania odnośnie Dig Druma.

Jak wyglądają aktualnie montowane talerze w Dig Drumie? Widziałem wiele rodzajów:

a) brązowe:

http://www.perkusjaelektroniczna.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=27&func=detail&id=40

b) czarne małe:

http://www.perkusjaelektroniczna.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=27&func=detail&id=21

c) czarne duże:

http://img132.imageshack.us/img132/6127/p1030423y.jpg

 

Co do opcji "a" oraz "b" mam mieszane odczucia ponieważ te brązowe nie wiem czy nie są wykonane z jakiegoś metalu jak zwykłe talerze do akustyka (= głośne), a te czarne małe no.. szczerze mówiąc niestety wyglądają dość brzydko z tymi dość grubymi statywami i dużymi padami, no i są małe...

Bardzo podoba mi się natomiast opcja "c", talerze są duże, wyglądają bardzo przyjemnie no i ten plastik/guma + gąbka sprawiają, że wydają się w miarę cichym i praktycznym rozwiązaniem.

Moje drugie pytanie - jaka jest średnica tych talerzy? Wiele czytałem o różnych rozmiarach bębnów, ale nigdy o talerzach.

Trzecie i ostatnie pytanie to: jak wygląda sprawa regulacji tych talerzy? Wydają się niestety dość sztywne. Jest jedynie możliwość ustawienia ich góra/dół (wysokości)? Czy można regulować stopnień nachylenia, bliżej/dalej siebie, lewo/prawo?

 

Ogólnie jestem przekonany do tego zestawu, lecz talerze są tym, co nie daje mi ostatnio spać po nocach :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie dostępna wesja "C".Czarne z wykładka gumowa o srednicy 14" oraz 16'.Regulacja wysokosci tak kąta nachylenia nie..Ale ten kąt można ustawić sobie na stałe wg swoich upodobań mechanicznie na stałe

pozdrawiam

PS LEEDRUM

Rzeczywiscie pańskie bębny to początki moich "wytworów"..Prosze o kontakt to dokonam paru poprawek i powinno byc nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pytania odnośnie Dig Druma.

Jak wyglądają aktualnie montowane talerze w Dig Drumie? Widziałem wiele rodzajów:

a) brązowe:

http://www.perkusjaelektroniczna.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=27&func=detail&id=40

 

to normalne blachy przerobione na elektryki. nie robią hałasu ponieważ sa podklejone pianką a prezentują się znacznie lepiej niz plastikowe czarne krążki.

 

co do regulacji to można sobie zestaw przerobić samemu. wystarczy dorwać gdzieś stare statywy Amati (wystarczy tylko górna cześć lub + ewentualnie ramię) oraz parę złączek takich z jakich zbudowana jest rama i zestaw wygląda zaj....e :) :)

 

pozdrówka dla pana Kazimierza i czekamy na efekty pracy nad hi-hatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy muszę przyłączyć się do wszystkich zadowolonych klijętów pana Kazimierza dziś dostałem przesyłkę dokładnie trzy dni od zamówienia .Wszystko na telefon i to miło profesionalnie i fachowo aż niechce się kończyć rozmowy.Jednym słowem POLECAM i pozdrawiam pana Kazimierza i wszystkich jego klijętów :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da się regulować kąt nachylenia i położenia bębnów? Mam do was jeszcze pytanie czy w tych bębnach i ogólnie elektronicznych da się różnie ustawiać brzmienie werbla ( naciągnięcie sprężyny) a także brzmienie wyżej niżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do regulacji pochylenia nie ma problemu oczywiście wszystko ma swoje granice.A co do brzmienia np werbla to zależy od możliwości modułu brzmieniowego np Roland Td 12 Td 20 ma wszystkie takie niuanse i jeszcze dużo więcej np zmiana naciągu , korpusu rodzaj tłumienia itp. :smile: pozdrawiam.Waldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moduł Yamaha DTXP4 i co o nim sądzicie? W ogóle to ciężko się to wszystko ustawia czy raczej nie jest to skomplikowane tzn ustawienie brzmienia każdego pada np bębna czy talerza? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzęt DTXP4 do najwyższych lotów ma daleko ale na początek albo do ćwiczenia się nadaje a ustawienie brzmień nie jest kłopotliwe.I zpadami pana Kazimierza będzie dobrze śmigać POLECAM :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mnie zasmuciłeś myślałem ze to jest jakiś wypasik skoro nowy kosztuje 1300 zł

http://www.kami.sklep.pl/towar-4287-yamaha_dtxp4_modul_elektroniczny.html i że ma tyle bajerów co tam napisane, generalnie chodzi mi żeby było sporo brzmień i tak bardzo zbliżone do prawdziwych bębnów a także jakieś eksperymentalne. ( i żeby podkłady były jakies zebym mógł sobie z muzyczką ćwiczyć ;) )No i mam zamiar kupić nagłośnienie i grać równolegle z nagłośnieniem od gitar wypali to? Ten Pan od dig druma mówił mi ze ma własnie ten moduł ale za mniejszą kase . Zatem co radzisz. Ja jakiś kozak nie jestem grałem trochę, jednak chce mieć coś fajnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym module jest badzo dużo brzmień i na ich brak nie będziesz narzekał co prawda nie ma takich niuansów jak roland td 12 czy 20 ale do grania się nadaje i to wcale niezle .Tak pisze bo przeszedlem tę droge od podstaw wiadomo w miare jedzenia apetyt rośnie ja mam teraz td 12 i jak pan Kazimierz ma taki moduł taniej dodatkowo da swoje pady zrobi ci fajny set to nie ma się co oglądać i brać bo to będzie ci ekstra grało no i będzie odlotowo wyglądać :biggrin: BRAĆ I GRAĆ :razz: Pozdrawiam Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...