Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na moduł mogę wydać max 1500zł :)

 

no to napewno będziesz miał taki, który będzie odwzorowywał wiernie akustyka :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszy moduł to moduł najtańszy który ma opcje podłączenia przez kabel midi do komputera. ja używam modułu td3 oraz programu addictive drums i efekt jest piorunujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, zatem odnosząc się do wspomnianego addictive drum. Mam moduł TD-9. Podłączyłem go kablem midi, otworzyłem reaper'a, dodałem addictive drums, zampowałem pady i gra. Ale są dwa problemy:

1. Minimalny, ale uciążliwy delay (mimo użycia ASIOvAll, może trzeba ustawienia zmienić? zna się ktoś na tym?)

2. Gdy gram i uderzam kilka padów naraz, są wydzielane inne dźwięki, całkiem innych partii perkusji, i robi się jeden wielki miszmasz. Miał ktoś może podobny problem? Udało mu się go rozwiązać?

 

Byłbym wdzięczny za odpowiedzi, bo chciałbym parę rzeczy sobie nagrać, ale nr 2. szczególnie blokuje mi drogę do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć kartę dzwiekowa która wspiera ASIO sprzętowo, wtedy nie wybierasz vAll tylko Multimedia cos tam. Z drugim problemem niestety nie wiem.. A co do karty, najlepiej kupić jakąś zewnętrzną kartę która ma własnie pełne wsparcie ASIO. A jeszcze lepiej kupić kartę pod PCI która ma bezpośrednio wejscie MIDI, ale takich to ze świecą szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym prosić kogoś o napisane/podanie szczegółowej instrukcji jak podłączyć moduł do komputera i móc nagrywać ścieżki na komputerze ?

 

Mam moduł rolanda td4, kabel midi, kartę SB AUDIGY 2, ale nie wiem jak to wszystko zebrać do kupy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiedziałem trochę, sprawdziłem w dwóch różnych programach i wychodzi na to, że gdy uderzam dwa uderzenia równocześnie, są wysyłane one na różne kanały, jedno na kanał 10 (ustawiony w ustawieniach) i jeden na kanał 1. Wysyłane są zawsze dwa dźwięki. Note on i note off. Problem jest w tym, że na kanał 1 jest wysyłany dwa razy note on, zamiast note on i note off, co powoduje, że powstają mi dwa dźwięki. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem? Czego to może być wina? Kabla midi-usb? Czy czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posiedziałem trochę, sprawdziłem w dwóch różnych programach i wychodzi na to, że gdy uderzam dwa uderzenia równocześnie, są wysyłane one na różne kanały, jedno na kanał 10 (ustawiony w ustawieniach) i jeden na kanał 1. Wysyłane są zawsze dwa dźwięki. Note on i note off. Problem jest w tym, że na kanał 1 jest wysyłany dwa razy note on, zamiast note on i note off, co powoduje, że powstają mi dwa dźwięki. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem? Czego to może być wina? Kabla midi-usb? Czy czegoś innego?

 

1. Sprawdź ustawienia midi modułu. Może jest coś namieszane (ewentualnie przywróć ustawienia fabryczne).

2. Może to być wina kabla - sprawdź na innym.

 

Jeśli chodzi o opóźnienia - to z własnego doświadczenia powiem ci, że akurat sterowniki Asio4All u mnie działały najlepiej (trochę pogrzebałem w ich ustawieniach). Co ciekawe na karcie zintegrowanej udało mi się uzyskać lepszy efekt niż na karcie zewnętrznej Lexicon-a. Ale nawet na zewnętrznej karcie (pomimo wspierania ASIO i oficjalnych sterowników) mniejsze opóźnienia były na Asio4All.

Wniosek z tego taki - najważniejsza rolę gra mocny komputer.

Ale i tak na Windows nie osiągniesz takich rezultatów jak na OSX. U nie na tym samym sprzęcie pod OSX-em opóźnienia była dwa razy mniejsze niż pod Windows. Tu znowu lepsza okazała się karta zintegrowana niż zewnętrzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem najlepszy moduł to moduł najtańszy który ma opcje podłączenia przez kabel midi do komputera. ja używam modułu td3 oraz programu addictive drums i efekt jest piorunujący.

 

Dobrze gadasz, ja też mam TD3 i kompem nadrabiam brzmienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te kable raz działają a raz nie także nie polecam. Kupiłem podobny na allegro za 30 zł i przerywał aż w końcu całkiem padł. Polecam Xmidi 1x1 Tab od E-mu tyle że on jest dość drogi. Jednak jakość jest zajebista. Szczerze polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślijcie mi link ze stroną z której można pobrać pełna wersje Addictive Drums lub Superior Drummer 2.0. I napiszcie odrazu jak to odpalić. I jak ustawić żeby można było przez któryś z tych programów zmieniać dzwieki padów w P.E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od 1,5 roku posiadam zestaw perkusji elektronicznej Yamaha DTX 550K. Dla moich potrzeb jest to zestaw wystarczający ale⌠gra na padach gumowych w jakie wyposażony jest ten zestaw jest delikatnie mówiąc mało komfortowa. Ameryki nie odkryję jeżeli powiem, że gra na padach gumowych i gra na padach siateczkowych, to tak jak jazda Maluchem i Mercedesem, dlatego postanowiłem zamienić âgumyâ na âsiateczkiâ. Okazuje się, że nie jest to takie proste ponieważ moduł DTX 500 dedykowany jest pod pady gumowe i ewentulane âsiatkiâ muszą się też tak zachowywać. Takiego zadania podjął się po rozmowie telefonicznej Pan Kazimierz Stępnik, który jest producentem elektronicznego zestawu padów DIG DRUM. Wykonany przez Pana Kazimierza zestaw padów został w następującej konfiguracji: werbel 12â, tomy 10â i 12â, kick pad 12â i mogę powiedzieć i nim tylko jedno: ODLOT. Za przyzwoite pieniądze dostałem pady, które jakością nie odbiegają od padów Rolanda czy Hard Dynamics, a co najistotniejsze współpracują z moim modułem Yamahy. Jeżeli ktoś z Was zastanawia się czy kupić lub zamienić pady na siateczkowe DIG DRUM, to ja zdecydowanie polecam. Przy okazji macie możliwość kontaktu z kompetentnym fachowcem w dziedzinie perkusji elektronicznej jakim jest Pan Kazimierz. GORĄCO POLECAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Mam prośbę, czy mógłby ktoś powrzucać filmiki jak bębny brzmią na różnych modułach? :) Na YT jest kilka filmików jednak zdecydowanie za mało.. a jestem zainteresowany DIG DRUM'EM :)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ;) Mam prośbę, czy mógłby ktoś powrzucać filmiki jak bębny brzmią na różnych modułach? :) Na YT jest kilka filmików jednak zdecydowanie za mało.. a jestem zainteresowany DIG DRUM'EM :)

 

Pozdrawiam :)

 

Z digdrumem mozesz robić cuda, zobacz sobie na youtubie jakie brzmienia ma program addictive drums , bo wlasnie do tego programu mozesz sobie podłączyć dig druma. mozliwosci brzmieniowe w zasadzie nieograniczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Dig Druma otrzymałem dzisiaj. Pan Kazimierz akurat przejeżdżał więc osobiście podrzucił i zainstalował sprzęt. Pierwsze wrażenia niezwykle pozytywne:) Feeling prawie jak na akustyku, kompaktowe rozmiary i cicha praca zestawu to z pewnością podstawowe zalety. Perkusja idealna do bloku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dig Druma mam już 3 tygodnie. Zestaw jest rewelacyjny. Gra się na nim doskonale. Jakość wykonania naprawdę super. I do tego ślicznie wygląda :) Jest też naprawdę cichy (w pokoju obok śpi dwójka maluchów a ja gram !!!).

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i Pana Kazimierza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam swój zestaw od piątku. Sprzęt super, solidne wykonanie, wszystko starannie i dokładnie wykończone. Piękne brzmienie, idealnie cicha do gry w bloku, doskonała czułość i daje odczucie gry na akustyku. Bez wątpienia i chwili zawahania mogę powiedzieć, że DIG DRUM to solidna i pewna firma i NIKT kto zastanawia się nad wyborem tego sprzętu nie będzie żałował swojej decyzji, raczej usiądzie z wrażenia i nie będzie mógł oderwać się od gry!

 

Profesjonalne wykonanie jak i profesjonalne podejście do klienta!

 

Chylę nisko czoła Panie Kazimierzu!!

 

GORĄCO POLECAM!

Pozdrowienia z Torunia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
solidne wykonanie, wszystko starannie i dokładnie wykończon

Widzę, że musiało się coś zmienić na plus, bo moje nie były tak starannie i pięknie wykończone, na pewno nie był to profesjonalny wygląd... Ale działają już 1,5 roku i nic się nie dzieje, tak więc pancerne to muszę przyznać że są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...