Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W tym przypadku akurat nie ma to znaczenia - każdy talerz będzie się obracał wokół własnej osi na pręcie statywu od zwykłego hi hatu
wg mnie nie będzie bo CY-5 ma żłobienie w które wchodzi ta metalowa podstawka zakręcana na kluczyk perkusyjny, podstawka trzyma się prętu na sztywno i za razem trzyma tym żłobieniem blachę

 

Nie zrozumieliśmy się - CY5 (i każdy inny) można zamocować na sztywno (blokada obrodu wokół osi i bujania na boki) przy pomocy metalowej podkładki o które piszesz i filcowej podkładki (mam zresztą na zbyciu taki kpl), CY 8 i inne talerze Rolanda mają takie specjalne metalowe "podkładki" które nie pozwalają się obacać wokół osi ale umożliwiają "bujanie" przód tył przy uderzeniu.

Wszystko do działa jeśli talerz jest zamontowany na SZPILCE do perkusji elektronicznej.

Jeśli zamontujesz to na statywie do AKUSTYCZNEGO hi hatu to możesz to bez problemu zamontować "na sztywno" do pręta tego statywu (przy pomocy maszynki i podkładek) ale CAŁY pręt od statywu się obraca wokół osi podczas naciskania pedału! Tak są skonstruowane statywy do akustyka.

 

O tym problemie pisałem - sprawdziłem to na "własnej skórze" - mam nadzieję, że pomogłem wyjaśnić :smile:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Od 1,5 roku posiadam zestaw perkusji elektronicznej Yamaha DTX 550K. Dla moich potrzeb jest to zestaw wystarczający ale⌠gra na padach gumowych w jakie wyposażony jest ten zestaw jest delikatnie mówiąc mało komfortowa. Ameryki nie odkryję jeżeli powiem, że gra na padach gumowych i gra na padach siateczkowych, to tak jak jazda Maluchem i Mercedesem, dlatego postanowiłem zamienić âgumyâ na âsiateczkiâ. Okazuje się, że nie jest to takie proste ponieważ moduł DTX 500 dedykowany jest pod pady gumowe i ewentulane âsiatkiâ muszą się też tak zachowywać. Takiego zadania podjął się po rozmowie telefonicznej Pan Kazimierz Stępnik, który jest producentem elektronicznego zestawu padów DIG DRUM. Wykonany przez Pana Kazimierza zestaw padów został w następującej konfiguracji: werbel 12â, tomy 10â i 12â, kick pad 12â i mogę powiedzieć i nim tylko jedno: ODLOT. Za przyzwoite pieniądze dostałem pady, które jakością nie odbiegają od padów Rolanda czy Hard Dynamics, a co najistotniejsze współpracują z moim modułem Yamahy. Jeżeli ktoś z Was zastanawia się czy kupić lub zamienić pady na siateczkowe DIG DRUM, to ja zdecydowanie polecam. Przy okazji macie możliwość kontaktu z kompetentnym fachowcem w dziedzinie perkusji elektronicznej jakim jest Pan Kazimierz. GORĄCO POLECAM.

 

Minął rok od czasu jak gram na padach Dig Drum i jestem bardzo zadowolony. Pady sprawują się bardzo dobrze i bezawaryjnie, dzięki czemu mogę koncentrować się głównie na ćwiczeniach i grze.

Ponadto różnica w poziomie hałasu jaki generują w porównaniu z padami gumowymi to "niebo, a ziemia". Po otrzymaniu przesyłki od Pana Kazimierza dokonałem tylko niewielkiej przeróbki mocowania stopy oraz naciągnięcia siatek "pod siebie" i tak gram do dziś. Sprzęt naprawdę super!

Obecnie "sen z powiek" spędza mi nagłośnienie i tu myślę, że bez "przesiadki" z modułu Yamahy na moduł Rolanda się nie obejdzie, o czym również wspominał mi wcześniej Pan Kazimierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można regulować naciąg w padach dig druma?Te śruby po bokach wydaja mi sie tylko ozdobnikami, bo juz próbowałem je luzować, ale nie zauważyłem żadnego efektu. Tym bardziej że siateczki zdają się być klejone do brzegów. Chyba że to tylko takie złudzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siateczki zdają się być klejone do brzegów

Naciągi są bardzo twarde dlatego w początkowej fazie poluzowanie śrub może nie dać efektu.Proszę po prostu odkrecić śruby zdjąc naciąg a potem napiąć siatkę wg swojego uznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mógłby wrzucić fotkę jak wygląda kombinacja kontrolera z cy-5 ? Dzięki z góry ;)

 

2013-06-26%2012.05.39.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakupić:

- zestaw dig druma

- software : superior Drumer (nie wiem jaką wersję)

- urządzenie Megadrum

 

Wiele osób pisze o tym że trzeba dokupić dobrą kartę dzwiękową i dobrego kompa.

Dobrą kartę to znaczy jaką ? jakie parametry ?

Czy dobry komp to taki podany na stronie Superior Drummer ?

Windows XP SP3 or newer, 2 GHz Pentium 4 or Athlon processor with 1 GB RAM (multi-core CPU with 2 GB RAM or more recommended)

 

Jakieś uwagi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę mam poczciwą Audigy2 i w 100% daje radę. Na Audigy1 też działa bardzo dobrze.

Komp to minimum taki jak podany w wymaganiach na stronie Toontracka.

Polecam XP jako system do perkusji, z tego powodu, że da się na nim jednocześnie grać na bębnach i puścić np. mp3 - tego zrobić się nie da na Viście, Siódemce i Ósemce.

 

Do zdjęcia umieszczonego przeze mnie powyżej: siadł switch w CY-5 , używałem czas jakiś tylko jednej strefy (BOW), ale działała ona dość słabo, bo piezo jest umieszczone dalej od rantu, a gram w sumie tylko po edge:)

Kupiłem wkładkę piezo za całe 1,40 zł , dolutowałem kabelki, umieściłem go od spodu oczywiście wsuwając pod oryginalną obudowę Rolanda, dokręciłem i działa wyśmienicie.

 

EDIT: Da się jednak na Siódemce jednocześnie używać SD i podobnych programów i puszczać mp3.

Przeoczyłem opcję w ustawieniach karty dźwiękowej - tryb wyłączności miałem włączony, a musi być wyłączony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki dobrać rozstaw nóg od hi-hat aby można było wstawić podwójną stopę ?

Ze różnych zdjeć wynika że im szerszy rozstaw nóg tym większe możliwości ustawienia podwójnej stopy. Czy tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz poszukać statywu z dwoma nogami :] ale większość trzynogów ma na tyle ruchome nóżki ze twin ładnie się dopasowuje :biggrin:

 

Wybacz że będę niegrzeczny ... ale czy na pewno to tyczy się tego tematu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam moduł rolanda td-3 i DigDrum'a, nie gra mi krawędź werbla (a powinna?) natomiast lampka rim oświeca się tylko gdy użyje killswitch w crashu.

I jeszcze 2 pytanka, gdzie Pan Kazimierz dostał trójniki do ramy oraz jakie fi ma pręt w hihacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem kontroler do Alesis DM10. Na ustawieniach domyślnych Hi Hat w bibliotece Sonivox Blue Jay nie działa głos Hi Hat granego nogą (nie wiem jak to fachowo nazwać ;-), ale bez problemu można go uzyskać, wystarczy się pobawić z kalibracją. Wybieramy ext trigger Hi Hatu i robimy kalibrację (CAL) OPEN/CLOSE żeby moduł załapał zakres i wartości początkowe i końcowe a następnie wybrać opcję TRIM i ustawić open=30 close=10(było 99). Oczywiście to tylko wskazówka, można i trzeba się pobawić aby dostroić do swojego widzimisię. Nie pytajcie o brzmienia pośrednie, jako, że Sonivox nie zadbał o klienta w tym aspekcie. Jest tylko open/close i ten grany nogą. Brak pośrednich. Powyższa procedura może ie zadziałać na fabrycznej bibliotece, nie miałem czasu tego przetestować (wiąże się z przeładowaniem modułu na fabryczną bibliotekę i zabawę w ustawienia. Może kiedyś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pytajcie o brzmienia pośrednie, jako, że Sonivox nie zadbał o klienta w tym aspekcie. Jest tylko open/close i ten grany nogą. Brak pośrednich.

Mówiac krótko zakup mojego kontrolera po Alesis DM10 nie maiby sensu skoro moduł nie wytwarza stanów pośrednich.To wazne info.Alesis Trigger I/o natomiat bardzo dobrze sobie z tym radzi no ale to nie moduł tylko sterownik.

Czy jest Pan tego pewiem??Mialem DM 10 krótką chwile w rekach i odniosłem wrażenie że jest stan posredni ale nie udało mi się ustawić open-close.Ale miałem ten moduł 10 min. do dyspozycji wiec moge się mylić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na siódemce odpalam superiora i odpalam odzielnie winampa i normalnie gra.

 

Superior jest w trybie ASIO?? Raczej to niemożliwe, Vista i 7 mają ograniczenie dostępu do kartu dzwiękowej i nie wierzę, że gra to naraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na siódemce odpalam superiora i odpalam odzielnie winampa i normalnie gra.

 

Superior jest w trybie ASIO?? Raczej to niemożliwe, Vista i 7 mają ograniczenie dostępu do kartu dzwiękowej i nie wierzę, że gra to naraz.

 

Ja używam m audio fastrack i jak pisałem u mnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na siódemce odpalam superiora i odpalam odzielnie winampa i normalnie gra.

 

Superior jest w trybie ASIO?? Raczej to niemożliwe, Vista i 7 mają ograniczenie dostępu do kartu dzwiękowej i nie wierzę, że gra to naraz.

 

Ja używam m audio fastrack i jak pisałem u mnie działa.

 

A to całkiem możliwe w takim razie, natomiast posiadając w kompie kartę dźwiękową np. Audigy nie da się na Viście i Siódemce takiego efektu uzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówiac krótko zakup mojego kontrolera po Alesis DM10 nie maiby sensu skoro moduł nie wytwarza stanów pośrednich

 

IMHO Panie Kazimierzu, pański kontroler ma sens dla Alesis DM10. Jak pisałem ja mam bibliotekę dzięków Sonivox, a ta niestety nie ma sampli dla półotwartego Hi Hat. Z tego co wiem z forum DMdrummer, fabryczna biblioteka Alesis ma taki âsampelâ. Przypuszczam, że miał pan moduł właśnie z biblioteką fabryczną. Trigger IO był poligonem doświadczalnym dla DM10 i po podłączeniu DM10 do komputera z Toontrack czy BFD otrzymuje się to samo co i z Trigger IO, czyli w sumie więcej niż może sam DM10... Jak pisałem, postaram się załadować fabryczną bibliotekę i dla pewności przetestować pański kontroler w takiej konfiguracji jeszcze w tym tygodniu. Odezwę się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem z forum DMdrummer, fabryczna biblioteka Alesis ma taki âsampelâ

Dziękuję za info zgadza się ono z moim spostrzeżeniem,iż DM10 daje możliwość płynnego otwierania(ale miałem wątpliwości o czym poprzednio pisałem).Natomiast nie umiałem ustawić tego dźwięku zwieranych talerzy i dzięki Pana informacji wszystko jasne.

Zamieszczam fotkę kolejnego nietypowego zestawu który nad ktłórym ostatnio pracowałem dla klienta z Gdyni.Oto skturki tych działań.

Kochani ponadto informacja dla wszystkich zainteresowanych zakupem mojego podstawowego setu DG-1.Obecnie kazdy set posiada uchwyt z clampem który daje możliwości ustawienia kąta nachylenia werbla.Do tej pory tylko w pozycji płaskiej.Pondto nowa opcja- lugi i obręcze w kolorze czanym.Niedługo zamieszcze fotki. 08a39754c9f87175.jpg 7cea37bd33c1b7e6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perkusję Dig Drum DG-1 zakupiłem od Pana Kazimierza blisko rok temu. Póki co zestaw sprawuje się rewelacyjnie w połączeniu z modułem Rolanda TD-4, chociaż z małym "ale" co do pedału od hi-hata. Jeśli chodzi o zestaw bębnów i ich podwójne naciągi siateczkowe jestem pod wielkim wrażeniem odbicia pałeczek, który jest na prawdę zbliżony do perkusji akustycznej. Poza tym chodzą bardzo cicho co jest dużym plusem. Natomiast talerze choć nieco głośniejsze też sprawują się znakomicie. Po roku częstego użytkowania nadal są w bardzo dobrym stanie. Guma nie odkleja się od metalowej powierzchni co świadczy o porządnym wykonaniu. Ostatnio jedynie pedał od hi-hata zaczął mi wariować. Jest on jedynym elementem, który od początku mi nie pasował ze względu na działanie, kształt i odzwierciedlenie perkusji akustycznej. Na szczęście Pan Kazimierz stworzył kontroler do hi-hata i mam nadzieję, że niedługo będę mógł być jego szczęśliwym posiadaczem.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto obiecane fotki zestawu po malym liftingu.Zmiany to czarne lugi oraz czarne obrecze'Najwazniejsze to uchwyt werbla z moizliwoscia regulacji kata nachylenia.W realu wyglada to ciekawie

cf7ff3901976465b.jpg 8aa0df0cf8dd5bac.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego uchwytu z regulacją do werbla też mi brakowało. Ważne, że bez przerwy coś Pan udoskonala. Super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...