Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem białego DG-1 z powiększoną centralką i werblem (zdjęcia wrzuciłem na profil fejsbukowy ;)).

 

Mam pewien problem, może ktoś z Was się z nim spotkał. Mianowicie kupiłem kabel Rolanda UM-ONE, zainstalowałem sterowniki i odpaliłem abletona. Wszystko jest niby okej, poza dość wysoką latencją gdy zaczynam grać. Czy ktoś ma na to jakieś rozwiązanie? Wyczytałem gdzieś, że pomaga ASIO4ALL, ale za cholerę nie umiem tego skonfigurować :D

 

Byłbym wdzięczny za jakieś informacje, screeny z ustawień, cokolwiek...

 

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASIO4ALL to nic innego jak sterowniki do karty dźwiękowej. Są one w zasadzie głównym czynnikiem wypływającym na latencje. Wystarczy ściągnąć je z strony ASIO4ALL, zainstalować je i w programie hostującym, (nwm czego używasz, cubase, fl studio) zmienić w ustawieniach audio sterowniki domyślne na ASIO4ALL. Po otworzeniu okna ustawień tego sterownika masz suwak. Im bardziej w lewo suwakiem tym mniejsza latencja. Przy przesunięciu suwaka w lewo możesz spotkać się z trzeszczeniem, pykaniem. Można temu zaradzić odciążając komputer ze wszystkich zbędnych aktualnie włączonych programów lub przesunięciem suwaka w prawo. Innymi słowy trzeba znaleźć złoty środek :)

 

Jeżeli będziesz mieć jakieś problemy to napisz jeszcze jaką kartę dźwiękową masz i z jakiego programu korzystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można temu zaradzić odciążając komputer ze wszystkich zbędnych aktualnie włączonych

 

Niestety nie jest to takie proste. Nawet wymuszenie priorytetu na procesorze i odciążenie kompa z procesów/usług działających w tle nie zmniejszy latencji, a jeśli nawet, to w minimalnym stopniu, wręcz niewyczuwalnym.

 

lub przesunięciem suwaka w prawo

Czyli wracamy do punktu wyjścia - opóźnienie powróci. :)

 

Jedyna recepta na brak latencji to po prostu dobry interfejs audio, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odciążenie komputera czasami daje efekty dlatego podałem taką możliwość. Przesunięcie suwaka w prawo po prostu zwiększy ilość sampli = zwiększy latencje, ale jeżeli po wykonaniu powyższych czynności ta jakość dźwięku i opóźnienie komuś pasuje to po co nowy interfejs. :)

Z opisu który został podany wynikało, że Pan wyżej nie korzystał jeszcze z ASIO, więc możliwe, że miał latencje 100-150ms, a po zainstalowaniu sterowników latencja może zejść do ok. 20 ms co niektórym wystarcza. Jednak do grania live najlepiej jest mieć do max 5ms latencji.

 

Oczywiście nie zaprzeczam, że najlepszym rozwiązaniem jest zakup dobrego interfejsu, ale na początku doradzam rozwiązania bez kosztów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na integrze nawet z ASIO miałem 20-30ms co było absolutnie nie do przyjęcia. Zakupiłem sobie więc Sound Blaster Audigy SE + ASIO i na moim baaardzo jak na dzisiejsze standardy sprzęcie mam 5 ms. Nie wyczuwam żadnego opóźnienia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na zintegrowanej miałem 22 ms co dla mnie też było nie do przyjęcia, więc kupiłem sobie E-MU 0204 + ASIO. Mam teraz 2 ms latencji i nie mogę jej w żaden sposób dostrzec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filip6464 - ile masz sampli ustawionych (w sekwencerze), że udało Ci się tak mały ping 2ms osiągnąć z kartą zewnętrzną? Sam rozważam zakup podobnej karty gdyż u mnie na zintegrowanej karcie mam 19ms przy 640 samplach... Bez rewelacji :/

Możecie polecić jakiś tańszy zamiennik karty bym zszedł chociaż do 5-9ms?

Używam Reaper + Addictive Drums

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mnie w domu aktualnie, ale z tego co pamiętam sterowniki mi piszą o 88 sampli.

Co do interfejsu, tańszych takiej klasy nie testowałem. Myślę, że jak kupować jakiś nowy interfejs audio to poniżej 400 zł nie zejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowie pytanie- kontroler alesis z dm6 nie działa mi pod modułem roland td 4 - normalne ?

 

I czy nasz Pan Twórca wrócił już z urlopu, bo nie wiem czy telefonować mogę jutro :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy wrócił, ale umówiłem się kilka tygodni temu, że zadzwonię do niego jutro, więc może jest już po urlopie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

88 sampli tylko??

Wczoraj jak ustawiłem na 128 sampli, to mam latencje 7ms na zintegrowanej karcie w laptopie ;)

Tylko właśnie co jakiś czas złapie zwiechę (np. 50 tych samych niechcianych dźwięków przez sekundę).

Ale ogólnie rozbudowany zestaw Dig Drum (z korpusem od akustycznej centrali) + stopa twin Sonor + moduł z Addictive drums nie dość że gra rewelacyjnie to jeszcze świetnie wygląda :D

Najgorsze to znaleźć taby do polskich piosenek :/ w ogóle nie ma, a jak są to błędne :( teraz sam próbuje napisać taby do Perfect - Idź precz. A może ktoś ma i się podzieli? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

muszę się przyznać do haniebnego czynu. Otóż szukając dla siebie perkusji elektronicznej byłem skupiony na wszystkim znanym topowych markach, koniec końców skupiłem się na jednej. Nie zwracałem nigdy uwagi, na te gorsze marki ani na tani sprzęt... I tutaj musze się przyznać, że nie mając zielonego pojęcia czym jest DigDrum myślałem, że to zwykła chińszczyzna za grosze, która po niezbyt długim czasie się rozleci...

Tu jest ten moment, w którym jestem gotów ponieść odpowiednią karę także możecie mnie zlinczować czy też spalić na stosie...

Po całym dniu czytania tego wątku oświeciło mnie co to za sprzęt i jaka jest jego Jakość i Wartość (przez duże Jot i Wu). Także chciałem przeprosić Pana Kazimierza i wszystkich korzystających z tej perkusji za swoje wcześniejsze złe zdanie.

 

Jednocześnie chcę pogratulować Panu Kazimierzowi za to co robi dla korzystających z jego sprzętu i tego ile czasu, pracy i serca wkłada w swoją robotę. Oby tak dalej! Życzę dalszych sukcesów i dalszego rozwiniana i doskonalenia sprzętu - ot może doczekam się aż DigDrum będzie porównywalny jak nie o wiele lepszy pod każdym względem od sprzętu topowych marek :razz:

 

Teraz pozostaje mi zbierać pieniądze na ten jakże ciekawy sprzęt - jednak, że pieniędzmi na ten moment nie dysponuję to będę rozmyślać o formie zdobycia pięniędzy... hmm... może postarać się wykorzystać do tego parę staruszek czy anonimowo pożyczyć pieniądze z banku bez żadnej papierkowej roboty i bez oddawania pieniędzy :cool: W każdym bądź razie mam już wyobrażenie swojego sprzętu i zapewne za jakiś czas sie zgłoszę z pytaniem o wycenę aby wiedzieć jak bardzo mam się postarać w zdobywaniu pieniędzy :evil:

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po całym dniu czytania tego wątku oświeciło mnie co to za sprzęt i jaka jest jego Jakość i

Bardzo dziekuje za miłe słowa ale one zawsze maja dwa znaczenia.Cieszą wykonawce sprzętu ale tez zasiewaja ziarno niepewności czy tym razem ta pochlebna opinia ma swoje uzasadnienie.Wszak każdy z nas jest indywidualnościa i wcale nie musi mi sie podobać to co podoba sie innym.To normalne.Dlatego proponuje kontakt przed podjeciem decyzji, na pewno w Pana okolicy(zielonogórskie??) jest mój zestaw i dopiero po kontakcie organoleptycznym potiwerdzic badz zanegować jakośc sprzetu ;)

pzdr Kazimierz Stępnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i moja opinia nie ma konkretnego uzasadnienia, gdyż nie miałem styczności z Pana sprzętem, ale w moim przekonaniu jest jedna znacząca różnica, która czyni tę perkusję wyjątkową. Jest to właśnie ilość włożonej pracy i serca w swój sprzęt oraz dbanie o dobro klienta i kontakt z nim - gdzie w masowym sprzęcie markowym tego się nigdzie nie znajdzie. Głównie na tym opieram swoją opinię... i nawet jakby dany sprzęt (tu uogólniając do każdego możliwego rynku i sprzedawanych rzeczy) był fizycznie gorszy i nawet mocno odbiegał od innych to ma jedną znaczącą przewagę bo posiada własną duszę i całą otoczkę w formie producenta i tego co sam tworzy i wkłada.

W każdym bądź razie to tylko moje zdanie :)

 

Fakt faktem, najpierw postaram się poszukać się sprzętu w okolicy (tak zielonogórskie a w zasadzie lubuskie) jak i zgłosić do Pana, tylko wpierw muszę jeszcze troszkę pieniędzy zdobyć co może zająć trochę czasu.

 

Jeszcze raz pozdrawiam i życzę Panu dalszych sukcesów i rozwoju!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas abym i ja wyraził swoje zdanie na temat zestawu :)

 

 

Bębny: RE-WE-LA-CJA! Ledwo je wyciągnąłem z kartonu, a już się w nich zakochałem :) Solidne wykonanie, triggery bardzo czułe, naciągi wytrzymałe. Jedyny minus to centralka :/ Czasami mam ochotę wstać i wyjść podczas grania. Na twinie słabo się sprawdza naciąg siateczkowy. Mimo, że Pan Kazimierz mi odradzał zwykły naciąg to chyba jednak się nad nim poważnie zastanowię.

 

Talerze: Powiem tak - za te pieniądze, jest okej. Chociaż się zawiodłem na samym wykończeniu. Guma krzywo nacięta, poszarpana. Na rantach widoczna rdza. Kiepsko to wygląda. Przyzwoicie grają, jednak brakuje mi w nich dobrego wyważenia. Ale wiem, że gdybym chciał od Pana Kazimierza talerze z wysokiej półki, to najpierw musiałbym mu zasponsorować stworzenie ich :)

 

Rama: Elegancja francja! Bardzo dobrze wykonana, przemyślana, no i te wykończenie :) Naprawdę jestem bardzo zadowolony. Jedynie czego mi brakuje to brak możliwości przesunięcia centrali w lewo-prawo, ale to raczej kwestia tego, że nie upominałem się o jakieś rozwiązanie, chociażby o wolnostojącą centralkę :)

 

Podsumowując: Jestem bardzo zadowolony z zestawu, z czasem po wprowadzeniu kilku poprawek będę jeszcze bardziej zadowolony :) Cena jest bardzo przyzwoita. Ba, za te pieniądze nie kupicie lepszego zestawu.

 

Opinia była subiektywna :) Na koniec kilka fotek.

fb848e619d211128med.jpg a0a0602dc9efc9cfmed.jpg 8c6a1d3bafcdd08cmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyny minus to centralka :/ Czasami mam ochotę wstać i wyjść podczas grania.

 

Z tego co widzę po zdjęciach masz stary system centralki - tzn. niedawno pan Kazimierz wprowadził nowy, który całkowicie eliminuje efekt nienaturalnego odbicia bijaka + mocno redukuje poziom hałasu. Myślę, że pan K. spokojnie Ci ją przerobi na nowy system, musisz tylko się odpowiednio ugadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wyjaśni na czym polega ten nowy system centralki? Zastanawiam się czy nie warto mojej przerobić :)

 

I taki offtop...czy ktoś ma ideę co zrobić (nie mając dywanu) by stopa od twina nie jeździła po podłodze? Nie dam rady teraz grać na twinie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej nowej centralki naprawdę warto przerobić sobie. Pan Kazimierz od jakiegoś czasu zamiast daje centralkę z jakąś gumą zamiast siatki, a od niedawna nakleja jeszcze warstewkę jakiejś pianki. Według mnie sprawdza się rewelacyjnie, jeszcze nie słyszałem cichszej stopy. Odbicie bijaka zerowe. Praktycznie go nie ma, więc jak najbardziej zalecane do twina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze filip - zamiast siatki jest warstwa gumy, na to naklejony jest piankowy krążek, który tłumi hałas i odbicie. Niebo a ziemia pomiędzy tą wersją a starą. Maflex, przerabiaj, odczujesz ogromną różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ktoś wyjaśni na czym polega ten nowy system centralki?

Kochani prosze o chwilę cierpliwości wszystkie informacje już niedługo bo jest troche zmian.W najblizszych dnach żyje ślubem mojej pierwszej córy więc sami rozumiecie...To pierwszy ślub w rodzinie więc przeżywam jak stonka oprysk.. :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kochani prosze o chwilę cierpliwości wszystkie informacje już niedługo bo jest troche zmian.W najblizszych dnach żyje ślubem mojej pierwszej córy więc sami rozumiecie...To pierwszy ślub w rodzinie więc przeżywam jak stonka oprysk.. :biggrin:

 

Oczywista oczywistość :D Czułem się niedoinformowany do zapytałem, natomiast i tak z ewentualnymi przeróbkami muszę poczekać na wypłatę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie szukam podpowiedzi

Problem polega na zbyt cichej słyszalności poprzez dociskania hi-hatu

Posiadam od jakiegoś miesiąca ten nowy kontroler

Działa bardzo podobnie jak akustyk.Otwiera i zamyka się płynnie.

podczas domykania hi-hatu bardzo słabo go słychać .aby usłyszeć takie cykanie trzeba bardzo mocno nogą uderzyć w pedał.

poprzednio miałem kontroler fd8 Rolanda i ta opcja była jak najbardziej słyszalna i to wcale nie przy jakimś najmocniejszym dociśnięciu go .Moduł to Roland td 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...