Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak chyba mogą to być naciągi rolanda, ale wg mnie nie ma najmniejszej potrzeby robić takich zamian w Dig Drumie. Wg mnie siateczki użyte przez Pana Kazimierza są wyśmienite. Zapewniają dobre odbicie pałki, bardzo dobrą dynamikę przy dobrym ustawieniu modułu, a co dla mnie najważniejsze, bardzo pancerne. Siatki nie do zdarcia.

 

Ale oczywiście o gustach się nie dyskutuje, raczej jest możliwość zmiany siateczek DigDrum na rolandowskie.

I ja podpisuję się pod powyższym obydwoma ręcami, a jak za mało- to i nogima :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniając naciągi pana Kazia na rolandowskie to jakbyś zmienił mercedesa na poloneza.....

oczywiście są i tacy ludzie co będą woleć poloneza.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ja podpisuję się pod powyższym obydwoma ręcami, a jak za mało- to i nogima :)

 

I jako i ja, mocium panie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy jednak zauważyć, że naciągi pana Kazimierza posiadają pewną wadę. Otóż nie ma na nich napisu Roland i V-drums, co w skrajnych przypadkach może doprowadzić do destrukcyjnego działania na technikę gry, a nawet znacznego osłabienia chęci do ćwiczeń... o bólu głowy i poczuciu niedowartościowania nie wspomnę :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mój nowy zestaw (z nowymi talerzami i nowym systemem centrali na bębnie 16' calowym) opukuję od przeszło miesiąca i czuję pewną potrzebę podzielenia się opinią. Gra na tym zestawie to po prostu niewyobrażalna frajda. Na ogromną pochwałę zasługują zmiany, jakie całkiem niedawno zostały wprowadzone do DigDrum, a mianowicie "renowacja" blach oraz nowego systemu centrali. Pamiętam, że na starszych talerzach (na ride) miałem pewne problemy z grą na kopułce (z trafieniem i detekcją sygnału), jednak obecnie nie ma z tym żadnego problemu. Kopułka teraz jest wyeksponowana, czuła nawet na delikatniejsze uderzenia (nawet w moim już dziś nieco wiekowym TD6V, gdzie nie ma opcji RimGain!) i w końcu jest pełnoprawnym, uczestniczącym elementem zestawu. Jak chodzi o talerze crash, które teraz mają trzy strefy, rzecz przedstawia się bardzo podobnie. Nie dość, że są cichsze (zresztą jak wszystkie blachy), mamy dodatkowy dźwięk na "rancie", to tłumienie odbywa się poprzez chwycenie krawędzi talerza ręką (i działa to naprawdę zajebiście) to chyba największym sukcesem producenta jest całkowite wyeliminowanie DRGAŃ, które przenosiły się poprzez ramę po walnięciu w blachy. Czasami było to frustrujące i podświadomie unikałem uderzania w te talerze, bo czułem owe drgania nawet w nogach - obecnie nie ma z tym problemu. Rewelacja i tyle w temacie.

 

Ostatnia rzecz to wspomniany już kiedyś nowy system centrali. Wyeliminowanie naciągu siateczkowego było świetnym posunięciem - uderzenia są przynajmniej o połowę cichsze a sam komfort gry/odbicie jest naprawdę nie do odróżnienia od tego, które oferuje zestaw akustyczny.

 

Z racji, że sobie zażyczyłem nieco większe gabaryty mojego zestawu czuję się za nim po prostu...świetnie. Zupełnie jak za akustykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy moduł traps e-450 będzie się nadawał do dig druma? Chodzi mi tylko czy nie będzie jakiś problemów bo chciałbym go użyć do addictive drums.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Kazimierzu kiedy zostanie zamieszczone video z nowymi talerzami?

 

 

 

 

Jest tu ktoś z Poznania kto posiada zestaw Pana Kazimierza? Jestem coraz bliżej dokonania zakupu, lecz wpierw chciałbym się upewnić i zobaczyć na własne oczy oraz oklepać zestaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam.

To moje drugie podejscie bo pierwszy wpis poszedl sie ..... :). A wiec niestety zostalem zmuszony do wpisu w tym dziale gdyz zostale posiadaczem zestawu od p.Kazimierza . Wiec do rzeczy zgadzam sie z tymi ktorzy mowia ze jest to reczna robota tylko nie rozumiem robienia z tego zarzutu gdyz nawet sickery na bebnach o tym mowia . Tak zgadza sie mozna zauwazyc nierowne przyciecie np gum ale przeciez jest alternatywa roland td 30 wersja zaleznie od preferncji 3500ÂŁ do 5500ÂŁ i kazda srubka nie bedzie miala nawet farby zarysowanej . Nawiasem mowiac mialem alesisa ........ no comment i tam wszystkie srubki i gumy byly rowno przyciete , i tak zgadza wygladal schludnie jak typowa masowka z chin wiec sa inne mozliwosci wyboru . A teraz opis zestawu 12"2x10" ftom12 " i cent 14" no i absolutnie genialny ride 3strefowy z choke pozdr. P.Kazimierza , czulosc naciagow i feeling wszystko jak sie nalezy . Centralka bardzo przyjemna . Smieszne jest to ze po rozpakowaniu bylem srednio zadowolony po zlozeniu notowania wzrosly po krotkim opukaniu noty jeszcze wzrosly i z kazdym dniem gdy zerkne na moja niunie :) notyy rosna i rosna . Prezentuje sie swietnie . A wlasnie napedzam to td 11 po krotkiej kalibracji z p.Kazimierzem na telefonie wszystko smiga jak ta lala . Postaram sie dorzucic foty. Pozdr wszystkim i nie bojcie dig druma chyba ze macie wspomniana wczesniej kwote i lubicie masowo wykonane zabaweczki to wasz wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmieniając naciągi pana Kazia na rolandowskie to jakbyś zmienił mercedesa na poloneza.....

oczywiście są i tacy ludzie co będą woleć poloneza.....

 

kurde, mam poloneza, naprawdę tak źle z Rolandem?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie Kazimierzu kiedy zostanie zamieszczone video z nowymi talerzami?

Beda..Już niedługo.Wszystko jest przygotowane tylko musze znaleźć wolny wieczór.Pozwoliłem sobie na luxus tygodniowego chorowania i mam duże zaległości.

kurde, mam poloneza, naprawdę tak źle z Rolandem?!

Sam jestem rozbawiony :lol: Rolek ma się dobrze tylko drożeje niestety..Może dożyje dnia w którym Roland bedzie porównywany do moich wyrobów ale na razie jest odwrotnie a to o czymś świadczy :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jestem szczesliwym posiadaczem customowego zestawu Dig Drum ktory widac w poscie "Wysłany: 17-12-2014, 14:02". Wrzucilbym wiecej i szczegolowe zdjecia, ale chwilowo bebny stoja w zagraconym garazu i zrobione tam fotki tylko by odstraszaly. Zestaw chodzi na Rolandzie TD9. Zaznaczam, że ponizszy opis dotyczy mojego zestawu, ktory konfigurowany byl pode mnie i znajduje sie tam kilka rozwiazan ktore nie wystepuja w klasycznych wersjach widocznych na stronie internetowej (elementy i uklad ramy, ramiona talerzowe i moze inne rzeczy o ktorych sam nie wiem) ale to wszystko jest do dogadania.

Kontakt z producentem i wysylka:

Pierwsze dwie rozmowy telefoniczne mialy charakter konsuktacji. Ja mowilem o moich oczekiwaniach itp. a w zamian dostawalem propozycje najlepszych rozwiazan tych zagadnien. Po ustaleniu wszystkiego napisalem maila z podsumowaniem (ilosc elementow, ich rozmieszczenie, rozmiary, kolory itd). W trakcie realizacji trwajacej okolo miesiaca Pan Kazimierz jeszcze kilka razy dzwonil do mnie albo mailowal zeby ustalic szczegoly o ktorych zapomnielismy wczesniej, albo poinformowac o postepie prac. W miedzy czasie kupilem modul, ktory zamowilem na adres Pana Kazimierza w celu nastrojenia go z perkusja. Po zakonczonej pracy przesylka dotarla do mnie w dwoch paczkach, ich wnetrze zabezpieczone bylo w sposob zapewniajacy bezpieczny transport.

Sprzet:

Rama prezentuje sie swietnie. Od razu widac ze nie jest to zabawka, tylko prawdziwa solidna i stabilna rama perkusyjna wygladajaca jak oryginalny produkt jakiegos znanego producenta. elementy laczace rury ramy sa wykonane z metalu, natomiast clampy do tomow i talerzy z plastiku (nie jest to zadna wada, sa solidne i bez problemu sztywno trzymaja wszystko jak nalezy). Oryginalne metalowe tomholdery stabilnie trzymaja tomy. Ramiona pod talerze to najprostrza wersja z akustykow, ale zarowno ramiona jak i tomholdery w polaczeniu z clampami tworza zestaw w pelni regulowanego we wszystkich plaszczyznach i kierunkach osprzetu. Kazdy w zaleznosci od preferencji bez trudu ustawi go pod siebie w dowolnej konfiguracji, a do tego praktycznie wszedzie sa memory locki ktore ulatwiaja ponowne rozlozenie perkusji. Talerze wykonane sa z czegos (nie wiem czy to metal czy jakies tworzywo? :P), zarowno ich ciezar, material jak i sposob mocowania zapewniaja naturalny feeling jak w akustyku. Gumowa okladzina na czesci blachy zmniejsza znacznie dzwiek uderzen palkami oraz delikatnie przewaza talerz dzieki czemu obrocony jest do nas caly czas trigerowa strona. Bebny z naciagami siateczkowymi rowniez wykonane solidnie. ludzaco podobne do akustycznej wersji, tylko z naciagnieta gumowa obwodka na obreczach oraz przeciete w pol zmniejszajac ich glebokosc. Odbicie mozna regulowac za pomoca lugow luzujac lub napinajac naciag. Centrala ma na srodku pada w ktorego uderzaja bijaki (nie ma tu naciagu siateczkowego).

Działanie:

Zastosowane materialy, sposoby mocowania elementow, mozliwosc ich regulacji w kazdej plaszczyznie oraz lugi na bebnach sprawiaja ze nie odczuwa sie zadnej roznicy miedzy akustykiem a DigDrum w feelingu ani talerzy ani bebnow, werbla czy stopy. Gra sie zupelnie naturalnie, elektryczna wersja nie niesie za soba zadnych ograniczen w porownaniu z akustyczna. Gaszenie talerzy przez zlapanie za pada, rim shoty, ghost note, gravity blasty rozne pozycje hihata itd. Dobra dynamike widac zwlaszcza na werblu. Dzieki dwustrefowym crashom i ride mam w rzeczywistosci dostepne 6-7 talerzy (w akustycznej nigdy tyle nie mialem :P) Mniejsze rozmiary bebnow i talerzy nie robia wogole roznicy w grze. Odnosi sie wrazenie ze to sa naturalne srednice. Tyczy sie to do wszystkich elementow procz hihata, poniewaz grajac na podwojnej stopie statyw HH jest znacznie odsuniety od werbla, a co za tym idzie kazdy cal mniej oddala go do uzytkownika. 10 a 14" to roznica 10cm na srednicy. Jedyny probem jaki mam dotyczy mechanizmu odpowiadajacego za otwieranie i zamykanie hihata. Talerz nie jest niczym przykrecony od gory i przy mocniejszym graniu zdarza sie ze podskoczy, zawiesi sie na gwincie maszynki, albo wejdzie miedzy przycisk mechanizmu open/close a maszynke (albo ja cos zle zlozylem do kupy i teraz pisze glupoty :P). Oprocz tego kable przewazaja tak hihata ze zawsze odwraca sie gumowym pokryciem bokiem do mnie i uderzam w blache. Ale te wszystkie "mankamenty" to tylko pierdoly z ktorymi mozna sobie samemu poradzic w kilka minut z odrobina kreatywnosci.

Wykonanie i stetyka:

Perkusja zachwyca techniczna strona wykonania, wszystkie elementy sprawiaja wrazenie solidnych, wrecz pancernych, spelniaja swoje zadanie w stu procentach, a do tego sa bardzo estetycznie zrobione. Jednak jakby ktos chcial szukac jakis niedociagniec wizualnych to na pewno by cos znalazl i wytknal, ale sa to blahostki kompletnie przycmiewane przez strone techniczna.

Wymiary:

Na moj zestaw bede musial zrobic podest o wielkosci okolo 200x100 cm.

Glosnosc:

siatki bardzo ciche, napewno w bloku nie beda przeszkadzac sasiadom, talerze tez ciche, ale tylko jesli sie trafia w gume. W przeciwnym razie jest glosno. Dzwiek stopy na sucho to dzwiek uderzanej bijakiem grubej gumy. Po zrobieniu podestu, zadne dzwieku nie powinny przeszkadzac sasiadom w dziennym odpoczynku, ale raczej w nocy przy kompletnej ciszy otoczenia bylo by to za glosno do bloku.

Postaram sie w najblizszym czasie wrzucic pare fotek zblizenia na harakterystyczne rzeczy.

Ciesze sie ze wybralem DigBrum i uwazam te pieniadze za dobrze wydane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciesze sie ze wybralem DigBrum i uwazam te pieniadze za dobrze wydane.

Dziekuję za sympatyczny wpis.Najważniejsze aby wiecej było DIG a mniej Brum... :biggrin:

Przy okazji wrzucam fotke setu z rozwiazeniem bez ramy czyli max wyglądu perk. klasycznej.12" 3 x 10" i centrala 16" d80b560bc915e78b.jpg c6f75ffe9455d1d5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, jak akustyk. Z daleka pomyślałbym, że to jakiś zestaw hybrydowy. Tylko talerze nie wyglądają jak akustyczne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obierz wlasciwa droge i nie grzesz wiecej mysla nieczysta âş . A tak na powaznie to polecam mimo ze set do mnie musial pokonac troche kilometrow ale koniec koncem dotarl do polnocnej Anglii i teraz rzadzi na dzielni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To teraz pozostało tylko przekonać żonę

 

Przekonać kobietę - rzecz niemożliwa. Jedyne co można to NAMÓWIĆ .... :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To teraz pozostało tylko przekonać żonę

 

Powiedz że kupisz nowy komplet garnków, taki z wyższej półki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą teraz zauważyłem że użytkownik jajko22 poleca wszystkim perkusję DigBrum, jakaś nowa marka? :D Także brum brum na werblu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą teraz zauważyłem że użytkownik jajko22 poleca wszystkim perkusję DigBrum, jakaś nowa marka? :D Także brum brum na werblu ;)

 

Samo gra i samo jeździ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jakby nie patrząc to ostatnia ewolucja zestawów DD zarówno w wyglądzie jak i działaniu to naprawdę fura, skóra i komóra. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...