Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na dobrą sprawę gdyby coś jeszcze zrobić z talerzami, by wyglądały całkiem naturalnie to można złożyć teraz taki zestaw, że nikt niewprawiony nie pozna z daleka że to elektronik.

 

Od czasu gdy zainteresowałem się Dig Drumem pojawił się - kontroler hi-hatu, nowszy system centralki (wczoraj wreszcie wysłałem swoją do przeróbki, czekam na efekty :)), nowe talerze oraz coraz bardziej powszechne centralki 16 calowe.

 

Osobiście to czekam jeszcze na ciekawsze w wyglądzie talerze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście to czekam jeszcze na ciekawsze w wyglądzie talerze

 

To zdecydowanie duże wyzwanie. Nie będzie łatwo połączyć naturalny metaliczny wygląd talerzy z cichością i wytrzymałością, którą Panu Kazimierzowi do dzisiaj udało się osiągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście to czekam jeszcze na ciekawsze w wyglądzie talerze

 

To zdecydowanie duże wyzwanie. Nie będzie łatwo połączyć naturalny metaliczny wygląd talerzy z cichością i wytrzymałością, którą Panu Kazimierzowi do dzisiaj udało się osiągnąć.

 

Domyślam się, natomiast nigdy nie wiadomo co wyniknie z prac pana Kazimierza, już nieraz udowodnił że eksperymentuje i czasem mu te eksperymenty fajnie wychodzą, dzięki czemu zestaw ewoluuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będzie łatwo połączyć naturalny metaliczny wygląd talerzy z cichością i wytrzymałością, którą Panu Kazimierzowi do dzisiaj udało się osiągnąć.

Kolejne zadanie którego podejme się z przyjemnościa jak tylko uporam się z bieżacymi zaległościami(uważam że w skali problemów z ktorymi się borykam to nie bedzie jakieś extremalne zadanie).

Jeszcze mam do wykonania filmik z nowymi talerzami i 3-triggerowym ride a juz zacząłem prace nad hihatem z płynnymi stanami przejścia ale w wersji z 2 talerzami i hihatem 2 strefowym.Własnie wczoraj rozwiązałem teoretycznie największa przeszkode wiec przy moim tempie prac za parę miesięcy bedzie, :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będzie łatwo połączyć naturalny metaliczny wygląd talerzy z cichością i wytrzymałością, którą Panu Kazimierzowi do dzisiaj udało się osiągnąć.

Kolejne zadanie którego podejme się z przyjemnościa jak tylko uporam się z bieżacymi zaległościami(uważam że w skali problemów z ktorymi się borykam to nie bedzie jakieś extremalne zadanie).

Jeszcze mam do wykonania filmik z nowymi talerzami i 3-triggerowym ride a juz zacząłem prace nad hihatem z płynnymi stanami przejścia ale w wersji z 2 talerzami i hihatem 2 strefowym.Własnie wczoraj rozwiązałem teoretycznie największa przeszkode wiec przy moim tempie prac za parę miesięcy bedzie, :razz:

 

Miło słyszeć, jak najbardziej chyba wszyscy nie mogą się doczekać, co nowego Pan doda/zmodernizuje w Dig Drumie. Myślę, że w imieniu forumowiczów mogę życzyć, przyjemnej i owocnej pracy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy hihat brzmi ciekawie :) Aż się zastanawiam czy nie wstrzymać się z zakupem aż nie wyjdą te nowości :) choć zbieranie na samą perkusję dobiega końca z kolejną wypłatą i zacznie się etap odkładania na moduł. Jakby za jakieś 3-4 miesiące było wszystko gotowe to bymbył uszczęśliwiony :)

Także życzę wytrwałości w rozwiązywaniu problemów i owocnej pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

\

Aż się zastanawiam czy nie wstrzymać się z zakupem aż nie wyjdą te nowości

 

Zrób tak. Ja swój pierwszy DigDrum kupiłem w kwietniu 2014 roku, a pod koniec roku zacząłem projektować nowy zestaw. :) Ilość zmian i nowinek mnie po prostu do tego zmusiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dig Drum się ciągle rozwija, więc tak naprawdę kiedy by go nie kupić to ciągle jakieś nowinki będą i człowiek się będzie napalał :) Warto zainwestować w coś czego się chce, a później w przypadku przydatnych dla nas nowinek wymienić co nieco :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak odkąd śledzę ten wątek to trochę zmian nastąpiło :) chociaż mój zakup planuję najpóźniej na sierpień/wrzesień także pewnie może jeszcze nastąpić parę zmian. Wiedząc jakie szykowane są zmiany, które poprawiają przyjemność gry oraz zbliżą do realizmu chyba warto się trochę wstrzymać.

 

Ja tam wolę mieć od razu sprzęt z przydatnymi nowościami niż teraz kupić a po chwili wymienić pół zestawu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak odkąd śledzę ten wątek to trochę zmian nastąpiło

Najważniejsza zmiana czyli TALERZE już stała się ciałem i tutaj sprawa jest zakończona.Działaja dokładnie tak jak chciałem maja dodatkowe strefy i są CICHE w stosunku do porównywalnych produktów na rynku bez podawania nazw.A czy beda czarne czy metalizowane to juz sprawa całkiem wtórna.Ważne że dzialają tak jak to sobie wyobraziłem a sam nie ukrywałem i pisałem otwartym tekstem że moje talerze do tej pory odstawały jakościa od moich padów.Mam ten temat "z głowy".Pad stopy- kolejna nowinka tez juz sie sprawdziła i uważam za sprawe zamknięta.Działa i to dobrze działa w róznych wymiarach.Obie te wazne zmiany powstały w przeciągu minionego roku a przygotowywałem je duzo wcześniej wiec nie demonizowałbym sprawy ilości tych zmian..Pracuje nad hihatem 2 talerzowym ale to bedzie osobny produkt i na pewno w wyzszej cenie niz standard.I znając moje tempo prac premiera bedzie za kilka miesięcy.Martwia mnie podwyżki cen dolara bo maja podstawowy wpływ na cene koncową produktu i wiekszośc flada irm moment podniesie ceny.Nie ma cudów.Sam lada chwila stane przed tym problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Martwia mnie podwyżki cen dolara bo maja podstawowy wpływ na cene koncową produktu i wiekszośc cen lada moment podniesie ceny.Nie ma cudów.Sam lada chwila stane przed tym problemem

 

Absolutnie normalnie i nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś będzie się na to zżymać. Sam niedawno doświadczyłem skutków wzrostu ceny dolca i niestety musiałem się z tym pogodzić. Głowa do góry i byle do przodu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Absolutnie normalnie i nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś będzie się na to zżymać

Problem jest taki ze zarobki w kraju nie rosną a ceny niestety.I to mnie boli bo sam tu żyję i pracuję a moja ambicja nie jest wzost sprzedaży czy zarobku ale to aby ten instrument byl osiągalny na kieszeń przeciętnego mieszkańca naszego kraju.Od dawna nie zmieniałem ceny mimo roznych ulepszeń (a każda taka operacja kosztuje dodatkowy wkład) ale teraz stoję pod ścianą.Odkładam ten moment jak mogę ale długo to nie potrwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki ze zarobki w kraju nie rosną a ceny niestety.I to mnie boli bo sam tu żyję i pracuję a moja ambicja nie jest wzost sprzedaży czy zarobku ale to aby ten instrument byl osiągalny na kieszeń przeciętnego mieszkańca naszego kraju.Od dawna nie zmieniałem ceny mimo roznych ulepszeń (a każda taka operacja kosztuje dodatkowy wkład) ale teraz stoję pod ścianą.Odkładam ten moment jak mogę ale długo to nie potrwa.

 

W tym kraju nic się nie zmieni na lepsze, póki ludzie nie zmądrzeją, choć sądzę że prędzej ten system po prostu padnie. Wielu ludzi nie widzi co się dzieje i ciągle wybierają tych samych ,,mędrców narodu". Tacy mędrcy że chyba sam za niedługo będę stąd musiał zmiatać, człowiek chce mieć coś od życia, a nie wiecznie żyć od 10 do 10tego i się martwić, już nie mówiąc o emeryturze :)

 

Co do Dig Druma to myślę że każdy jest panu wdzięczny za tą alternatywę, bez pana byśmy mieli jakieś plastikowe Alesisy, Yamahy, czy Rolandy z niższej półki - wszystko to odstaje znacznie od pana sprzętu, a za porządnego Rolanda trzeba dać przynajmniej 2 razy więcej. Niemniej mimo swego rodzaju ,,misji" nie może pan być stratny. Wiadomo, można coś mniej zarobić, ale na pewno nikt nie chce by pan wychodził na minus i zakład upadł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni jestem również szczęśliwym posiadaczem perkusji Dig Drum, z modułem td3, który jest trochę słaby dla posiadanego przeze mnie zestawu, ale cóż, kiedyś na pewno pomyślę o jego zmianie.

 

Ale do rzeczy. Pierwsze wrażenie, gdy zagrałem na siateczkach... super! Ciche, wydają się bardzo solidne, a co najważniejsze odbicie pałki jest takie jak na standardowym naciągu. Talerze wydają się poprawne, mam nadzieję, że z czasem użytkowania nie odklei się z nich guma, ale na razie wszystko ok. No i samo wykonanie, miodzio, polecam każdemu zestawy od Pana Kazimierza.

 

Dwa zdjęcia (mały pokój więc i szerszego ujęcia nie dałem razy zrobić).

Ręcznik pod werblem to mój dodatek ;) Miałem jakiś wolny statyw od starego zestawu i werbel był zbyt mały do jego rozstawu, przez co czasem generowało mi dodatkowy dźwięk obręczy. Dzięki ręcznikowi pozbyłem się tego problemu ;)

 

http://zapodaj.net/ec2408542d9c3.jpg.html

http://zapodaj.net/786e4198a9cb9.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Talerze wydają się poprawne, mam nadzieję, że z czasem użytkowania nie odklei się z nich guma

 

Nic podobnego. ;)

 

Ładne zdjęcia. Piękne mocowania na ramie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie rama, talerze są na statywach, a dwa tomy zamocowane na widłach do centrali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Absolutnie normalnie i nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś będzie się na to zżymać

Problem jest taki ze zarobki w kraju nie rosną a ceny niestety.I to mnie boli bo sam tu żyję i pracuję a moja ambicja nie jest wzost sprzedaży czy zarobku ale to aby ten instrument byl osiągalny na kieszeń przeciętnego mieszkańca naszego kraju.Od dawna nie zmieniałem ceny mimo roznych ulepszeń (a każda taka operacja kosztuje dodatkowy wkład) ale teraz stoję pod ścianą.Odkładam ten moment jak mogę ale długo to nie potrwa.

 

Moim zdaniem ceny zestawów Panie Kaziu D.D są bardzo przystępne w porównaniu do innych czołowych firm.Wiadomo za firmę trzeba płacić ;) ale poco przepłacać jak mamy na rodzimym rynku tak profesjonalnie wykonane bębny .

Jeśli cena pójdzie w górę to nie tylko tych bębnów D.D tylko większości. Głowa do góry Panie Kaziu.

Ps. i żadna firma znacząca typu Rol. Yam. nigdy nie doradzi nie usunie usterki lub pomoże w czym kol-wiek.

Pozdrawiam i życzę wielu klientów takich np. jak ja.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu dostałem z powrotem przerobioną centralkę, pomimo drobnych problemów (kabelki się odlutowały od gniazda, ale dla szwagra to 5 minut roboty) jestem bardzo zadowolony. Nie ma porównania z centralą na siatce, prawa stopa praktycznie nie generuje mi już niechcianego odbicia, lewa czasami tak, lecz sądzę że jest to wina startego filcu na bijaku, który nie przylega do gumy od centrali jak powinien. Jak patrzę na ceny bijaków.. no ale muszę go wymienić :)

 

Wielkie dzięki panie Kazimierzu, teraz w końcu twin chodzi jak powinien :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma porównania z centralą na siatce, prawa stopa praktycznie nie generuje mi już niechcianego odbicia, lewa czasami tak,

Wysle ustawienia na priva nie ma prawa w ogóle generować retrigów...

pomimo drobnych problemów (kabelki się odlutowały od gniazda

To zdecydowany sygnał dla mnie ze musze zwolnić tempa.Problem ze mną jest taki że nie umiem odmawiać i pospiech przysparza mi tylko takich wpadek.Jeden to zrozumie inny nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy obserwuje pańską produkcję dlatego do głowy mi nie przyszło pomyśleć, że te kabelki to nie jest wypadek przy pracy :) Niestety tempo trzeba zwolnić, lepiej by klient coś dostał nawet tydzień później, ale bez wpadek :) W moim przypadku to była prosta sprawa, szwagier umie lutować więc raz dwa, natomiast gdyby to było coś bardziej skomplikowanego to czas się wydłuża - wysyłka, poprawki, odsyłka, niewygodne dla obu stron :)

 

Jeszcze przyjdzie czas na wymianę talerzy (nad tomem się muszę zastanowić) i zestaw będzie jak nowy :)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie cen wyrobów pana Kazimierza nie ma co dyskutować. jego produkty są zajebiście udane a ceny w stosunku do jakości rzekłbym śmieszne. trzeba wziąć pod uwagę ze ze swojej pracy pan Kaziu utrzymuje rodzine i kawał chałupy więc musi na to wszystko zarabiać swoimi rękami. wszystko na rynku ciągle drożeje kursy walut czasami wręcz głupieją(większość materiałów pochodzi z USA) więc trzeba to poprostu zrozumieć. podwyżka cen dig drumów nas bardzo po kieszeni nie tarpnie a za jakość trzeba płacić. jakość ciągle rośnie co musi za sobą pociągnąć wzrost cen. PAN KAZIMIERZ NIE JEST ŚW. MIKOŁAJEM A MY JUŻ NIE JESTEŚMY DZIEĆMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy

Z okazji Swiat Wielkanocnych składam Wam wszystkim serdeczne zyczenia i podziękowania za wszelkie objawy sympatii jakie mnie z Waszej strony spotykają.Nie jestem w stanie indywidualnie odpowiedzieć dlatego za pomocą tego forum życzę Wam aby nadzieja na lepszą przyszłość nie opuszczała Was nigdy, zdrowie dopisywało i spełnienia muzycznych planów.

Zamiast zdjęcia z jajeczkami i pisankami wrzucam fotke z kolekcją modułów na których na codzien pracuję przy konstruowaniu zestawów dla Was.... :smile: Nie ukrywam ze daje mi to duzy komfort pracy i pozwala na rozwiązywanie większości problemów jakie i Was i mnie spotykaj podczas pracy z zestawami.A temat jest ogromnie rozległy i samo rozczytanie instrukcji często niewiele daje.Swiadcza o tym chocby telefony z prośbami o poradę.Jesli czegoś nie wiem po prostu "odpalam" dany moduł i wszystko jasne.Dlatego zawsze zapraszam do kontaktu tel( najlepiej po godz 20) i na pewno znajdziemy rade na rózne wątpliwości.

2c0e0fadbaaf26a4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego co najlepsze Panie Kazimierzu. Samych sukcesów i ZDROWIA!

 

PS: Piękna kolekcyja. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...