Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zyczenia takze odemnie dla wszystkich i w szczegolnosci dla p.Kazimierza . Ladna kolekcja takze i moj tam lezy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze, mam do Was pytanie.

Czy ktoś wymieniał kable od Pana Kazimierza na jakieś inne? W moim zestawie, przez konieczność częstego składania zestawu wtyki już się wyrobiły, jeden odmówił posłuszeństwa, a długość kabli trochę mnie ogranicza. Możecie polecić coś w rozsądnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy potrzebowałem ostatnio dwóch dodatkowych kabli do nowych padów, to po prostu kupiłem sobie trochę kabla, wtyki JACK, polutowałem wszystko i śmiga. Czy kable będą wytrzymałe to zależy od jakości materiałów i twoich własnych umiejętności lutowania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jest to dobry sposób, ale dobre materiały kosztują, więc wolę już fabrycznie nowe kupić, ładnie zgrzane przy wtyku, nie będę musiał się martwić, że za chwilę moje starania poszły na marne :-) Pan Kazimierz już mi polecił dobre kabelki, także wybór jest prosty - zamawiam, podłączam i się nie martwię :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzisz, problem z głowy. Całe szczęście, że Pan Kazimierz ma chęci, czas żeby tak każdemu pomagać z każdym duperelem. Szacun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy mierzy swoją miarką :-) dlatego zakupu dokonałem u Pana Kazimierza, bo zawsze można liczyć na pomoc :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś poratuje ustawieniami werbla w Alesis Trigger? Walczę drugi dzień i werbel dalej nie reaguje tak jakbym chciał. Używam EZ Drummer (zestaw Pop/Rock).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o jakieś ustawienia ideał, czy o jakiekolwiek działające? Bo tymi idealnymi to też byłbym zainteresowany. Niby mi ten werbelek działa jak trzeba, ale coś bym w nim jeszcze pozmieniał w ustawieniach tylko nie wiem co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek z grubsza ogarnąłem. Mam problem z werblowaniem, np. Gladstone. Trochę to nie lata jak trzeba. Chyba, że tak ma być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie Pan Kazimierz dał do wiadomości, że alesis to nie najlepszy jest pod kątem dynamiki, sam go mam i mnie powiedzmy wystarcza chociaż mogłoby być lepiej.

"Warto podpiąć pada do jakiegoś rolanda" ~ Kazimierz Stępnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, ja również jestem posiadaczem dig drum (propsy dla Pana KAzimierza), ale od jakiegoś czasu borykam się z problemami sąsiadów. Cały zestaw stoi na: kołdrze, piłeczkach tenisowych przeciętych na pół, płycie wiórowej z castoramy oraz na macie perkusyjnej on stage. Mimo to sąsiadka znowu zaczęła przychodzić i straszyć policją... Muszę ćwiczyć, zaczyna mi odbijać, nie gram nawet na podwójnej stopie, tylko jakieś tam przyjemne podkłady np. od Tommyego Igoe, Foals, FOster The People itp. No i nadal jej przeszkadza... wydawało mi się, że drgania nie powinny przejść do sąsiadki... jakieś porady? Kilka tematów wstecz, ktoś wspominał coś o ramie/talerzach, które przenoszą wibracje- ja właśnie posiadam te starsze (sprzed 3-4 lat). Czy coś poza wynajęciem asasyna wchodzi w grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu wczorajszym otrzymałem nowy produkt (zdjęcie własne) od pana Kazimierza, który, myślę że będzie niejako sporym "ułatwieniem" w kontaktach z sąsiadami, którym przeszkadzają wibracje (i tworzone przez nie niskotonowy dźwięk) przenoszone przed podłogę. Jak wiadomo, pochodzą one w momencie uderzenia bijakiem stopy o pad centralki. Jest to dosłownie bolączka każdego zestawu perkusji elektronicznej i wielu próbuje coś temu zaradzić poprzez budowanie platform z piłek tenisowych, podkładanie ręczników itp. Zestaw składający się z maty głównej, (podkładanej pod mechanizm stopy) oraz czterech "matek" wyciętych w kształt okręgów (które podkładamy pod nóżki ramy), niweluje w ogromnym stopniu wszelkie wibracje przenoszone przez podłogę. Zrobiłem test u siebie - kazałem drugiej osobie "pograć" na stopie, a sam udałem się do pokoju niżej, by posłuchać efektu. Werdykt jest taki - by ktoś czepiał się o "hałas", należałoby być co najmniej przewrażliwionym. Podczas normalnej aktywności w domu (krzątanie się, dobiegające zza okna dźwięki itp.) gra jest niesłyszalna. Różnica jest naprawdę znaczna. Mata oraz podkładki niwelują również wibracje obok zestawu, więc jeśli lubicie trzymać jedną nogę na podłodze i czuliście drgania - z tym patentem już ich nie odczujecie. Na koniec wspomnę o jednym szczególe, którego byłem ciekaw, a mianowicie stabilność ramy. Nie ma z tym żadnego problemu, a pamiętam sytuacje, gdy podkładając ręczniki/własnej roboty "wyciszacze" całość potrafiła się bujnąć niczym Staszek spod monopolowego. Jak dla mnie rzecz godna polecenia, która również pokazuje, że pan Kazimierz dba o nasze grono użytkowników DD jak mało kto.

 

Pv6aeF6.jpg

 

TnLpl1F.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy produkt (zdjęcie własne) od pana Kazimierza, który, myślę że będzie niejako sporym "ułatwieniem" w kontaktach z sąsiadami,

Produkt bedzie dostępny po 28-05.Firma któa to wykonuje(ja jestetm tylko pomysłodawcą) przenosi siedzibe i nie pracują.Poinformuje jak tylko sprawa ruszy.

Kochani wrzucam parę fotke moze Wam sie spodoba(od tego uzależniam produkcję) nowe kolory ramy(srebrny metalik) i taki sam talerzy oraz złoty.Sami osądzcie.. 41d0446c4b4b482f.jpg 05133fc859d4d544.jpg 17d01a8e2537a8df.jpg 3c43bd720e53fe0d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalowa rama - OK. Ale blachy.... zdecydowanie pozostałbym przy czarnych. Propozycja "złotych" już kiedyś była poddana pod dyskusję i zdaje się, entuzjazmu nie było. Czarne - to jest szyk, to jest styl... No chyba, żeby ktoś wprost zażyczył. Wtedy to już "nasz klient, nasz per pan". A seciki ze zdjątek - majstersztyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie też te żółte wyglądają tak sobie, chociaż te szare nawet fajne są, gdybym od nowa kupował sobie secik, dosyć możliwe, że takie bym sobie zażyczył ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żółte wyglądają tak sobie, chociaż te szare nawet fajne są

Niestety fotki nie odaja stanu rzeczywistego.Postarram sie o lepszej jakości bo w takim stanie nie maja sensu...W realu wyglada to zupełnie inaczej.Szary to srebrny metalik plus wykończnie spodu chromoniklem sprawia ze wygladaja całkiem spoko(te złote też chociaz wydaja się żółte.Mam świadomośc że na takie wykończenie nie każdy bedzie chętny ale lepiej mieć bogatszą ofertę niż...

Postaram się doładne w wysokiej rozdzielczości "ofotografowanie"..A wiadomo ze 90% wybierze czarny. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żółte wyglądają tak sobie, chociaż te szare nawet fajne są

j.Szary to srebrny metalik plus wykończnie spodu chromoniklem sprawia ze wygladaja całkiem spoko

 

Jeśli tak to z pewnością się fajnie prezentują w dobrym świetle. Pewnie się skuszę jak będę (może w końcu) wymieniał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich bardzo serdecznie. Jestem zupełnie początkującym bębniarzem. Kiedyś, kiedyś odbyłem parę lekcji, ale brak własnego zestawu do ćwiczeń przeszkodził w dalszej nauce. Temat do mnie co jakiś czas wracał, cały czas czuje wielką ochotę nauczenia się gry na bębnach i dlatego też postanowiłem, że kupie zestaw elektroniczny, aby spokojnie ćwiczyć w domu. Już sporo o tym poczytałem i stoję przed małym dylematem - Roland TD-3KW czy DigDrum z modułem TD-3 albo czymś Yamahy może (w zasadzie to już prawie jestem pewny, że będę brał DigDrum). Jako że praktycznie zaczynam to nie muszę mieć super sprzętu, ale mimo wszystko liczy się dla mnie jak najbardziej zbliżone wrażenia do zestawu akustycznego.

I teraz tak: Szukam i szukam i ciężko znaleźć tani moduł TD-3. W zasadzie tylko widziałem jeden na allego i olx. Jeżeli chodzi o talerze to chyba bym wolał tez Rolanda, zwłaszcza, ze tutaj bardziej są polecane. HiHat(+kontroler), Crash i Ride na początek wystarczy. Te Rolandy CY-8 i CY-5 by się nadawały, ale żeby ograniczyć koszty fajnie by było dorwać używki. I tu tez problem bo w całych internetach chyba są tylko w jednym komisie. Może macie jakieś źródełka albo namiary na używany sprzęt Rolanda, może ktoś chce odsprzedać? Takie combo - pady/bębny Dig + talerze i moduł Rolanda byłby moim wymarzonym (też kieruje się troszeczkę estetyka, taki tam ze mnie esteta :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co przepłacać za rolandy jak digdrumowskie są lepsze i połowe tańsze? dzwoń do pana kazia on ci wszystko doradzi a i moduł u niego nabędziesz..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i moduł u niego nabędziesz

Doradzę jaki i gdzie kupić najtaniej ale u mnie bezpośrednio nie :smile: .Na razie nie.. :smile:

Moi Drodzy wrzucam fotke zestawu standardowego 12"10"10"12" abyscie nie zapomnieli jak wyglada podstawowy jednak mój wyrób. 7566866224d4d168.jpg 7748b05c45aa1f02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12-go br. pan Kazimierz wrzucił filmik o blaszkach i się nie pochwalił na forum

Dziękuje Panu za link oczywiscie miałem to zrobic tylko z czasem i pamięcia coraz gorzej. :cry:

Jakośc nagrania niestety mocno odbiega od moich załozeń ale moze to lepiej że w realu wyglada to lepiej niż miałoby byc odwrotnie dlategoi wklejam fotke tego zestawu w lepszej rozdzoelsci i zapraszam na filmik( to zestaw z filmu tylko z setem talerzy "perkusjopodobnych" )

 

 

b2f985a762fb4064.jpg da4d1d727b257949.jpg

 

Poniżej set na ramie czarnej i srebrnej metalicznej do porównania

 

0d90fe9021382760.jpg

7514562ef8d5e6ad.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusicie, oj kusicie Pany, nie ładnie.... Wystarczająco choruje na DIG DRUMA a wy jeszcze takie foty wstawiacie, rozbój w biały dzień. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...