Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po około pół roku grania, chciałem napisać, że cały mój zestaw z modułem roland td11 sprawuje się wyśmienicie. Dziś rozmawiałem z Panem Kazimierzem odnośnie rozbudowy zestawu o jakiś talerz\talerze i również zaproponował wysyłkę przejściówki, abym mógł dodać do moduło dodatkowy talerz :)

 

Współpraca znakomita :)

A jeszcze mam pytanie do użytkowników, czy podłączaliście może moduł td11 do komputera i próbowaliście grać z zestawami np addictive drums? Udało mi się podłączyć, ale nie jestem pewien czy czegoś nie trzeba w programie podregulować, ponieważ nie gra to tak jak na module.

 

[ Dodano: 13-04-2016, 16:24 ]

Dodam jeszcze, że jeśli ktoś chciałby przetestować zestaw również zapraszam - Opole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponieważ nie gra to tak jak na module.

 

Nie gra ponieważ ustawić mapowanie w programie cza. W weekend napiszę szczegółówy poradnik jak podpinać E-Garki do komputera i korzystać z tych programów, bo jakaś plaga ostatnio z pytaniami o to...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OOO super. A ma wpływ na to, że pady Pana Kazimierza są inaczej skonfigurowane w module? Np w addictive drums jest nawet opcja wybrania modułu td11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawą jest skonfigurowanie padów pod moduł. Dopiero potem mozna ustawić później krzywe czułości już w Addictive Drums 2. Wszyyystko opiszę...;)

 

To co opisałeś to właśnie przypisanie mapowania do danego modułu. Jeśli masz np moduł Roland TD4 - wybierasz z listy TD4. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie, ino odzyskam na dniach sprzęt do nagrywania i zademonstruję jak to hula. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy Pana kontroler hihatu współpracuje z 2box?

Nie i nie mam takich planów niestety.

Na prosbe wrzucam porównianie setu 12"10"10"12' z rama standard i pro.

aacc0b569a61b336med.jpg

 

9b5d0a2152daa68emed.jpg

 

8b1d1d4556eabce6med.jpg

 

7cfed2ad5783afecmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zamieszczam zdjęcie mojego zestawu. Celowo jest to dość nietypowy rzut, dlatego że mnóstwo jest już zdjęć całego zestawu z boku albo z punktu widzenia grającego. Jest to standard 2x10 i 2x8 cali. Kolor matowy ciemny granat. Dodatkowo hi-hat dokupiony u Pana Kazimierza wraz z kontrolerem hi-hatu. Korzystam z modułu roland td-3 brzmienie może nie powala, ale do ćwiczeń w domu jest jak najbardziej ok.

 

Wszystko działa bez zarzutu. Polecam!

 

http://fotowrzut.pl/1KNJBLAFYQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem 2 talerze Crash Dig-Drum do mojego Alesis DM10, szukałem dłuższy czas oryginalnych talerzy Alesis, lub choćby Millenium. Oferta na rynku mnie niespecjalnie interesowała, bo sprzedający nazbyt cenili swój towar. Nie myślałem z początku o Dig-Drum, mimo że pady bębnów sprawują się wyśmienicie. Gdzieś czytałem, że Alesis i Roland inaczej triggerują talerze i stąd moje wątpliwości. Jednak koniec końców zakupiłem DigDrum. Minął już czas testów i z całą odpowiedzialnością stwierdzam że jestem zachwycony. Wszystko działa jak trzeba a "balans" blaszki po uderzeniu jest nieosiągalny dla plastikowych padów (Dig-Drum są metalowe). Taniej i lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy

Dokonałem pewnej korekty w moim werblu która poprawia działanie POSITIONAL SENSING.Dotyczy to tylko posiadaczy modułow które ta funkcje posiadają np Roland TD12.Mała rzecz a cieszy.Jesli ktoś ma z tym problem-zapraszam.Przy okazji wrzucam fotke realizacji w stylu-Wy projektujecie ja wykonuje.Układ werbel 12" tomy 8"10"12" i floor 14" stojący.

pzdr KS

781d562d8f46e87dmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Pan Kazimierz to jest gość...

Werbel robiony jako Roland pd-105.

Zamówienie złożone w piątek,realizacja już we wtorek następnego tygodnia.

Wykonanie i podejście do klienta...rewelacja!!

 

Gorąco polecam!!!!!!!!!!!!!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Chciałbym spytać jak można nagrać perkusję od Pana Kazimierza (moduł Roland Td6V) na komputer? Zależy mi na tym, żeby można było np. nagrać cover za pomocą perkusji Dig Drum. Posiadam kabel MIDI/USB, posiadam program REAPER, jednakże nie mam pojęcia o żadnych "VST" itd. itp. Zależy mi po prostu, żeby dało się to wszystko nagrać i później skleić w jakimś programie, a szukam od paru dni rozwiązania i nic.. Jestem zupełnie zielony w tym temacie i prosiłbym o wyrozumiałość, Pozdrawiam wszystkich popleczników Dig Drum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mój poradnik ci pomoże:

Z pewnościa pomoze :smile:

Korzystanie z softu daje ogromne możliwości ale tez nastręcza wielu problemów.Ciesze sie że są osoby na tym forum które bezinteresownie pomagaja innym.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Chce się pochwalić ,że zamówiłem u pana Kazia zestaw a właściwie całe stanowisko pracy dla "przeszkadzajkarza " . Gotowe będzie lada dzień . Myślę ,że to cos nowego i sprawa powinna być bardzo ciekawa. Z niecierpliwością czekam na końcowy rezultat. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamówiłem u pana Kazia zestaw a właściwie całe stanowisko pracy dla "przeszkadzajkarza

Działam cały czas..Powinno być ok ale wyjdzie w praniu.Prosze o cierpliwośc.

Wrzuciłem do sieci krótkie demo z poprawką na werblu uskuteczniajaca działąnie positinal sensing.Zapraszam do obejrzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei zapytam Was bo jakoś nie mogę znaleźć na to odpowiedzi. Podczas uderzania w siateczkowe naciągi jest na pewno zdecydowanie ciszej niż na zestawie akustycznym, ale te membrany mają taki charakterystyczny "sustain" i chciałbym się go pozbyć (szczególnie werbel). Czy rozwiązania do tłumienia drgań tradycyjnych membran sprawdzą się na siateczkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sustain (panie Kazku, jeśli się mylę to proszę poprawić) są chyba spowodowane tym że naciągi są dwuwarstwowe i to te drgania między nimi powodują ocieranie się siatek. Podejrzewam że jednawarstwowa siatka byłaby pozbawiona tego "sustainu" ale wtedy żywotność zapewne by spadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam że jednawarstwowa siatka byłaby pozbawiona tego "sustainu" ale wtedy żywotność zapewne by spadła.

  

Nie tylko żywotnośc ale przede wszystkim odbicie na jednowarstwowej siatce jest dużo mocniejsze przez co gra staje sie mało realna.Dwuwarstwowa siatka też ma mocniejsza "sprężynę" niż akustyczna ale w zależności od marki są róznice. Zależy tez od materiału użytego do wykonania naciągu. Miałem w rękach dwuwarstwowe siatki które były dramatycznie słabe bez podawania nazwy.Nie ukrywam ze siatki które wykonuję przeszły mnóstwo testów i jestem zadowolony z ich własciwościi.

 

[ Dodano: 04-07-2016, 20:57 ]

membrany mają taki charakterystyczny "sustain"

Pod tym stwierdzeniem może kryć się wiele więc moze nagra Pan prostą próbke tego odgłosu i powiem co da się z tym zrobić.To pierwsze takie zapytanie stąd moja prośba aby dobrze Pana zrozumiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, co pan...telefon do producenta i masz rozwiązany problem w 0.1 s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...