Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 9.01.2018 o 12:04, jjaarryy napisał:

Czekamy na demo nowego modułu ;)

Myślę że rozsądnie będzie iż bede polegał jak zawsze na Waszej opinii.Kilka osób z którymi jestem umówiony otrzyma te moduły i "popracuje" z nimi jakis czas a potem po zebraniu uwag pokaże demo w oparciu o Wasz głos. Często pytacie do jakiego modułu Rolanda bedzie można porównac mój moduł.Porównujemy zawsze do czegoś najlepszego ,niewatpliwie takim sprzętem jest Roland.Kochani nie będe się porównywał z firma która ma ogromne zaplecze, lata tradycji i dokonań bo jestem "za krótki" na rywalizację( nigdy nie bylo to moim zamiarem, ponieważ nie mam zapędów mocarstwowych).Wolę działania na mniejszą skalę, ale to pozwala mi na lepszy kontakt z Wami, mogę każdemu poświęcic dużo uwagi, wesprzeć wiedzą i radą co jest trudne przy działaniach na skalę globalną.Wiem jak to jest dla Was ważne i na pewno to sie nie zmieni.Moje założenia opieraja się na wieloletnim doświadczeniu w kontaktach z Wami.Pewna spora grupa osób na dzień dobry uzna ten moduł za niewart uwagi, ale jestem przekonany że to co zaprezentuję jest jak najbardziej oczekiwane przez spore grono muzyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

Moja przygoda z firmą Dig Drum rozpoczęła się w 2012r. Wtedy to przesiadając się z perkusji akustycznej na elektroniczną zaczęło się poszukiwanie czegoś z dobrym brzmieniem jak również o niebanalnym wyglądzie.

 

Dzięki forum perkusja.org natknąłem się na temat ww. perkusji Dig Drum  - oraz osoby (przegiganta) Pana Kazimierza z Leżajska. I tak to się zaczęło…..

Decyzja dosyć szybka: telefon – omówienie szczegółów – i zestaw gotowy do grania. Dzięki zbiegowi okoliczności zestaw był praktycznie z dostawą do domu J

Na początku był to powiększony DIG DRUM napędzany Rolandem TD6V. Pierwszy kontakt z perkusją elektroniczną: szał.  Nie będę pierwszy i ostatni jak napiszę, że siateczki Dig Drum robią niesamowitą robotę.

5a5e029848562_Digdrum1.jpg.f4ab732e1e9d3f5e4cfda88c73d627f3.jpg

Wiadomo….wraz z upływem czasu (lat) przychodzą nowe przemyślenia, wyzwania, pomysły. A więc może by tak zmienić perkusję?

Jednak tym razem nie było już dylematu jak kilka lat wcześniej :dzwonię do Pana Kazimierza i omawiamy szczegóły na konfigurację kolejnego Dig Druma!

Przede wszystkim wygląd który chciałem mieć skreślał na starcie np. oryginalną rolandowską TD12.  Zestaw miał być skonfigurowany indywidualnie. Tym razem również mało być brzmienie i wygląd – ale na nieco wyższym poziomieJ

 

Nie zagłębiając się w szczegóły, krótko i na temat (dwa tygodnie i mamy taki zestawik):

BD: 20x18’

SD:12’’

TT: 10’’, 12’’

FT:13”

Moduł: Roland TD 12, talerze Roland

IMG_20171211_204205.thumb.jpg.2df468f46457dea2c3f8ca7deba3be37.jpg

 

Jak z pierwszym zestawem był szał, to teraz dodatkowo: miazga, petarda itp. Itd. Wygląd 5+.Moduł z zestawem współpracuje genialnie: wszystko ustawione jak należy, siateczki super. To jest to!

 

A na koniec słów kilka o samym właścicielu – czyli Panu Kazimierzu:

Z takim podejściem do klienta rzadko kiedy można się spotkać – fachowiec i dusza człowiek. Pomoże, doradzi, odradzi (nawet jeśli chodzi o tematy sprzętowe  bezpośrednio nie związane z perkusją). Rozmowa konkretna na super poziomie. Pomoc fachowa – problem zawsze rozwiązany. Więcej takich ludzi!

 

Pozdrawiam i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2018 o 14:49, all_pain napisał:

Wiadomo….wraz z upływem czasu (lat) przychodzą nowe przemyślenia, wyzwania, pomysły. A więc może by tak zmienić perkusję?

 

Przyznaje że troszke bębny ewoluowały od tamtego czasu...:-) Miło mi ze instrument daje tyle frajdy.pzdr KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2018 o 14:49, all_pain napisał:

doradzi, odradzi (nawet jeśli chodzi o tematy sprzętowe  bezpośrednio nie związane z perkusją)

 

ps Ponieważ brzmienie perkusji elektronicznej zależy od wielu czynników, a tak sie składa że nie jestem tylko teoretykiem i mam troszkę doświadczenia z nagłośnieniem estradowym zawsze staram sie podsunąc cos co ulepszy Wasz sound na live.Jeśli tylko wiedzy starczy-pytajcie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Kazimierzu, jeszcze raz dziękuję za pomoc. Mam nadzieję że controller Hi hat dojdzie do czwartku..... A właśnie, gdybym miał pecha i poczta coś zawaliła czy miałby ktoś pożyczyć takowy sprzęt? Wolę dmuchać na zimne......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Robert Serafin napisał:

Panie Janku..No co Pan.U mnie słowo droższe od pieniądza.:-) Będzie!!

Nigdy w to nie wątpiłem,  i nigdy nie zwątpiłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Witam wszystkich , właśnie zostałem szcześliwym posiadaczem zestawu perkusji elektronicznej Pana Kazimierza. Byłem zdecydowany juz za Black Howka, ale kupując go popełnił bym błąd. Zanim zdecydowalem sie na zakup owego zestawu przeczytałem chyba cały ten ponad 70cio stronny temat. Zgadzam sie  z każdym pozytywnym komentarzem na temat Dig Druma. Bębny są estetycznie wykończone okleiną, na naciągach ćwiczy sie bardzo wygodnie i cicho. Podejście Pana Kazimierza do człowieka z taką niewiedzą w temacie jak ja oceniam na BDB. Zdjecia wstawione przez Pana Kazimiera przedstawiają wlasnie mój zestaw, ja też wstawiam kilka zdjęć. Sory za ich jakość były robione telefonem, ale się starałem. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i szczerze polecam każdemu markę Dig drum.   

20180210_145520.jpg

20180210_150801.jpg

20180210_145854.jpg

20180211_224706.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2018 o 15:55, dudi_00 napisał:

A wie ktos cos wiecej na ich temat czy raczej ciezko bedzie sie cos dowiedziec ? 

Ewidentnie wygląda to na pady  DIY - czyli do it yourself :) Takie bębny też zdają egzamin, ale estetyka... kwestia gustu :) Nawet naciągu rezo nie ma... chociaż najbardziej mi się podoba twardy spód bębnów Dig Drum :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2018 o 20:07, xanjarek napisał:

Ewidentnie wygląda to na pady  DIY - czyli do it yourself :) Takie bębny też zdają egzamin, ale estetyka... kwestia gustu :) Nawet naciągu rezo nie ma... chociaż najbardziej mi się podoba twardy spód bębnów Dig Drum :)

 

Estetycznie szalu nie bylo jesli chodzi o sprawnosc techniczna tez nie bylo za fajne .
Pady i tak kupilem po czym wyslalem do p.Kazimierza. Kilka dni temu dostalem paczke a dzisiaj bylem wybrobowac a wyglada to tak .
Jestem mega zadowolony z wygladu , praktycznosci i wrazen z gry :) 
 

IMG_20180324_100736.jpg

IMG_20180324_100748.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to Black Hawk. Mialem perkusje elektroniczna z gumowymi padami. Black Hawk byl dla mnie czyms nowym i bylo "WOOOW" 
Po kilku minutach grania na pana padach juz nie ma WOW. Jest bardzo duza roznica :) Siatki DigDrum o niebo lepsze (bardziej przypominaja gre na akustyku)
Pady sa wieksze wiec i komfort gry jest o niebo lepszy. Pomimo wielu ustawien i sily napiecia siatek w black hawku nie da sie uzyskac tego co na padach Dig Drum :) 
Jak najbardziej polecam DigDrum'a :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam szczerze firmę Dig Drum. Gram na bębnach alesis dm 10, które moim zdaniem nie są złe, mają natomiast jedną bardzo słabą stronę... PADY! Postanowiłem coś z tym zrobić i wysłałem moje pady od alesis dm 10 do Dig Drum celem wymiany naciągów na siatki. Naciągi zostały wymienione, cała elektronika w padach została wymieniona, moduł został ustawiony. Pady po wymianie naciągów na siatki i wymianie elektroniki są jak niebo, a zmienia w porównaniu do tego co było wcześniej - bardzo ciche, świetnie reagują (odbicie bardzo zbliżone do akustyka), świetna czułość. Wielki plus dla Dig Drum za kontakt z klientem, przystępną cenę i błyskawiczny czas wykonania usługi.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2018 o 13:41, dudi_00 napisał:

Pady i tak kupilem po czym wyslalem do p.Kazimierza.

 

Po serwisie wygląda to o niebo lepiej... tylko mnie zastanawia ekonomia takiego pomysłu - kupić jakieś pady a potem przekazać je na serwis od podstaw bo widzę że nawet kolor okleiny zmieniłeś :-) Ale poza ekonomią zestaw prezentuje się bardzo elegancko, szczególnie stopa jest fajnie przygotowana.

 

Dobrze Ci się gra na talerzach blackhawk? Dla mnie to takie pady, że kilka razy zagrasz mocniej to zaraz coś w nich pęka ;) Talerze DigDrum z nowej serii są też już bardzo fajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2018 o 09:40, xanjarek napisał:

 

 

 

Dobrze Ci się gra na talerzach blackhawk? Dla mnie to takie pady, że kilka razy zagrasz mocniej to zaraz coś w nich pęka ;) Talerze DigDrum z nowej serii są też już bardzo fajne

Szczerze musze przyznac ze na talerzach Digdruma nie gralem wiec porownania nie mam ale na blackhawki nie narzekam. Z reguly nie gram ciezkiej muzyki ale na probach czasem zdarzaja sie wariacje i jak narazie nic sie z nimi nie dzieje :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...