Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z ustawieniami mojego DIG DRUMa z modułem Roland TD9 które ujawniło się wyraźnie przy próbie podłączenia do komputera z użyciem programu ADDICTIVE DRUMS.

Posiadam dość spory zestaw DIG DRUM widoczny na załączonym zdjęciu:

 

https://drive.google.com/file/d/1-b2PBqWe_fHGUBVcBPSOjahKyAOmjP7m/view

 

trzy talerze widoczne na środku zostały wydzielone od rimów tomów i pracują jako oddzielne talerzyki czy to splashe czy chinki. W standardowym podejściu czyli bez użycia Addictive Drums i bez podłączania do PC, cały zestaw gra świetnie....tak myślałem do momentu podłączenia zestawu do PC. Problem który zauważyłem polega na tym, że w momencie gdy zagram dość szybko na talerzu wydzielonym z rimu toma na module widzę mrugające literki R R R co jest normą ale od czasu do czasu pojawia się literka H co jest tomem! W podłączeniu bez użycia Addictive drums ten dźwięk jest nie grany, wycinany, po prostu brak dźwięku w słuchawkach. W momencie gdy podłącze całość do Addictive Drums gdy pojawi mi się na module dźwięk H przy uderzeniu w talerz to słysze..... toma.... co jest dość denerwujące... czy są gdzieś jakieś ustawienia w module które eliminowały by całkowicie połączenie rim/tom? Poniżej wklejam filmik pokazujący co się dzieje na moim zestawie, na module - mówię w trakcie także można mieć głos włączony. 

 

https://drive.google.com/file/d/1-b1LiHYT8i6bHE44k8FYjCKPYiSbs7qM/view

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc

 

Pozdrawiam!

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, dołączyłam do rodziny DigDrum i nie ukrywam, że mimo początkowej niepewności jestem absolutnie ZACHWYCONA brzmieniem. Wiem już też co i kiedy będę chciała sobie wymienić na nowsze, bo zestaw z drugiej ręki i swoje lata już ma ;)

 

No i właśnie, zestaw z drugiej ręki, zakupiony przez komis, ma już dobre kilka lat, a brzmi rewelacyjnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

zacząłem nagrywać korzystając z perkusji Dig drum oraz z wtyczki GGD - tutaj będę aktualizował wpisy dotyczące moich coverów 

jak coś to proszę pisać właśnie tam w tym poście lub nawet lepiej na IG @paweluz

Pozdrawiam :)
Pawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może coś na temat modułu firmy dig drum, bo spotkałem się dzisiaj z ogłoszeniem w którym była perka z tym modułem, i mnie to zaciekawiło a w necie nic nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, Mam na sprzedaż perkusje Dig drum, na ramie rack, do zestawu dorzucam moduł roland td11 mate puzzle. Zainteresowane osoby proszę info na maila szymanski827@gmail.com 

Zależy mi na sprzedaniu całego zestawu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...