Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy pamietajcie iż ten dział ma prawie

10 lat trwania na forum dlatego najnowsze informacje znajdziecie na ostatnich stronach.Nie ukrywam że przez ten czas zestaw mocno ewoluował.

Zapraszam na Facebook

 

https://pl-pl.facebook.com/digdrumofficial   oraz moja stronę http://perkusjaelektroniczna.pl/

 

 

 

 

 

 

Prosze o opinie i wrażenia.Mile widziane wypowiedzi konkretne.... :biggrin: ;;

 

7ec416df5a8dcd62.jpg 9694312b81b8e0e0.jpg 9400b543405ba6e8.jpg a9a95d784c6a8faa.jpg

d9ac86df3df5a856.jpg 92289c699097a514.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miły,profesjonalny zestaw.W prezentowanym demo za mało wyeksponowana stopa i hi hat.Oszczędnie pokazane zostały możliwości werbla, a szkoda,bo macie b.dobre produkty.Generalnie:zestaw niezwykle udany tak wizualnie,jak i brzmieniowo,szkoda, że nie mam kasy...Zastanawia mnie fakt anonimowego modułu,podejrzewam ddrum,a przecież od niego też wiele zależy,pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam drumset przypomina mi baardzo produkcje jednego z forumowiczów - ot zwykła konwersja A-E

 

Mi taka konwersja średnio się podoba :/ zwłaszcze że pewnie stopa ma 12-14"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem od niedawna posiadaczem perkusji tej firmy(tylko tomy i talerze) i jestem bardzo zadowolony z tego zakupu.Całość wykonana bardzo dobrze,tomy wyglądają jak akustyczne baniaki,dzięki takiej konstrukcji gra się na nich prawie jak na akustyku a do tego są niezwykle ciche.Firma bardzo elastyczna,mój zestaw robiony był pod moje zamówienie i jestem zadowolony ze współpracy.Gorąco polecam.

A czy to konwersja A-E czy inna to chyba od tego jest moduł i wyobrażnia grającego,i po co w elektryku stopa większa jak12".Pozdawiam

 

[ Dodano: 06-12-2008, 20:43 ]

Witam ponownie.Myślę,że gdyby popracować troszkę nad konstrukcją hi-hatu to naprawdę nie ma się co wstydzić.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy to konwersja A-E czy inna to chyba od tego jest moduł i wyobrażnia grającego

 

Konwersja akustyk-elektronik ;) więc od tego jest twójca zestawu :)

 

Po co stopa większa? żeby to jakoś wyglądało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perkusja elektroniczna zacznie wyglądać moim zdaniem dopiero, jak to będzie strigerowany akustyk. W takich produkcjach nie chodzi o wygląd, tylko żeby zajmowały jak najmniej miejsca, były lekkie, zachowywały w miarę naturalną motorykę gry i były ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę duża, wyglądem przypomina akustyka. Dopiero pod koniec zauważyłem moduł :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam zestaw jak na tym filmiku, jedynie z innymi, wczesniejszymi 'crashami' oraz wszystkie bębny na siatkach.

Talerze wbrew pozorom bardzo dobrze przekazują sygnał (jakby ktoś miał wątpliwości co do tego), jak i same bębny, niczym nie ustępują rolandowi.

To co mi przeszkadza w tym zestawie - obręcze są stosunkowo wyżej niż w akustyku, i ponieważ gram regularnie na zwykłym zestawie sprawia to czasem kłopot przy szybszych przejściach (pałki obijają o obręcz).

Stopa słabo spisuje się na siatce, mając na uwadze fakt, że dużo gram na twinie.

Jak mniemam dużo lepiej sprawa ma się na klasycznym naciągu jednak nie mogę takowego zainstalować ze względu na sąsiadów.

Jednak wiadomo - za taką cenę nie ma co narzekać, bo można kupić dobry moduł i mieć profesjonalny zestaw trzy razy taniej niż markowy w sklepie.

Całość na siatkach po doklejeniu jakiegoś miękkiego materiału na talerze jest bardzo bardzo cicha.

Na klasycznych już taka cicha nie jest, mimo gąbki w środku każdego z bębnów.

Tak więc o ile ktoś nie gra cięższej muzyki wymagającej dużego udziału młynka, to może być nawet na siatkach. Jeżeli jednak ktoś ma ochotę pograć ciężej to przynajmniej centrala na klasycznym naciągu.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

Od miesiąca jestem szczęśliwym ;) posiadaczem dokładnie tego zestawu, który jest prezentowany na filmiku (zakupiłem go kolejnego dnia). Szukałem perkusji dla siebie przez ponad 2 miesiące. Pierwotnie miałem zamiar kupić najnowszego Alesis USB Drum Kit Pro, ale naczytałem się dużo na temat padów jakie tam zastosowali. W końcu kupiłem zestaw DIG Drum oraz przetwornik ALESIS TRIGGER I/O. Jak na razie jestem przekonany, że jest to najlepsze możliwe rozwiązanie w przedziale cenowym do 3000zł.

Co do samego sprzętu:

- bębny wymiatają! zakochałem się w naciągach siateczkowych. w 90% odwzorowują grę na prawdziwych "garach". zakres czułości na uderzenie jest jak dla mnie imponujący. co do wykonania to one naprawdę wyglądają jak prawdziwe! każdy kto do mnie przychodzi to najpierw patrzy jak na wariata, że trzymam w blokach perkusje, dopiero jak spróbują sami to okazuje się, że to jest bardzo ciche. na moją proźbę każdy bęben ma aktywną obręcz. umieściłem na nich brzmienia różnych talerzy. w ten sposób mogę trigerować 7 różnych brzmień talerzy (co w metalu jest nieodzowne ;) )

- hi-hat - bardzo przeciętny kawałek tworzywa z gąbką, niemniej jednak spełnia swoją rolę wyśmienicie! tak samo jak w przypadku bębnów niesamowity zakres czułości na udeżenie. w celu lepszego wygłuszenia całości zamieniłem metalowe podkładki, którymi jest przymontowany do ramy, kawałkami wyciętymi gumy o grubości 3mm. dodatkowo zastosowałem jeszcze tą gumę pomiędzy powierzchnią talerza, a gąbką, która tam jest przyklejona. w ten sposób nawet bardzo silne uderzenie nie dociera do tworzywa i nie ma trzasku pałki o plastik.

- ride - identyczna sprawa. mam obiecane, że już niedługo będzie 2 strefowy (bow/bell) i bynajmniej nie będzie kosztował tyle co rolandowski za 600zł!

- crash - troche lepszy bo wyglądem już przypomina prawdziwy talerz. myślę, że na koncercie ludzie będą mieli wrażenie, że gram na prawdziwej perce ;). co do gąbki to tak samo muszę jeszcze ją podkleić tą gumą 3mm, żeby mocne udeżenia się nie przebijały do plastiku. moje egzemplarze jako pierwsze z DIG Drum mają funkcję CHOKE niestety jeszcze w wersji prototypowej ;), ale pomimo niewygodnej obsługi działa.

- rama - jak najbardziej ok. bardzo mi odpowiada zarówno wygląd jak i jej lekkość. w sumie to wystarczy odkręcić werbel oraz dwa duże tomy i można zestaw znieść do auta i zapakować w całości (mieści się w GOLFIE II po złożeniu tylnych siedzeń =) !!

 

Ja w swojej konfiguracji mam to wszystko podpięte do Superior Drummera 2

u mnie to wszysto działa dokładnie tak samo (poza brzmieniem BELL na RIDE bo mój zestaw jeszcze nie ma tej funkcji), mam nawet identyczny moduł ALESIS (ciekawostką jest to, że nie wymaga on żadnych sterowników, podłącza się go poprostu do PC/MAC przez USB i odrazu działa w każdym programie!!! )

 

pozdrawiam wszystkich i w razie pytań służę pomocą :)

Kwahu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwahu za 600 zł, to u Rolanda masz trzystrefowy (a nie dwu) ride i to z wygodną obsługą funkcji choke. W dodatku jest wyważony jak prawdziwy talerz, nie mówiąc już o tym, że możesz uzyskać inny dźwięk w zależności od miejsca w którym uderzysz talerz (im bliżej krawędzi, tym bardziej rozmyty dźwięk, tak jak w rzeczywistości). No ale ta ostatnia funkcja jest zależna od modułu, czy do czego tam podepniesz. No i Rolandowskie hi-haty, które montujesz na zwyczajnym statywie do hi hatu i zachowują się prawie identycznie jak prawdziwe. Wiem, wiem, nie ma co porównywać tych kategorii cenowych, chociaż ja bym na Twoim miejscu zainwestował chociaż w ten ride ;)

btw, uważaj z tymi talerzami na obręczach, bo się za bardzo przyzwyczaisz, co może powodować śmieszne sytuacje na akustyku :lol:[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś ten zestaw lub podobny (Dig Drum)?

 

Szukam opinii od kogoś kto go ma dłuższy czas... miesiąc, dwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad wyborem perkusji zastanawiałem sie pół roku i co najlepsze zawsze to ta perkusja była najbliższa memu sercu. Oczywiście na samym początku zachwycił mnie wygląd .

Nie trzeba sie dziwic czemu bo wygląda kapitalnie.

Ale najlepsze w tej perkusji jest to że jak wygląda tak się na niej gra! Zreszta mam częsty kontakt z akustykami więc nie ma potrzeby do jakich kolwiek zmartwien .Gra sie na niej prawie jak na akustyku (odczucia wrecz identyczne) czego nie można powiedzieć o padach z zestawow nawet po 3 tysiace gdzie niestety płaci sie za literki a nie za sprzęt.

 

Obecnie na naszym rynku nie można trafić na lepszą okazje bo jak już mowiłem przy zestawie DIG DRUM wymiekaja zestawy Alesisa czy Rolanda a wiem bo niestety na tych ''rzeczach'' grałem.

Mój zestaw to piękne białe tomy w tym jeden srebrny(werbel oczywiście) zmodyfikowany jedynie o tomy przejściowe z 8 na 10 calowe

Więc jeżeli nie stać cię na Rolanda TD-20 BK to nie ma sie nad czym zastanawiac :) no chyba że nad kolorem jaki ci odpowiada ...

 

A do DIG DRUMA kupujesz jedynie moduł Alesisa Trigger Io i jesteś w siódmym niebie .Przepis na ponadprzeciętny zestaw za śmieszne co do konkurencyjnych zestawów pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację,czy alesis trgger Io,o którym powyżej może zastąpić standardowy moduł?Jeśli tak, to jak podłączyć go do zwykłego miksera i gzie podłącza się kontrolera hi - hatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może zastąpić modułu. On tylko zamienia impulsy z triggerów na standard midi. Trzeba go podłączyć np. do komputera z zainstalowanym odpowiednim oprogramowaniem. Dopiero komputer (lub inne urządzenie sterowane midi) podpinamy do miksera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niecałego tygodnia :lol: mam perkusję Dig Drum (model Dg-1)

Jestem bardzo zadowolony z tego zestawiku - wszystkie naciągi oczywiście siateczkowe, aż nie spodziewałem że są one takie ciche (przynajmniej rodzice nie narzekają na hałas )

Jak dla mnie perkusja idealna ;) Nie no trochę wad też ma np. bardzo nierealistyczny pedał hh ale i tak polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z obręczami.

Ze zdjęć wynika że są metalowe więc głośne.

Gumowe były by lepsze, da się je jakoś wytłumić żeby jednocześnie dobrze reagowały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie można zakupić tego "Dig Druma"? nie spotkałem go w żadnym sklepie w Internecie :/ a zastanawiam się nad jego kupnem. Z góry dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.perkusjaelektroniczna.pl

 

Tam w zakładce "kontakt" masz nr. telefonu. Zadzwoń i dogadaj się z gościem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do DIG DRUMA kupujesz jedynie moduł Alesisa Trigger Io i jesteś w siódmym niebie .Przepis na ponadprzeciętny zestaw za śmieszne co do konkurencyjnych zestawów pieniądze.

 

Tiaa ... ale jeszcze soft na PC. Masz cos co byś polecił ? Chyba, że jest inna opcja niż

podłczyć to do PC ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba, że jest inna opcja niż podłczyć to do PC ...

Podłączyć do modułu perkusyjnego.

 

Sory nie wyznałem, że w elektronikach jestem całkiem bez orientacji ... Moduł

perkusyjny - może jakiś przykład (o ile to nie narusza zasad forum ... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...