Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie kolejka chętnych na DD jest tak duża że trzeba czekać na zestaw :neutral:

?_

 

no spodziewam się .... jak doby i niedrogi to trzeba odczekać... będzie keidy nazbierać na

alesisa ... ;-)

 

Przemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:lol:

Moduły perkusyjne Rolanda:

 

TD-3

TD-9

TD-12

TD-20

 

Znaczy możnaby zgeneralizować i powiedzieć , że triggery są w jakimś standardzie i

w gruncie rzeczy można podłączyć dowolne moduły perkusyjne : PRAWDA/FAŁSZ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast kupować Alesis Trigger I/O i do tego jeszcze moduł to lepiej od razu kup sam moduł :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDrum, do alesisa IO nie kupujesz już modułu, tylko wpinasz na kompa...

 

przemoc72, dokładnie, można podłączyć dowolny moduł. alesis dm5/d4 to najtańsze rozwiązanie, które na prawde dobrze się sprawdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VDrum, do alesisa IO nie kupujesz już modułu, tylko wpinasz na kompa...

 

przemoc72, dokładnie, można podłączyć dowolny moduł. alesis dm5/d4 to najtańsze rozwiązanie, które na prawde dobrze się sprawdza

 

Dzięki za wszystkie posty. Zdaje się, że już nabyłem zielonego pojęcia. Z własnych przemyśleń ... sądzę, że wariant z Trigger I/O i komp ma większe perspektywy i daje

więcej elastyczności. Wprawdzie mogę sobie wyobrazić możliwość aktualizacji softu

modułu perkusyjnego ale jednak pozostaje sprawa elektroniki której się raczej

nie aktualizuje ... A soft na komp zawsze można wymienić w całości ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shmatan,

 

Chyba, że jest inna opcja niż podłczyć to do PC ...

 

Podłączyć do modułu perkusyjnego.

 

Oto mi chodziło :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie posty. Zdaje się, że już nabyłem zielonego pojęcia. Z własnych przemyśleń ... sądzę, że wariant z Trigger I/O i komp ma większe perspektywy i daje

więcej elastyczności. Wprawdzie mogę sobie wyobrazić możliwość aktualizacji softu

modułu perkusyjnego ale jednak pozostaje sprawa elektroniki której się raczej

nie aktualizuje ... A soft na komp zawsze można wymienić w całości ...

 

Słowo komentarza do tego co napisałeś. Jeden profesjonalny pakiet programu VST do kompa (np. BFD2) to cena, za którą kupujesz moduł Rolanda (TD-6 kupisz spokojnie).

Więc są jak to się mówi zady i walety tego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie posty. Zdaje się, że już nabyłem zielonego pojęcia. Z własnych przemyśleń ... sądzę, że wariant z Trigger I/O i komp ma większe perspektywy i daje

więcej elastyczności. Wprawdzie mogę sobie wyobrazić możliwość aktualizacji softu

modułu perkusyjnego ale jednak pozostaje sprawa elektroniki której się raczej

nie aktualizuje ... A soft na komp zawsze można wymienić w całości ...

 

Słowo komentarza do tego co napisałeś. Jeden profesjonalny pakiet programu VST do kompa (np. BFD2) to cena, za którą kupujesz moduł Rolanda (TD-6 kupisz spokojnie).

Więc są jak to się mówi zady i walety tego rozwiązania.

 

No to dzięki za klasyczny gwóźdź do trumny ... ale coś w tym jest ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak :smile: nie róbmy z siebie świętoszków. Jeśli założyć, że oprogramowanie mamy za darmo, to drugim najważniejszym kryterium będzie cel, do którego realizacji chcemy przeznaczyć naszą elektronikę. Jeśli będziemy z niej korzystać tylko w domu, wtedy podłączenie padów do blaszaka ma sens. Jeśli zamierzamy triggerować bębny na koncertach, lub dodać do swojej gry na akustyku parę elektronicznych akcentów, stosowniejszy wydaje się moduł, ponieważ jest bardziej niezawodny i łatwiejszy w transporcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu Dig Drum i muszę przyznać, że jest to możliwie najlepsze rozwiązanie na rynku pod względem cena/jakość.

Po pierwsze fantastyczny akustyczny wygląd (ktoś może pomyśleć, że to akustyk)

Po drugie, dzięki naciągom siateczkowym bębny są naprawdę ultra ciche, tak więc jeśli mieszkacie w bloku (tak jak ja), jest to po prostu kamień milowy (sąsiadów macie z głowy).

Po trzecie macie komfort wybrania sobie modułu do własnych potrzeb i budżetu.

Po czwarte znakomita współpraca, wyrozumiałość i profesjonalne podejście.

Osobiście posiadam zestaw w kolorze czarnym z tomami przejściowymi 10-calowymi.

Zdecydowanie polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie macie komfort wybrania sobie modułu do własnych potrzeb i budżetu.

 

No to się jeszcze pochwal jaki moduł masz podpięty ... od pewnego czasu rozmyslam

o zestawie dla siebie ...

 

Osobiście posiadam zestaw w kolorze czarnym z tomami przejściowymi 10-calowymi.

To w standard, czy dodatkowe wyposażenie, bo ze strony w necie nie mogę się

zorientować jaka jest podstawowa konfiguracja ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marqu, czy wygląd taki fantastyczny? widziałem ładniejsze konwersje akustyków ;) mnie odrzuca rozmiar centralki i płytkość tomów (dodanie fikcyjnego rezo poprawiłoby wygląd) od zwykłego elektronika to na pewno znacznie ładniejsze, ale fantastycznym bym nie nazwał ;)

 

przemoc72, w normalnej wersji są (a na pewno były) 2 tomy 8", flor i werbel 10" i centrala od 10 do 13"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shmatan, w mojej opinii fantastycznie ;) Triggerując akustyka wyglądu komentować nie trzeba, ot akustyk z rozszerzonymi możliwościami. Tak jak wspominalem z 10" tomami prezentuje się masywniej i jeszcze bardziej akustycznie, że tak powiem :roll:

Poza tym wygląd, jest kwestią subiektywną tak, więc nie ma o czym mówić.

 

Obecnie mam robiony remoncik poza tym czekam na zamówionego twina, ale jak sie uporam z tym to mogę strzelić fote i zaprezentować, że wygląda naprawdę znakomicie - oczywiście do działu MÓJ ZESTAW PERKUSYJNY.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo grałem na perkusji akustycznej przerobionej na elektroniczną,czyli: siatki,triggery oraz moduł TD6V. Mało,że komfort gry nie był zadawalający to jeszcze straszne gabaryty. Od tygodnia posiadam DIG DRUMa DG-2 i jestem bardzo zadowolony :biggrin: gra się prawie jak na akustyku,świetna dynamika,super się prezentuje a co najważniejsze niewiele kosztuje. Wszystkim,którzy mają jakieś wątpliwości gorąco POLECAM! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frano3, No to kiepsko ktoś przerobił tego akustyka :P bo jeżeli na akustyku przerobionym na na elektryka nie masz komfortu, to nigdzie nie możesz mieć ;) przecież digdrum to po prostu akustyk z małymi shellami przerobiony na elektronika :P

 

A gabaryty - cóż... jednym zależy na miejscu, inni chcą mieć pełnowymiarowe bębny.

 

Cena digdruma jest bardzo konkurencyjna jeżeli chodzi o perkusje elektroniczne, ale w porównaniu do akustycznych... dalej lepiej jest kupić polmuza, założyć siatki i triggery, a od digdruma kupić tylko talerze (kiedyś pytałem producenta o możliwość zakupu samych talerzy - nawet mam gdzieś Jego propozycje cenową która była bardzo konkurencyjna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze raz ja, Czytam "internet" szukając informacji o ilości wejść z triggerów w

Alesis DM5 vs Alesis Trigger IO. To co można wyczytać, to DM5 ma 12 wejść (nic nie piszą

o dwustrefowości) a Trigger IO ma 10 wejść na jedno lub dwustrefowe triggery.

Czy prawdą jest twierdzenie, że po odpowiednim rozszyciu do DM 5 podłączamy 12 jednostrefowych padów a do Triggera IO - aż 20 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!

W końcu kupiłem zestaw DIG Drum oraz przetwornik ALESIS TRIGGER I/O.

 

Jak masz to rozszyte ? Interesuje mnie czy Trigger IO mając 10 wejść dual trigger ma

teoretyczną możliwość podłączenia 20 niezależnych triggerów - i każdemu można

przypisać dowolnie brzmienie ? Pewnie zależy to od sprzętu jak i softu wobec czego

ciekawi mnie również czy BFD Lite ma taką możliwość ( zakadając że sam sprzęt owszem ;-)

 

Przemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pytanie czy triggery no name nie maja wpływy na jakość brzmień ?

 

[ Dodano: 30-03-2009, 09:21 ]

mam pytanie odnosnie tego ALESIS TRIGGER I/O czy to jest modul z brzmieniam czy jakis konwertor który słuzy do połączenia perkusji z midi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trigger wogóle nie wpływa na brzmienie - nigdy i w żaden sposób. Brzmienie generuje w 100% moduł - zawsze i wszędzie ;)

 

mam pytanie odnosnie tego ALESIS TRIGGER I/O czy to jest modul z brzmieniam czy jakis konwertor który słuzy do połączenia perkusji z midi

Jest to translator sygnałów z piezo na sygnał midi. W dziesiątkach tematów można o nim przeczytać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a pytanie czy triggery no name nie maja wpływy na jakość brzmień ?

 

[ Dodano: 30-03-2009, 09:21 ]

mam pytanie odnosnie tego ALESIS TRIGGER I/O czy to jest modul z brzmieniam czy jakis konwertor który słuzy do połączenia perkusji z midi

 

Maszynka to tylko analog trigger / MIDI konwerter, genaruje zdarzenia MIDI i pcha po kablu USB do PCta. . Do niego dołączony jest program BFD lite na kompa i tam (chyba) są brzmienia. Piszę chyba bo nie miałem okazji tego pomacać ... Ale poczytaj inne wątki bo okazuje się, że nie każdy komp się nadaje co może "nagle" podrożyć sprawę do poziomu, gdy przestaje być opłacalna ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecyduje ise na dig-druma -2 i rolanda td9 albo 12 jest to dobra opcja ?

 

[ Dodano: 30-03-2009, 09:55 ]

i nie bede inwestował w Tego I/O

 

[ Dodano: 30-03-2009, 10:12 ]

mam takie pytanie czy 8 tomy sa wystarczająco duze do gry ? Wiecie grałem kiedys na akustycznej 10 i nie zawsze zdazao mi sie ze mam problem z uderzeniem . Na 8 nigdy nie grałem i nie wiem czy nie bede miał problemu z uderzeniem . Czy konfiguracja 10 10 12 12 jest dobra konfiguracją

 

[ Dodano: 30-03-2009, 10:13 ]

czy lepiej pozostać przy standardowej

 

[ Dodano: 30-03-2009, 10:28 ]

Jeszcze jedno xD Roland W TD-12 i td-20 jakie robi srednice tomów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...