Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po co Ci drogi moduł z wyższej półki, skoro będziesz używał perkusji tylko do ćwiczeń, a nagrywał za pomocą EZdrummera, czy też pokrewnych programów? Drogi moduł opłaca się kupować, jeśli używa się go także na scenie. No chyba, że masz mnóstwo niepotrzebnych pieniędzy. W zupełności wystarczy td3 jeśli nie chcesz I/O.

 

8 calowe pady są wystarczające. Wszystko zależy od Twojej techniki gry. Oczywiście im większe, tym łatwiej i wygodniej w nie trafić :lol:

 

W Rolandach td 12 i 20 są stosowane pady o średnicy 10 i 12 cali. Tak trudno to sprawdzić w necie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pady 8" to za mało, i jeżeli chcesz brać dig druma to dogadaj się z wytwórcą żebyś dostał 10" + najlepiej 12" na werbel -wygoda gry wzrasta w moim odczuciu.

 

 

Jak wyżej napisał Thanatos - drogie moduły nie są Ci potrzebne. Wystarczy Ci spokojnie np. alesis dm5 albo roland td-3 (lub td-6)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego zdecyduje sie na .

Werbel 12" Tomy x2 10" i 2x 12"

2200 za wersje z takimi padami - opłaca sie ?

2000 za wersje z 8 i 10

 

A co do modulu chcial bym miec tez rozne brzmienia nie tylko czystej perkusji .

 

A czy np td3 wystarczy by podpiąc go i wykorzystać ezdrummera ?

Nie musz kupować tego alesisa I/O . Czy jest on jednak nie zbendy

 

Mam okazje kupi.ć td-12 za 3000 wiec nie wiem czy to dobra okazja.

 

a taki najlepiej brzmiacy zestaw perkusyjny ? to co lepsze ezdrummer , superior drummer , DFH 2 . Który nadaje sie najlepiej ?

 

p.s brzmienia z tego dm5 nie sa zbytnio zachecające .

 

[ Dodano: 30-03-2009, 13:59 ]

Taki alesis ile kosztuje ? Jest wogle na allegro bo nie moge znalesc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych cenach myśle że używka od 700zł

 

Dig drum podrożał chyba ;) ale 2200 za takie pady to nienajgorsza cena...

 

zarówno td-3, jak i dm5, jak i każdy moduł możesz podłączyć przez midi bez alesisa i/o.

 

ezdrummer to program - możesz sobie w nim podstawić dowolne barwy pod każdy pad

 

P.S. W porównaniu do td-3 moim zdaniem brzmią świetnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nie wiem czy kupic zwykla za 1500

czy z dodatkowym padem i ogolnie za 2200 zł

 

[ Dodano: 31-03-2009, 13:00 ]

tzn pady 10 i 12 i dodatkowy pad

 

[ Dodano: 31-03-2009, 13:21 ]

oki kupilem za 2200

 

 

teraz planuje kupić modul td-9 albo td-12 .

 

Facet powiedzial ze sie nie oplaca kupowac td-3 bo ma mało wejsc do tej perkusji co ja chce.

Dlatego musz inwestować w cos wiekszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic jednak zbieram na td-12 albo td-9

 

[ Dodano: 03-04-2009, 11:12 ]

roland td-9 ma fabrycznie naciagi siateczkowe 8" i 10 "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to najlepszy zestaw za takie pieniądze!!!. Siateczkowe naciągi wiernie odzwierciedlają akustyka więc wszystko jest w jak najlepszym porządku. Talerze również świetne. Jedyne z czym miałem problem to ze stopą - siateczkowy naciąg niezbyt dobrze współgrał z twinem, więc zadzwoniłem do twórcy zestawu - pana Kazimierza, a on zaoferował mi nową wygłuszoną centralkę ze zwykłym naciągiem. Problem ustąpił a mi się świetnie na zestawie gra. Używam go tylko w domu do ćwiczeń.

 

P.S. Wspaniały człowiek z tego Pana Kazika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od tygodnia mam zestaw DG-1 z modułem Rolanda TD-4 i jest super. Niestety w dniu dostawy skręciłem kolano i jestem teraz "nieruchliwy" Na razie zdążyłem go skręcić i chwile postukać. Pierwsze wrażenia są super. Tylko musiałem przelutować wtyki na gniazda bo moduł TD-4 ma trochę inaczej rozwiązane podłaczenie padów niż starsze moduły. Ale wszystko gra i buczy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna wprowadziłem do moich padów nowinke w postaci obsługi rim na starszych rodzajach modułow jak Yamaha DTX 2.0 DTXPRESS czy Roland TD-5.Mysle iz częśc osób może byc tym zaintersowana stąd mój wpis.Co za tym idzie możemy ten układ stosowac na werblu czy padach tomów tychże modułów.Niestety Alesis posiada wejścia mono więc po staremu musimy wykorzystac 2 wejścia aby mieć aktywny rim np na werblu.Alke na szczęsie ten modiuł posiada duża ilośc wejśc więc to "ratuje" sytuację..

pozdrawiam f41dba1148d4afe5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Roland td-9 ma wyjście midi? MA, więc sam sobie odpowiedz na pytanie. Urządzenie jest zgodne ze standardem midi, więc można je podpiąć do komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie wiecie jak sciszyc pady od hi-hatu i stopy w dig drumie . Gdyz jak gram to na na parterze strasznie to słychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na hi hat dostałem kawałek przyklejonej gąbki i aż taki głośny nie jest, a co do stopy to połóż ręcznik albo jakiś koc i trochę wytłumi :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Jak jest ze stopą ? Jest realistyczny dźwięk czy bardziej słychać naciąg niż prawdziwy bas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak stopa jest dobra tylko kawałek metalu jest zbyt długi i stopa jak uderza to słychać obicie bijaka od tego mocowania . Ale nie mam zastrzeżeń . Da sie przyzwyczaić . Ogólnie to blacha hi hatu jest bardzo głośna gdyz jest to gruby kawałek materiału i lekka gąbka. Nie mam pojecia jak to ściszyć . Dlatego w planach mam zamiar zakupić od td-3 albo td-9 Hi hata . Co do blach nie mam pojecia . A jak brzmi to jeszcze nie wiem gdyż nie dostałem modułu :D td-9

 

 

Aha ja mam rozmiary tomow 10 10 i 12 . Blacha jest trochę za mała na te tomy .

Ale przy drobnej korekcji da rade co widac

 

Tutaj zdjecia

 

b47cc3c5fc1e1395m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stopa jest dobra tylko kawałek metalu jest zbyt długi i stopa jak uderza to słychać obicie bijaka od tego mocowania

A spróbuj odwrócić ten metal. Ja zamocowałem to tak: "L" a było odwrotnie, znaczy krótsze do góry a dłuższe poziomo. I teraz jest ok.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze polecam Pana Kazimierza - stuprocentowy fachowiec w dziedzinie elektroników, na specjalne zamówienie zamontował mi swój system w gotowych bębnach: wszystko śmiga aż miło, w dodatku wygląda zawodowo, estetycznie i "bębnowo", a nie "plackowo".

 

Pełen szacunek i podziw dla firmy Dig Drum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od niedawna wprowadziłem do moich padów nowinke w postaci obsługi rim na starszych rodzajach modułow jak Yamaha DTX 2.0 DTXPRESS

Witam.Właśnie miałem okazję skonsumować tę nowinkę.Jestem bardzo zadowolony.

Od wielu lat latam DTX'a "dwójkę" z klasycznymi padami gumowymi.Jako wstępną przymiarkę do "przesiadki" na naciągi siateczkowe potraktowałem nabycie na Allegro werbla (niestety- 10 '') konstrukcji Pana Kazimierza.Ponieważ był to starszy model( z naciągiem czarnym - pojedynczym),poprosiłem Pana Kazimierza o wymianę go na podwójny-nowocześniejszy,a także o zastosowania układziku do obsługi rimu werbla bez konieczności "pożyczania" sygnału z innego pada,czyli o montaż "nowinki",o której mowa.

Całość działa absolutnie bez zarzutu,a ja mogę badać możliwości,jakie daje gra na tego typu naciągu.Przeskok jakościowy jest kolosalny!Czuję w kościach,że to nie moja ostatnia,choć pierwsza przygoda z DIGiem.Już nawet chodzi mi po głowie pomysła na pewną hybrydę DIG z konkretniejszym modułem.

 

ps.

Zgadzam się z Wesołkiem : Pan Kazimierz,to bardzo konkretny gość, chętny do pomocy i konsultacji.Mnie w każdym razie potraktował kapitalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy DG-1 wydaje jakieś głośnie dzwięki podczas grania? Głównie chodzi mi o te żółte talerze wykonane z metalu.

 

I czy w ogóle ktoś mógł by się pochwalić fimikim na youtubie jak gra? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to to to... Ja również chętnie zobaczyłbym to w akcji ;) Może ktoś poświęci chwilę i coś nagra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja postaram sie dzisiaj cos nagrać .

 

[ Dodano: 29-05-2009, 11:48 ]

perkusja po drobnych modyfikacjach xD

 

5ad7301131213cecm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arczi, ładne gitary, ustawienie też ok, ale nie ustawiaj tak stopy bo będziesz chodził jak kowboj :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile już grasz na stopie, bo widzę już ślady na centrali.

A jeśli to nie tajemnica to ile dałeś za moduł ;>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...