Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie stopa tak mi sie ustawiła , muszę ja wkręcić ;) za modul dałem 2890 z wysłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy ze skonfigurowaniem modułu td-3 z DigDrum.

Jeśli to nie kłopot prosiłbym o podanie rodzajów triggerów/padów np. 80r to werbel.

I jeszcze widział ktoś tani i dobry kabel midi na allegro??

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuje pomocy ze skonfigurowaniem modułu td-3 z DigDrum.

Jeśli to nie kłopot prosiłbym o podanie rodzajów triggerów/padów np. 80r to werbel.

I jeszcze widział ktoś tani i dobry kabel midi na allegro??

Z góry dziękuje.

 

na pozczątku to cześć wszystkim bo jestem tu nowy :) czytałem sobie już wczesniej ale nie pisałem.

 

co znaczy skonfigurowanie :?: masz na myśli podanie konkretnych ustawień na module pod każdy pad :?: bo jak tak to zalezy co chcesz grac i jakie brzmienie ci pasi.

ja mam od niedawna dig druma ale gdy odbierałem go osobiście pan Kazimierz mi udzielił paru wskazówek :) po rozstawieniu w domu i tak zacząłem eksperymenty, co mi najlepiej brzmi. Td-3 to żadna rewelacja i raczej cudów nie można wymagac od banku brzmień ale na potrzeby treningu wystarczy w zupełności.

ja mam ustawione:

werbel-514 lub 518 albo 51 zalezy co robię

pady to kolejno:

t1.1

t1.2

t1.3

stopa to

y03 (symbol jest na wyświetlaczu odwrotnie więc czytam jak y :) )

blachy to:

cr5

cr2

rd1

hi-hat

h01

do tego trzeba ustawić jeszcze czułości i głośność poszczególnych triggerów ale to musisz już chyba sobie sam pokombinować z instrukcją w dłoni (jest prosta jak budowa cepa ale jak się będziesz upierał to ci podam moje :) )

ambience mam ustawione na:

b3 lub c3 (zależy od nastroju :) )

 

czy o to ci chodziło?? czy o coś bardziej skomplikowanego :?:

 

kabeli midi-usb kupisz na allegro. jest chyba obecnie tylko jedna dostępna opcja i kosztuje 89pln bez transportu.

http://www.allegro.pl/search.php?string=midi&from_showcat=1&category=4689&country=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żartuję, bo pisałeś że zamieścisz jakiś filmik jak ten dig dram gra, a tutaj nici :-)

 

A czy jeszcze ktoś może się pochwalić jak gra ten zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę zamieścić jak by ktoś chciał usłyszeć jak brzmi to .

 

Zapraszam www.myspace.com/downtown75official kawałek my friend ....

 

no a co do video ? chcesz zobaczyc jak brzmi czy jak wyglada xD ? bo juz nie wiem sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w swojej poprzedniej wypowiedzi "pożaliłem" sie na to,że jako werbel używam dig-drums'owej dziesiątki,Pan Kazimierz uznał za stosowne podesłać mi do przetestowania w roli werbla dwunastki swojej konstrukcji.Ot,tak - bez zobowiązań.Zastrzegł jednak,że mogę być z wyników nieco rozczarowany,gdyż jak twierdził, nie przez przypadek inne firmy - choćby Rolek - raczej nie stosują większych padów siateczkowych pod werbel.

Nie zamierzam nikomu mydlić oczy,że ze mnie wybitny technik-werblista,ale jako takie pojęcie i doświadczenie mam.Także oczekiwania,a te zostały w pełni zaspokojone!Być może bardziej wymagający dobosze mieliby więcej zastrzeżeń,dla mnie jednak parametry dwunastki są w pełni zadowalające.Fakt - można odnieś wrażenie,że werbel trochę wolniej reagował,a kilka centymetrów od rantu pojawiała się "martwa strefa",ale korekcja ustawień w module( przede wszystkim pad gain) w decydującym stopniu zniwelowały te mankamenty.Pamiętać też należy,że latałem ten werbel na przestarzałym module DTX2.0,a Pan Kazimierz sam przytomnie przyznaje,że nie jest to wymarzona konfiguracja.Na Rolku td9 u randy'ego werbel gadał już bardzo do rzeczy,a w ogóle nie gmeraliśmy w ustawieniach czułości.

Tak,czy siak testy zadowoliły mnie w dużym stopniu.Także raczej zamiast werbla do Leżajska poleci ... forsa. ;)

Normalnie,po ludzku - POLECAM!

ps.Równy gość,nie mam pytań...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz zadzwonić do pana Kazimierza.on ci wszystko powie co i za ile z modułem czy bez. najlepiej informację zaciągnać ze źródła. ale w granicach 2500 się zmieścisz razem z modułem.

 

co do wielkości padów to uważam osobiście że konfiguracja 10-8-8-10 + wykop 10 to najlepsze rozwiązanie. jeśli masz małe pady uczysz się precyzyjnego uderzania w środek toma. kupę lat grałem na akustyku i wiem z doświadczenia że różnie to wygląda jak się ma dużą powierzchnię uderzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! w związku z waszą rozmową o modułach, nie znalazłem w końcu jednoznacznej odpowiedzi jaki moduł, a możę jednak konwerter lepszy i co do czego będzie najlepsze.

Jestem dopiero na etapie orientowania się co to w ogóle są perkusje elektroniczne, póki co zaintrygował mnie ten dig drum.

nie bedę bawił się w nowy temat więc przedstawie wam tutaj moją sytuację:

zastanawiamy się nad kupnem perkusji elektronicznej do gry w kościele (średniej wielkości), pomieszczenia w którym znajdowało by się ok 70 osób i pozostaje tylko troche jeszcze wolnego miejsca ;p oraz nauki młodych, prężnych i w ogole ambitnych pałkerów, czyli szukam perkusji takiej troszke publicznej, nie tylko dla jednego perkusisty i dla bardzo wymagających miejsc i sytuacji.

nagłośnienie, no przede wszystkim MACKIE SRM 450 x2 na przodach, wiecej chyba nie ma znaczenia. Dodatkowo klawisz, gitara, 6wokali. perkusja elektroniczna sprawdzi się w takich warunkach?

Nikt nie pisze jak Dig drum sprawdza się poza domowym zaciszem. sprawdzi się na scenie?

szukam raczej taniej perkusji, dobrze żeby tez jakoś wyglądała, póki co DIG DRUM spełnia te wymagania, ale jesli macie inne propozycje to proszę odesłac do odpowiedniego tematu :)

 

Kolejną rzecza jest moduł, który trzeba chyba nabyć osobno. Jaki będzie w opisanych warunkach sprawował się najlepiej? a może ten konwerter jednak i nosić zawsze ze soba laptopa? brakuje mi tu troche konkretów dla zielonych na temat tych rzeczy... o które bardzo bym prosił ;)

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś by chciał kupić mam na sprzedanie Dig Druma w konfiguracji

 

Tom 12 , 12 i 14 werbel 14

 

Wszystko jak w zestawie - rama , blacha i pady .

Dodatkowa pad np na blachę bądź na jakaś przeszkadzajke .

 

na fotkach nie widac wszystkiego . Ale wszystko w zestawie .

 

Musiałem dokupić ride , moge go sprzedać w zestawie ale za blachę liczę około 200 zł

 

Za całość płaciłem 1900 zł

Moja cena to bez stopy z 1600 zł do negocjacji .

Z blacha Rolanda Cy-8 mogę sprzedać za około 1800 zł

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5ad7301131213cec

 

fotka tutaj wszystko a jak najlepszym stanie .

 

Info PRV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Po skrupulatnej lekturze Naszego forum i analizie wszelakich za i przeciw postanowiłem "pójść" w zestaw DIG DRUM. Przed złożeniem zamówienia oczywiście wykonałem kilkanaście telefonów do pana K.:) Tak jak wyczytałem w komentarzach pan Kazimierz okazał sie niesamowicie kompetentnym i przy tym przemiłym , jednocześnie konkretnym człowiekiem. Takich ludzi w światku pałkerów nam trzeba... konkret...i czyny...a nie bajery i obiecywanie gruszek z nieba.

Stanęło więc, że zamówię duży zestaw plus moduł... yamaha dtxtreme IIs...

i już...już... Pan Kazimierz miał się zabrac za realizacje mego zamówienia kiedy daleko od domu..... na północnym wschodzie naszego kraju wypatrzyłem ogłoszenie, którego przedmiotem był modul Rolanda td-8, oraz najwyzsze modele padów stopy i werbla (kd-120 i pd- 120) plus cy12 na hi-hacie , kontroler, pady gumowe i blachy.....

wszystko to w rewelacyjnej cenie, w którą nawet panu Kazimierzowi ciężko było uwierzyć... no ale cóż... koledze się śpieszyło... więc zestawik ten stał się moją włąsnościa:)

 

Tak więc konsultując się z naszym spec majstrem z Leżajska doszliśmy do wniosku, że zamówie u niego brakujące tomy siateczkowe. 10, 10, 12. Jako, że bebny (te cudownie nabyte) Rolanda mam białe kolor musiał być ten sam. Realizacja zamówienia to kilka dni a przesyłka (do dziś nie wiem jak to możliwe) Pocztą Polską doszłą nastepnego dnia po wysłaniu.

Otwieram paczuszkę a tam 3 tomy, wzorowo wykonane, pasujące wyglądem do posiadanych Rolandów. Wg instrukcji Pana K. zmieniłem ustawienia trigerów w module i wszystko zaczęło hulać. Trzeba było je tylko trochę podgłośnic zwiększając sensitivity.

Czułośc idealna. żadnych problemów. Jak pomyślę, że mógłbym przepłacić za tom Rolanda..... Moim skromnym zdaniem jesli chodzi o tomy to nie ma się nad czym zastanawiać. Pan Kazimierz skonstruował nawet własny układ oszukujący moduł, który pozwala na przypisanie rimom osobnych brzmień.... zdolniacha nie?

Pozostaje mi czekac na premiere nowego produktu Pana K.: upgradowanych talerzy.....

Polecam serdecznie !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, mógłbyś zamieścić parę fotek Twojego zestawu? Bardzo mnie ciekawi jak to wygląda. Sam zastanawiam się nad kupnem tomów od Pana Kazimierza, dlatego tak bardzo zżera mnie ciekawość ;).

Ciekawe też jakie będą te talerze... mam nadzieję, że będzie do nabycia cały zasób padów talerzowych, od splash'ów, przez crash'e, ride'y do chine'a ;). Miło by było.

Brakuje tego w Polsce, a niestety Roland nie ma aż tak rozbudowanego swojego asortymentu.

 

Angielskie Kit Toys chyba już nie funkcjonuje. Napisałem do nich maila, ale bez odzewu...

http://kit-toys.tripod.com/id40.html

 

Znowu amerykańskie Smartrigger są bardzo fajne i bardzo ciche, z tego co widziałem na youtube, ale z kosztami przesyłki z USA (jeśli to w ogóle mozliwe) są dosyć drogie.

http://www.smartrigger.com/purchase.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni jestem posiadaczem DIG DRUMA 1 + ALESIS DM5. Jest to bardzo dobry zestawik do domowych treningow (bo tego wlasnie szukalem). Bebny sa bardzo ciche i bardzo odzwierciedlaja gre na akustykach wiec sa idealne do domowych warunkow. Oczywiscie mozna czepiac sie szczegolow, na zasadzie "kulawej baletnicy,rabek u spodnicy" ale chyba nie o to chodzi. Zestaw ma grac i gra i to jak gra :biggrin: . A drobne detale mozna sobie we wlasnym zakresie dopracowac bo przeciez nie ma takiego co by wszystkim dogodzil. Podsumowujac... bardzo dobry zestawik w dobrej cenie i co rownie wazne...made in poland :biggrin: . Polecam goraco. Co do producenta rowniez same plusy.Bardzo profesjonalne podejscie do klienta.W moim przypadku wszystko odbylo sie na e-mailach,terminy zostaly dotrzymane,wstepna umowa cenowa rowniez wiec zadnych przykrych niespodzianek nie bylo.POLECAM i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam na test perkusji DIG DRUM Kliknijcie link ponizej do dema...

http://pl.youtube.com/watch?v=EdOuwg5VgTY

Prosze o opinie i wrażenia.Mile widziane wypowiedzi konkretne.... :biggrin:

 

Kupiłem w Leżajsku jako jeden z nielicznych dwie perkusje DIG DRUM u P. Kazimierza. Jedną mam w bloku do ćwiczeń, drugą w miejscu prób i na imprezy. Jestem zadowolony z ich użytkowania. Posiadam moduł TD 3 do ćwiczeń technicznych i rewelacyjny moduł TD 8 zakupiony w USA który doskonale sprawdza się z perkusją DIG DRUM na imprezach. Jesli wystapi jakikolwiek problem techniczny P. Kazimierz stara się pomóc go rozwiązać. Jest to facet wiarygodny i bardzo otwarty na wszelką pomoc w zakresie eksploatacji perkusji elektronicznych. Ponadto wygląd i wykonanie jego bębnów to super estetyka. Polecam tego człowieka szczególnie tym perkusistom którzy chcą łagodnie przejść z akustyka na elektronika. Powodzenia i dużo zdrowia Panie Kazimierzu!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Pana Kazimierza 'męczę' już drugi tydzień i jak większość moich poprzedników, jestem bardzo zadowolony zarówno z samego sprzętu, jak i (co równie istotne ;) ) z jakości obsługi, i podejścia do klienta. Jako całkowicie początkujący, nie mogę napisać obiektywnie o wadach i zaletach perkusji, ale subiektywnie stwierdzam ze sprzęt mi osobiście bardzo przypasował, i sądzę, że w stosunku jakości do ceny wypada rewelacyjnie. A w cenie zawarta jest jeszcze praktycznie 'ojcowska' opieka techniczno-użytkowa w postaci doskonałego kontaktu, w którym to P.K cierpliwie i dokładnie odpowiadał na moje często podstawowe pytania. Jednym słowem - uczciwy, przyjazny człowiek, a nie sprzedawca-buc których mamy nadmiar :) Pozdrawiam p. Kazimierza, niekiedy znanego jako Robert :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przymierzam sie do tego zestawu i juz wstepnie rozmawialem na ten temat z Panem Kazimimierzem.Mam tylko jeszcze takie pytania bo laik to slowo dosc dobrze mnie oddajace, aczkolwiek zapalu mi nie brakuje :)

Wiem ze pedal basu musze sam zakupic, ale co z hit hatem?

Za modulem sie bede rozgladac jeszcze ale sie zastanawiam czy podpiecie jej do laptopa z zewnetrzna karta dzwiekowa nie jest rownie dobrym wyjsciem.Sam nie wiem, jakies opinie?

I teraz jeszcze dostalem w mailu cos takiego :

"Talerze1 crash ma choke(tłumienie dźwieku 2jest dwutriggerowy z aktywnym bellem"

Wiem co to choke ale nie czaje tych triggerow?Co to w ogole jest i jakie ma zadanie?Aktywny bell tak samo wiele mi nie mowi chyba ze to znaczy ze mozna uderzac w okolice blisko srodka talerza (nie wiem jak to wytlumaczyc)?

Bede wdzięczny za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Triggery to tzw. czujniki, które odbierają sygnał uderzenia w pad, jego siłę itd. i przekazują do modułu a moduł te sygnały przetwarza na dźwięki, mniej więcej coś w tym stylu. Jeśli pad talerza jest dwutriggerowy tzn. że ma 2 takie czujniki, zazwyczaj jeden jest odpowiedzialny za odbieranie uderzeń w krawędź talerza (edge), drugi za środek talerza (bow). Co ważne do każdego triggera można przyporządkować inne dźwięki.

Natomiast bell to tak jak mówisz, ta uwypuklona część talerza na środku.

Nie wiem tylko czy chodzi o aktywny bell w talerzu crash? Bardziej pasowałoby mi to do talerzy typu ride, żeby móc grać uderzając w nasadę i uzyskać ten specyficzny dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem ze pedal basu musze sam zakupic, ale co z hit hatem?

Dostajesz nożny kontroler hi-hatu, potrzeba Ci tylko "pedału basu" czyli stopy.

 

Za modulem sie bede rozgladac jeszcze ale sie zastanawiam czy podpiecie jej do laptopa z zewnetrzna karta dzwiekowa nie jest rownie dobrym wyjsciem.Sam nie wiem, jakies opinie?

Do tego celu potrzebujesz jeszcze konwerter sygnału z triggerów do formatu midi, oraz kabel midi - usb (jeśli Twoja karta nie ma wejścia midi). Możesz kupić albo najtańszy moduł z wyjściem midi (wtedy potrzebujesz wyżej wymienionego kabla), albo wyspecjalizowany kontroler np. Alesis I/O (wtedy nie potrzebujesz kabla, bo podłączasz go do usb), co wcale tanie nie jest i wymaga niezłego komputera. W zamian dostajesz naprawdę porządne brzmienia.

 

Aktywny bel, działa tak, jak wytłumaczył samek. O ile dobrze zrozumiałem Pan Kazimierz po prostu wymienił talerze jakie dostajesz w zestawie i pierwszy z nich to crash, a drugi to ride.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...