Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od około 2 lat wykonuje pady z gniazdem na jacka z krótkim okresem cannonów na samym początku..Wiec zapewne GRIXEN posiada starszą wersję z tzw drugiej ręki(szkoda ze nie posłuchał mojej rady udzielonej tel (nawet obiecałem ze dosle osłony na gniazda jackowe)i zrobiła sie wieksza dyskusja nad problemem który mozna rozwiązać błyskawicznie i tanio w 5 min...)Po prostu wymienic gniazda na jackowe i po sprawie.Wiąże sie to z wlutowaniem 2 kabelków czyli +$- Kochani jeżeli są jakiekolwiek problemy kontaktujcie sie ze mna tel 501 630 411 lub mailowo ser@konto.pl i napewno nikogo nie zostawie bez pomocy czy rady.Szkoda czasu na absorbowanie tylu osób dla tak błachego problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się, rozmawiał Pan z moim synem a on jak to zwykle bywa wszystkiego mi nie powiedział... No nic problem mamy juz rozwiązany mam juz wtyki XLR i narazie wszystko ładnie chodzi. Tylko mam jeden dylemat, Pan od którego kupiłem perkusję (to było jakiś tydzien temu) ZAPEWNIAŁ ze perkusja ma tylko pół roku, więc to jest niemozliwe skoro ma stare gniazda... Widze ze zrobiłem transakcję z niepoważnym człowiekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko mam jeden dylemat, Pan od którego kupiłem perkusję (to było jakiś tydzien temu) ZAPEWNIAŁ ze perkusja ma tylko pół roku, więc to jest niemozliwe skoro ma stare gniazda... Widze ze zrobiłem transakcję z niepoważnym człowiekiem.

 

Dobry marketing podstawą sprzedaży;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to normalne, ze w tych padach jak natrafię na trigera(środek pada) to jest duzo głośniejszy dzwięk niż obok?

 

Mam podobnie, ale tylko na werblu. Jak uderzę w środek to nie wydobywa się czysty dzwięk, tylko... takie coś.... ni to rimshot ni to nie wiadomo co :smile:

 

Ja też Pana odwiedzę w wolnym czasie. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobnie, ale tylko na werblu. Jak uderzę w środek to nie wydobywa się czysty dzwięk, tylko... takie coś.... ni to rimshot ni to nie wiadomo co
Tu prawdopodobnie jest problem w ustawieniu czułosci wyzwalania rimshot i head. NIe wiem jakiego modułu używasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

A czy możecie powiedzieć. Co wchodzi w skład zestawów Dig Drum ?

Przeczytałem wcześniejsze posty lecz chodzi mi tutaj na temat "pierdółek".

Czyli czy w zestawie są kable, czy samemu trzeba je zakupić ( i jaki jest to wydatek ).

Oraz jak przebiega cały system kupowania?

Dzwonisz -> Wybierasz -> Czekasz -> otrzymujesz pocztą ? (Mieszkam na drugim końcu Polski od miejsca siedziby pana Krzysztofa)

 

Przepraszam jeżeli pytam pochopnie. Pracuję nad sobą ;).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skład oryginalnego zestawu wchodzi:

- rama

- 1 talerz z choke (crash)

- 1 talerz z aktywną kopułką (ride)

- 1 talerzyk mono

- 1 talerzyk hi-hatu

- werbel z aktywną obręczą

- 3(dg-1) do 4(dg-2) tomy

- kontroler (pedał) hi-hatu

 

Ja przy zamawianiu werbla nie dodałem, że potrzebuję kabla (cóż, nie wiedziałem, że trzeba, ale Pan Kazimierz dosłał mi ów kabelek pocztą), dla pewności możesz powiedzieć, że kabelków nie masz i że byś chciał ;p Chyba, że kupujesz zestaw + moduł to wtedy kable na pewno dostaniesz.

Ogólnie warto z Panem Kazimierzem rozmawiać bo może coś doradzić, pomóc wybrać, dostosować do osobistych wymagań etc, etc.

 

Zamawianie przebiegało u mnie następująco:

1. Pytałem co i jak, czy jest możliwe coś~ etc

2. Po zdecydowaniu się napisałem maila, wyjaśniłem dokładnie co chcę (kolory, rozmiary etc), podałem adres do wysyłki

3. Pan Kazimierz po wykonaniu (zamówiłem sam werbel, ale domyślam się, że przy zestawie wygląda tak samo) odpisał mi numer konta, na który wpłaciłem pieniądze

4. Zrobiłem przelew na to konto

5. Otrzymałem pocztą to co chciałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo łatwo samemu sparwdzic czy problem jest w padzie(mało realen ale..) czy w ustawieniach modułu które odgrywaja szalene wazna role.To jak jazda dobrym autem ze źle wyregulowanym zapłonem.Niby fajnie ale w sumie cos nie pasuje.Prosze zamienic werbel np z tomem i porównac.Coprawda werbel ma aktywny rim i on tez może swoje wnosić ale jakis pogląd bedzie.W razie problemów zawsze mozna wyslac do mnie do przegladu(bezpłatnego) i po sprawie.Po co sie męczyć..Zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ja mam takie pytanko:

 

dostałem wczoraj digdruma - i bardzo fajnie to gada - nie jestem jednak do końca zadowolony z talerzy... (tzn takich się spodziewałem po lekturze forum :))

 

chciałby sobi dokupić coś z Rolanda ale CY 12,14 15 oarz VH11 to trochę kasy jest

 

i pomyślałem że może jednak CY5 hat oraz CY8 ride - pytanie tylko na ile poczuję różnice między tymi którem ma a Rolandami???

 

nie chciałbym wyrzućić niepotrzebnie paru groszy na te blachy....

 

robił ktoś może taką wymianę???

 

a co do DigDrum - to mója pierwsz perkusja elekt. (z TD9) i moje zadowolenie rośnie - na początku w ogóle nie wiedziałem co z tym zrobić ale zaczynam się przyzwyczajać do nieco innej perspektywy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ee coś słabo szukałeś. Musi być dźwięk zamknietego talerza. Pamiętam że sam coś takiego ustawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszkę już pograłem i oto moja krótka ocena:

 

plusy:

- cena za nowy zestaw z gwarancją

- wygląd - choć to odczucie subiektywne

- możliwość rozwiązanie problemów przez telefon

- pady siateczkowe - bardzo ciche

 

minusy:

- montaż - choć można ją transportować bez rozbierania :)

- brak regulacji kąta na werblu

- pad stopy trochę za bardzo odbija - mam już w miarę mięki bijak ale i tak muszę znaleść jeszcze coś subtelniejszego...

- talerze: (w porównaniu do Rolanda który właśnie zakupiłem) są stosunkowo głośne, mają mniejszą strefę reakcji oraz gorzej działają strefy - ja postanowiłem wymienić cały set talerzy

 

o kontrolerze hihatu nie powiem nic bo mam Rolanda FD 8 który spisuje się świetnie

 

 

generalnie po kilku modyfikacjach zestaw będzie jak dla mnie ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już prawie miesiąc gram na tym zestawie i w dużej mierze zgadzam się z opinią kolegi MTM9. Również mi przeszkadza mocne odbicie stopy. Jeśli komuś udało się to złagodzić to podpowiedzcie proszę jak. Jeśli pomogł inny bijak to konkretnie jaki, jeśli coś innego to dokladnie co?

Poza tym stosunek ceny do jakości chyba najlepszy na rynku perkusji elektronicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Również mi przeszkadza mocne odbicie stopy. Jeśli komuś udało się to złagodzić to podpowiedzcie proszę jak. Jeśli pomogł inny bijak to konkretnie jaki, jeśli coś innego to dokladnie co?

 

proponuje na max-a powkładać jakieś szmatki czy coś do bębenka, oczywiście tak żeby nie zasłonić czujnika, no i napięcie siatki zmniejszyć do minimum, tak żeby tylko śruby nie hałasowały przy grze. Mi to pomogło i nawet trochę ciszej się zrobiło. Co do bijaka to już gorsza sprawa. Przez jakiś czas używałem normalnego filc/plastik, ale niestety ta siatka potrafi zjechać wszystko. Próbowałem bandażu, plastra, podkładek filcowych pod meble - wszystko w pył:) Ale jakoś się tym nie martwię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proponuje na max-a powkładać jakieś szmatki czy coś do bębenka, oczywiście tak żeby nie zasłonić czujnika, no i napięcie siatki zmniejszyć do minimum, tak żeby tylko śruby nie hałasowały przy grze

Czy dobrze rozumiem, że chodzi o to, żeby otworzyć ten bęben i szmaty włożyć do środka? Czyli trzeba po prostu wykręcić śruby, które naciągają siatkę? Trochę się boję go rozbierać. Może powiesz jak to się robi krok po kroku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki urok siatki..odbija mocniej jak naturalny naciąg.Proponuje w miejscu uderzenia bijaka(miekkiego filcowego koniecznie) nakleic krązek z gumy o grubosci 2-3 mm.Nie każdemu to odpwoiada i mam dylemat czy tak wykonywac "z urzedu".Głosniej napewno nie będzie.Jeśli ktos chce poeksperymentowac prosze o kontakt a wysle bezplatnie taka "łatę'.A sam demontaz siatki to żadna sztuka.Odkręcamy sruby i po sprawie.Jesli macie pytania zapraszam 501 630 411.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proponuje na max-a powkładać jakieś szmatki czy coś do bębenka, oczywiście tak żeby nie zasłonić czujnika, no i napięcie siatki zmniejszyć do minimum, tak żeby tylko śruby nie hałasowały przy grze.

Dziękuje bardzo.

Po wykonaniu tych kroków jestem w pełni zadowolony z odbicia pada. Polecam wszystkim. A już chciałem dzwonić do Pana Kazimerza po ten gumowy krążek. Teraz nie ma takiej potrzeby. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie szmaty i mocne poluzowanie też załatwiły sprawę..

 

teraz można grać :) choć muszę jeszcze werbel okiełznać bo mnie trochę te strefy męczą......

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Również mi przeszkadza mocne odbicie stopy. Jeśli komuś udało się to złagodzić to podpowiedzcie proszę jak. Jeśli pomogł inny bijak to konkretnie jaki, jeśli coś innego to dokladnie co?

 

proponuje na max-a powkładać jakieś szmatki czy coś do bębenka, oczywiście tak żeby nie zasłonić czujnika, no i napięcie siatki zmniejszyć do minimum, tak żeby tylko śruby nie hałasowały przy grze. Mi to pomogło i nawet trochę ciszej się zrobiło. Co do bijaka to już gorsza sprawa. Przez jakiś czas używałem normalnego filc/plastik, ale niestety ta siatka potrafi zjechać wszystko. Próbowałem bandażu, plastra, podkładek filcowych pod meble - wszystko w pył:) Ale jakoś się tym nie martwię.

 

zastosuj twardy polting. moje filce padły po 4 miechach i bałem się o siatkę (i tak ją lekko uszkodziłem).

co do odbicia to problemem było że czasami miałem podwójne uderzenie. poprostu naciąg amortyzował i stopa lekko odbijała. poprostu zmieniłem czułość triggera i teraz jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mój pierwszy wpis, więc się przywitam: dobry!

 

Moje pytanie dotyczy zagadnienia już wałkowanego, ale chyba jeszcze nie wyczerpanego. Czy głośność Dig Druma bez włączonego modułu jest na poziomie głośności XM Custom jak w tym filmie

(6:17), zrealizowanym przez użytkownika tego forum, Jacentego (film umieszczony na drugiej stronie wątku XM Custom)?

Film Jacentego został zrealizowany w jakimiś większym pomieszczeniu niż pokój mieszkania w bloku i zastanawiam się czy miało to wpływ na głośność zestawu. A ten tekst o sąsiedzie... Chyba tak zupełnie cicho w bloku nie będzie.

Wiem, że nie ma całkowicie bezszelestnych perkusji, ale... ale każdy ma swoje nerwice natręctw. ;) Mam mały mętlik w głowie i nie wiem, czy dosłownie mogę rozumieć to, co na swojej stronie internetowej zamieścił Pan Kazimierz: "(...)zestaw jest TOTALNIE cichy".

Tylko bez irytacji proszę. :smile:

 

PS Wiem, że nie jest to koncert życzeń, ale byłbym niezmiernie wdzięczny gdyby ktoś zamieścił film prezentujący Dig Druma "unplugged" (w niekomórkowej wersji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów !!!!

Dwa dni temu dostałem swój zestawik dg-2 z modułem td-6 (12" - werbel, reszta tomów 10") plus crash , ride , hi-hat oraz dwa dodatkowe talerzyki. Poza tym ja już w swoim zestawie mam możliwość regulacji poziomu werbla (mocowanie kulowe). Ale do rzeczy zestawik superancki bardzo mi się podoba, wszystko działa jak należy . Talerze według mnie działają w porządku , z ride czasami jest problem ze strefami ale to jest do przeżycia, poza tym Pan Kazimierz powiedział, że to są początki z dwustrefowym ridem więc myślę, że nie długo Pan Kazimierz wymyśli lepszą wersję. Pady jak najbardziej działają idealnie, są naprawdę ciche. Muszę tylko zrobić podobną przeróbkę z padem stopy tak jak to opisane zostało wyżej. Jeszcze raz polecam perkusje Pana Kazimierza. Jeśli ktoś poszukuję perkusji elektronicznej za rozsądne pieniądze to zestaw Pana Kazimierza plus moduł rolanda to jest to strzał w dziesiątkę.

 

Ps. te szmaty do pada stopy to wkładaliście na maksa tak aby tylko nie zasłonić czujnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś swój zestaw wzbogaciłem o dodatkową blachę produkcji pana Kazimierza. teraz mogę wyciągnąc więcej z zestawu mając do dyspozycji 4blachy. blacha jest solidnie zrobiona i całkiem estetycznie a co najważniejsze hula jak się patrzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz cos więcej o tym kulowym mocowaniu werbla....

 

to jedyna niedogodność jaka mi pozostała w moim DG... i pewnie sie w to wyposaże.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...