Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie wszystkich Pałkerów. Znów chcę się pochwalić najnowszym zestawem który do złudzenia przypomina ROLANDA TD20KX.

Chcę tylko powiedzieć, że najnowszy trigering jaki stosuje Pan Kazimierz jest po prostu rewelacyjny. Bębenki grają prawie same, ranty odzywają się precyzyjnie.

 

Mam obecnie dwa zestawy jeden oryginalny ROLAND TDW20 i drugi treningowy wykonany przez Pana Kazimierza który wygląda jak TD20KX.

 

f05ea97558728ea9m.jpg 0841e68555040270med.jpg 89a9294f2d5ed670med.jpg 53b576eafa77c3b2med.jpg 6e8a9d8d3293e0bbmed.jpg 6b05b40cbdd7f4f5med.jpg 85c3bb038d610393med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze jest co podziwiać i zestaw DG poza kilkoma niuansami wygląda świetnie i dla nie wprawnego znawcy tematu ciężko będzie je odróżnić ;) który jest który pogratulować sprzętu pozdrawiam Waldi :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten system montowania centrali jest aktualny? to jest podobnie jak u rolanda nozki w ksztalcie odwroconej litery 'v'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Właśnie, mnie też zastanawia jak jest rozwiazana sprawa "bebna bassowego":D(jesli mowimy tu o jakims nowym secie) bo cena rolandowskiego zabija a rozwiazan alternatywnych nie widać i czy ten problem zostal moze rozwiazany?

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie ze jedynym minusem Dig-Drum'a jest kontroler hi-hat'u,, tak?

 

Nie ma mozliwosci pol-otwartego hata? - mysle ze to jedna z najwazniejszych mozliwosci artykulacji w perkusji akustycznej... nie da sie tego udoskonalic w tym elektryku?

 

Czy np. takie cos (link ) jak kontroler Rolanda by rozwiazalo problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontroer hihatu to nie sprawa perkusji a samego pedału..Ja daje taki podstawowy z funkcja open-close i foot a taki np Roland FD-8 podzwala na stany pośrednie.Wystarczy zmienic kontorler i już.Ja dopiero pracuje nad takim pedałem i jak zawsze brak czasu jest powodem ze jeszcze nie funkcjonuje.Ale bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić ten zestawik zastanawiam się tylko nad modułem czy używany się nie zepsuje? I co sądzicie o Rolndzie TD 6 ile kosztował nowy bo nie ma go chyba w produkcji. Szukałem tu na forum ale jakoś tyle tego że połapać się ciężko. Czy TD 6 jest słabszy od TD 4? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam zestaw, świetne wykonanie, rewelacyjnie oddaje uczucie gry na akustycznej. Posiadam moduł td 5, ktory świetnie sie sprawdza, fajnie brzmi - bardzo naturalnie. Całość bardzo cicha - można spokojnie w mieszkaniu grać do 22, nikomu jeszcze to nie przeszkadzalo :) Bardzo polecam. Rewelacyjny stosunek jakości do ceny.

Jeżeli chodzi o minusy to naciąg bardzo szybko sie przedziurawił, ale Pan Kazimierz odrazu przesłał mi 3 nowe !!

 

POLECAM !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No..taki szczodry to nie jestem.Prawdopodobnie naciąg miał jakas wadę i zaliczył "zgon" po 2 tygodniach.Cóz zdarza sie a ja poczuwam sie do obowiązku w takim przypadku zareagować.1 naciąg w zastepstwie uszkodzonego ale 2 pozostałe na testy jak sie sprawią inne rozwiązania..:-)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli te naciągi ( siateczkowe ) się zużywają? Jaki rozmiar dokładnie ma werbel i tomy?

Siateczki pewnie wieczne nie są, lecz powinny wytrzymać baaardzo długo, ja już swoje (właściwie to 'swój' - na razie ze względów finansowych mam tylko werbel :'/) trochę mam i nie ma na nich żadnego śladu używania (mam nadzieję, że to nie o mnie źle świadczy x'd).

Rozmiary poszczególnych padów możesz sam wybrać/uzgodnić z Panem Kazimierzem (normalnie od 8" do 12")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na tym forum więc pragnę powitać Was serdecznie :) Jako, że jestem początkującym bębniarzem szukałem zestawu do nauki gry na tym wspaniałym instrumencie. Z racji tego że mieszkam w bloku postanowiłem wzbić się na wyżyny swojej wyrozumiałości względem sąsiadów ;) i zdecydować się na zestawik bardzo cichy, to był właśnie priorytet którym kierowałem się przy wyborze perkusji :) Dokonałem zakupu zestawu DG-1 Pana Kazimierza. Dokładnie tydzień temu przyszedł do mnie wyczekiwany z niecierpliwością ww. zestaw i muszę przyznać, że to kawał bardzo solidnej roboty !!. Gary wyglądają bardzo estetycznie są niewiarygodnie ciche i co najważniejsze komfort gry sprawia że mamy wrażenie jakbyśmy grali na akustyku (opinia kolegi, który ma duże doświadczenie z akustykami). Osobiście jestem bardzo zadowolony z zakupu. Wisienką na tym "bębnowym torcie" ;) jest wyrozumiała i bardzo pomocna w rozwiązywaniu jakichkolwiek problemów (mowa oczywiście o problemach z perkusją ;) ) osoba Pana Kazimierza :) Podsumowując, ciężko będzie Wam kupić zestaw o podobnych walorach za taką cenę. Jest to doskonały stosunek jakości do ceny. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w 100% zgadzam się z opinią kolegi Doni. Posiadam zestaw digdrum juz od okolo 4/5 miesięcy, jestem w pełni zadowolony i jest to, to czego oczekiwałem. Jest to moja pierwsza perkusja / w ogóle/ i doskonale nadaje się do nauki dla mnie oraz mojego syna.

Mój DigDrum wyposażony jest w moduł YamahaDTX, co na dzień dzisiejszy w zupełności nam wystarcza. W praktyce używam jedynie 3,4 gotowych setów /delikatnie dostosowanych do moich potrzeb/ oraz metronomu i paru patternów.

Zestaw zakupiłem tylko i wyłącznie za poradą forumowiczów oraz wskazówek Pana Kazimierza, nie miałem nigdy do czynienia z modelami Rolanda czy Yamahy, co moze powodować, ze mój wpis może być trochę tendencyjny :-)

Natomiast, aby nie było tak pięknie...Panie Kazimierzu, z niecierpliwością czekam na rozwiązanie Hihatu, cos typu roland VH-11.Niestety nie da się ćwiczyć lewej nogi na prostym foot switchu,

podsumowując: ocena 1 czyli według skali Kickera klasa światowa :-)

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam od kilku tygodni DG-1+ td3 +superior drummer.

plusy: super triggerują (bardzo czułe na wszystkie uderzenia, zero crosstalk`ów) na tomach i werblu świetne, realistyczne odbicie, świetny wygląd

minusy: blachy są zawieszone na gwintowanych prętach, jest to mało estetyczne i praktycznie nie ma możliwości regulacji, odbicie na padzie centrali jest za mocne, nienaturalne za kiedy się opuści naciąg to zaczyna brzęczeć a odbicie jest tylko minimalnie lepsze, Czy wszyscy dostaliście centralę 8 cali do DG1 tak jak ja?? bo cały czas myślałem że przyjedzie z 10ką.

I błagam Panie Kazimierzu przydałyby się kable chociaż o 20cm dłuższe. no i kontroler hihatu jest przerażający ale o tym już było.

Nie chciałem nikogo przerazić i muszę powiedzieć, że nie wybrałbym innego zestawu bo za te pieniądze nie kupimy nic nawet w połowie tak dobrego.

Pozdrawiam Pana Kazimierza i czekam pewnie jak inny aż Pan skonstruuje ten kontroler hihatu bo naprawdę by się przydał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak naczytałem się o bębnach Dig Drum, aż dzisiaj pękłem i zamówiłem u Pana Kazimierza zestaw samych padów. Teraz jeszcze wytrzymać czas realizacji, a to nie będzie łatwe ;) Porozmawiałem dłuższą chwilę z Panem K. i jestem pewien, że mam do czynienia z FACHOWCEM, co jest zresztą kolejnym tego potwierdzeniem na tym forum. Jak dostanę już zestaw do domu, to postaram się coś napisać o bębnach, chociaż już chyba wszystko zostało napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moj pierwszy post wiec bardzo serdecznie wszystkich witam i pozdrawiam!! po przeczytaniu tych wszystkich pochwal dla DD jestem juz w zasadzie zdecydowany na zestaw DG-1 z tomami 2x10",12" i werbel 12" z (modulem TD-6 /taki modul doradzil mi pan Kazimierz) mam tylko male pytanko odnosnie werbla... czy da sie na nim grac "rim shot" ???? rim i srodek to oczywiste ale chyba nikt nie napisal nic o rim shot-cie ??BYLBYM WDZIECZNY JAK KTOS MOGLBY COS NA TEN TEMAT NAPISAC... :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...bardzo dobry wybór! Z całą pewnością mogę polecić zestaw. Także posiadam werbel 12'' i gram na nim wszystkie możliwe uderzenia czyli: naciąg, sam rim, oraz rim+naciąg. Z tego co się orientuję to jest to uzależnione od modułu, ja posiadam TD-8, nie jestem pewien czy TD-6 ma takie opcje. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie "werble" TD6 sa z aktywnym rimem i Ty decydujesz jakie brzmienie przyporządkujesz na rim.Moze to być dowolne brzmienie jakie posiada moduł.Ponadto sa próbki w TD6 które zabrzmia w 3 odsłonach tzn werbel-rim-click..Nie ma ich za wiele bo taka polityke prowadzi Roland.Im droższy sprzęt tym wieksze możliwosci.W TD20 jest ich dużo..:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nic tylko zamawiac DD ;) dzieki zainfo.. ja nie jestem profesjonalista wiec nie zalezy mi na fuuuulll wypasie.... ma mi to sluzyc do grania roznego rodzaju chauturek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full wypas super info rewelacyjne doradztwo to właśnie DIG DRUM a do tego przystępna cena .Pozdrowienia dla pana Kazimierza :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, eddie_lodz widze że, jesteś też z Łodzi. Dałoby radę się z tobą ustawić jakoś żeby przetestować zestawik dig-drum? Jestem w trakcie oczekiwania na swój zestaw i mogę jeszcze zmienić konfiguracje której sam nie jestem pewien a mały teścik pomógłby mi bardzo w podjęciu decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...