Skocz do zawartości
kbl

PERKUSJA DLA POCZĄTKUJĄCEGO.

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku zapisałbym ją do nauczyciela, nie ma potrzeby od razu kupowania całego sprzętu. Zobaczyłaby jak to jest z tej strony bębnów. Nauczyciel z pewnością poleci kupno pada i pałek, żeby mogła ćwiczyć elementy pokazane na lekcji. Jeśli chęci po jakimś czasie nie przeminą - śmiało można kupować, myślę Amati na dobry początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^^Jak wyżej - najpierw podstawy u kogoś potem ewentualne kupno czegokolwiek.

Jeżeli mieszkacie w bloku to trzeba pomyśleć o jakiejś salce, ciepłym garażu, piwnicy, odpowiednio to wyciszyć bądź po prostu wynająć przygotowane miejsce, jeżeli jest taka możliwość. Na elektryku gra się zupełnie inaczej niż na akustycznej (odbicie pałki) i można wyrobić sobie złe nawyki (przede wszystkim osłabić łapki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te wszystkie wskazówki.

:smile:

Córka chodzi do szkoły muzycznej Yamacha i nauczyciel mówi, że ma naprawdę talent (może tak wszystkim mówi :roll: ). Żeby się przekonać o tym lekcje, które są 1 raz w tygodniu nie będą dawały efektu, jak nie będzie ćwiczyła w domu. Jeszcze czekam na odpowiedź od dyrektora tej szkoły, czy mogłaby ewentualnie za newielką opłatą wbić się w jakąś lukę pomiędzy lekcjami i ćwiczyć tam na miejscu. Macie rację powinnam trochę z zakupem się powstrzymać, bo w tym wieku może to być chwilowa fascynacja i potem zostanę z tymi bębnami :biggrin: .

A jeżeli jej to szybko nie przejdzie to najlepiej będzie jak kupię używaną akustyczną i postaram się o jakieś miejsce u znajomych, ponieważ mieszkam w bloku.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A według mnie nauka w takim wieku to świetna sprawa. Nie tylko wyrabia się słuch muzyczny, ale także ogranie w przyszłości będzie większe. Jeżeli ma już nauczyciela i naprawdę ją do tego ciągnie, to widać, że chęci są i gra sprawia przyjemność - a o to przede wszystkim chodzi. Jeżeli tylko znajdzie się miejsce, w którym instrument mógłby stać, to byłaby to świetna perspektywa, a zestaw perkusyjny na początek można kupić za mniej niż 1000 złotych.

Perkusja elektroniczna to według mnie gorsze rozwiązanie - po pierwsze, że gra sporo różni się od perkusji akustycznej i nie sprawia ona takiej przyjemności (przynajmniej tak jest u mnie) i do tego jest droższa.

 

Według mnie, na dzień dzisiejszy niech dalej ćwiczy z nauczycielem, a w domu robi ćwiczenia na padzie, który prawie nie wydaje dźwięku, a bardzo poprawia pracę rąk (granice 100 złotych). Powinna także mieć metronom, z którym powinny być wykonywane każde ćwiczenia (także ok. 100 złotych). Tak do czasu, aż nie znajdzie się lokum na większy sprzęt. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna pierwszego zestawu, niestety nie mogę się zdecydować, czy kupić używane Amati, czy też poczekać parę miesięcy i kupić jakiegoś najtańszego, ale nowego Mapexa Q lub też Premiera Olympic. Z ciekawszych aukcji wyczaiłem tą amtke: http://allegro.pl/item524937179_perkusja_amati.html

Jest ona po remoncie, polakierowana, więc chyba tym lepiej. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego te bębny- oraz o stopnia zaawansowania. Jeżeli tylko ćwiczenia to amati będzie dobre. Jeżeli do czegoś więcej to...napisze za chwilę, ale najpierw refleksja co do tego linku który przedstawiłes. Ta amatka jest lekko za droga w stosunku do tego co sobą przezentuje. Wybór pomiędzy nowymi bębnami a amati proponowałbym... Poczekać i kupić używane w cenie nowego. Będzie to sprzęt z półki troszkę wyższej. Co do olympika to radziłbym sie poważnie zastanowić. Ten model lata świetności ma już za sobą. Teraz "na topie" jest basix neon. Nie dziwię sie w sumie...(dlaczego?- sugeruje poczytać temat o neonie). Mapex jest już imo trochę lepszy niż olympic, jednak za te pieniądze można mieć b.fajna używke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dogadałam się z dyrektorem szkoły muzycznej i zgodził się, żeby córka ćwiczyła jakiś czas, dwa dni w tygodniu tam w tej szkole muzycznej (oprócz lekcji). To przynajmniej nie będę musiała kupować nic na szybko. Spokojnie mogę się rozglądać po aukcjach może znajdę coś odpowiedniego. W każdym razie bardzo dziękuję za wskazówki. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 2x w tygodniu to już całkiem dobrze :)

 

W takim razie teraz poczekałbym kilka miesięcy i kupił coś porządniejszego, byle nie jakąś nową atrapę perkusji za 1000,-

 

Radzę rozejrzeć się w profesjonalnych sklepach perkusyjnych, np. www.perkusje.pl , oraz parę innych, wymienianych na forum. Prowadzą sprzedaż ratalną, do tego sprzedawcy mają łeb na karku (bo i tu się udzielają). Jak się nie ma doświadczenia to lepiej nie robić nic na własną rękę, bo można wtopić kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że cwiczenia dwa razy + 1 lekcja narazie wystarczy, a o perkusji pomyślę. Może faktycznie nową? bo jak kupie nawet na allegro, a nie znam się na tym sprzęcie i mogę kupić jakąś felerną lub niekompletną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to proszę wrzucić link do aukcji na pewno ktoś sie wypowie czy warto. Jest tu parę osób które często przegląda aukcję(no ja też) i mniej więcej wie co jest ile warte. Przede wszystkim czekać na okazję. Polecam przeglądać także dział "sprzedam" na naszym forum.

 

[ Dodano: 16-01-2009, 23:44 ]

Aha. Pad do ćwiczeń w domu też może sie przydać. Dużo nie kosztuje, a można go zabrać prawie wszędzie i ćwiczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to mi sie podoba panowie - pełna kultura :)

Gdyby co poniektórzy mogli ten sposób pomagać innym, to byłoby już w ogóle super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aukcja, o której już była mowa: http://allegro.pl/item524913035_super_amati_zajzyj_bo_warto.html

Sprzedający dopisał: "Zapomniałem dodać, że rozmiar ride'a 18" to nie oryginalny rozmiar. Talerz był obcinany, ale dalej dobrze brzmi. I jaszcze jedno: hi-hat jest dosyć wiekowy więc nie ma mocnych, jest popękany." Ile w takim razie można wydać na ten sprzęt żeby się opłaciło? :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem zamiar kupic ta perke, ale jak mi przyslal zdjecia to cos mi nie pasowalo i napisalem do niego, a on mi wtedy dopiero powiedzial ze to wycinany talerz, ale o hh nie bylo mowy. Podobno chce za nia 1100, a jest stanowczo za duzo, chociaz ladnie odremontowane bebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywany zestaw w cenie neona. czesto wyzsza polka, lub atrakcyjne gratisy(np. wszystkie nowe naciagi albo talerze) w tej samej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item533339388_perkusja_slowik_rowerek_blachy_okazja.html

 

Co myślicie o tym secie? Warto się nim zainteresować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście w tym przedziale cenowym polecam Amati.

dobrze prawisz. widac ze ten "slowik" jest obskurny i zaniesbany

 

http://allegro.pl/item526764090_super_perkusja_amati.html tutaj juz lepsza sprawa. kolo z forum naszego. jak nie przekroczy 6-7 stow to mozna brac. szczegolnie ze po remoncie i 2 centrale. w razie czego ta 1 mozna sprzedac. niestety bez blach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

może ktoś z początkujących sobie z moich sprzętów zestaw skompletuje. Prawie wszystko Amati a jak się troche nad nimi popracuje to można mieć fajny zestaw

 

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=96011

 

[ Komentarz dodany przez: hakael1977: 03-02-2009, 12:46 ]

Nie przeginaj z rozsiewaniem tego ogłoszenia . Raz w zupełności wystarczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy to jest cały zestaw, który może być dla początkującego? Bo jak wspominałam wcześniej nie znam się na tym kompletnie. Cena jest dość niska więc mam wątpliwości czy jest to komplet.

1. http://www.allegro.pl/item562012621_kompletny_zestaw_mapex_tornado_plus_gratisy.html#gallery

 

2. http://www.perkusje.pl/?strona=produkt&dzial=1&grupa=1&id=3636

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajna ta nowsza wersja. Na allegro zaglądam, ale niestety nie znam się kompletnie na perkusji i boję się, że coś może być uszkodzone, albo mi jakiś "kit" wcisną.

 

[ Dodano: 25-02-2009, 22:25 ]

A co powiecie o tych aukcjach? Jest to dobry zestaw??

http://www.allegro.pl/item562567603_extra_perkusja_yamaha.html#gallery

http://www.allegro.pl/item563434090_perkusja_taye_orbitone_okazja.html#gallery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...