Skocz do zawartości
Gajdzin

Gretsch Catalina Maple vs. Ash...?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Asha i niedawno zmieniłem wreszcie firmówki na powlekane emperory. Teraz wszystko jest cacy. Brzmienie dokładnie takie jakie chciałem :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znowu to samo GTS panowie GTS...ale wracając do tematu. Jeden z moich znajomych ma wspomniane przez Ciebie Remo na tych beczkach i jest bardzo zadowolony. Ja generalnie używam Evansów G1 Coated również do Gretscha (choć mam wyższy model) i jestem również z nich zadowolony, bębny brzmią bardzo selektywnie, a i dołu im nie brakuje

 

Gretsch może sobie to nazywać GTS, a inni producenci inaczej, ale to i tak są RIMS, twór pana Gariego Gaugera opatentowany w roku 1980 i do dziś sprzedawany przez jego firmę, Gauger Percussion, bez większych zmian. Nawet na mocowaniach wczesnych Tama Starclassic'ów, obecnie znanych jako "Star-Cast Mounting System" było napisane "Licensed by Gauger Percussion"... Teraz na tyle zmienili design, żeby dostać własny patent. Ale Gretsch nie zmienił - używa dokładnie oryginalnych RIMS'ów.

 

Xklimasx, jaki masz model Gretscha? New Classic przypadkiem? Bo takie stoją w RIFFie w W-wie i testowałem je, ale nie wiem, czy to naciągi, czy niezbyt cienkie korpusy w większych tomach, czy te ich srebrna farbka w środku, ale brzmiały jak dla mnie zbyt wysoko... Lubię długi rezonans, ale jak najniższy. Kiedyś uderzyłem w sklepie w Singapurze w toma 10" DW i przysięgam, że brzmiał jak 12"... A rezonował w nieskończoność, czego jeszcze nigdy nie osiągnąłem w tak małym tomie, chociażbym cudów dokonywał ze strojeniem. I o to mi chodzi - więc od lat szukam...

 

Marcin Bruczkowski

www.marcin.bruczkowski.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W New Classic jest taki patent że wraz ze zwiększeniem srednicy bębna wzrasta grubość korpusu. Odnośnie srebrnej farby, to ,moim zdaniem nie wpływa ona znacząco na wybrzmienie. Nie zgodzę się natomiast że bębny te mają mały dół, próbowałeś stroić je pod siebie?

Porównanie do DW jest nie na miejscu ponieważ to nie jest ta sama klasa bębnów. w tej kategorii zdecydowanie wypadałoby porównać je do USA Custom Gretscha który brzmi tak że szczęka opada w każdej skali. Zresztą uzytkownik o nicku "bębniarek" ma te bębny więc możesz go zagadać na priva odnośnie tego modelu. Ja miałem przyjemność grania prawie na każdym modelu Gretscha łącznie z sygnaturą i 125th i nie ma słów aby opisać ich brzmienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, xklimasx, to cenne uwagi. Tak, wiem, że im wzrasta grubość korpusu wraz ze średnicą bębna i wcale mi się to nie podoba jako koncepcja... Zresztą w serii USA Custom wcale tego nie stosują, prawda? Ciekawe czy tych USA Custom można gdzieś posłuchać w W-wie. Stały w RIFFie na Placu Konstytucji ale chyba już ich nie ma.

 

W każdym razie ja bym wolał coś o niższym brzmieniu, z głębszymi tomami (i koniecznie odlewanymi obręczami). Chciałbym wypróbować Tamę Starclassic Maple, ale nikt jej w tej chwili w W-wie nie ma na stanie żeby się dało chwilę pograć.

 

Marcin Bruczkowski

www.marcin.bruczkowski.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pl. konstytucji powinni miec Usa Custom. w poniedziałek będe w pracy to sprawdzę i dam znac.

 

die casty sa już od Renowna w górę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na pl. konstytucji powinni miec Usa Custom. w poniedziałek będe w pracy to sprawdzę i dam znac.

 

die casty sa już od Renowna w górę :-)

 

Dzięki! W ogóle die casty stają się popularne, już nie tylko na najwyższych seriach. Yamaha Absolute Maple, Tama Superstar i wyżej, DDrum Dominion, i Gretsche jak wspomniałeś. Ech, żeby był jakiś sklep, gdzie można usiąść do każdego z nich i po prostu porównać... Ale to nie w tym kraju :-) Pluję sobie w brodę, że nie wiedziałem o wielkim superstorze w Bydgoszczy, jak tam ostatnio byłem na spotkaniu autorskim. Sądząc ze zdjęć na internecie mają chyba największy wybór w kraju.

 

Marcin Bruczkowski

www.marcin.bruczkowski.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że to nie do końca ten temat ale zastanawiam się nad wyborem mojej nowej...

Dokładniej toczy się batalia między Catalina Maple a ProM w rozmiarach fusion. Chodzi mi o ciepły, dość otwarty sound dobry do reggae i lekkich klimatów.

Nie miałem możliwości ogrania Catalina Maple a tylko Birch. ProM znam. Macie jakieś porady/przemyślenia/opinie? Wszelka pomoc bardzo mile widziana.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja grałem na gretschu maple i według mnie catalina nie brzmi...

weż mapexa. Hardwere gretscha jest fatalny. Jeżeli chodzi o bębny tej półki to polecam exporta.

 

Człowieku to jest hardware Gibraltara a nie Gretscha to raz a dwa to już hardwaru bym się nie czepiał. Według mnie jest super. W porównaniu z tym co sonor robi za tą cenę.. Pearl też jest okej bo nawet w visionie vx dostajesz serie 900. Ja chciałem zasygnalizować inną rzecz w catalinie ash. Otóż mojemu kumplowi puszczają firmowe lugi od werbla i centrali. Chyba już z pięć poszło a on nie stroi ich bardzo wysoko ani nie gra kijami od baseballa. Ma to już po gwarancji więc musiał wymienić je na swój koszt. Nie wiem czy ktoś jeszcze spotkał się z tym problemem? I jeszcze jedno. Lakier w gretschu "ssie". Ja mam mapexa m birch i po zmianie rozmiarów z 12 13 16 na 8 10 12 14 nie trafiałem czasem w naciąg tylko w bok toma (nie śmiejcie się ze mnie proszę) i to nylonową główką i nic! Zmyłem ślad wodą i szmatką a w gretschu robią się odpryski. A będąc ortodoksem to się nie podoba podwójnie dziurawiona centrala w eksporcie bo mi się kojarzy z sonorem 507 który miałem i w którym nic nie brzmi oprócz centrali z emadem.....

 

[ Dodano: 02-10-2009, 19:55 ]

a wogóle jest catalina birch????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkop!!

Uważacie że warto teraz (bądź co bądź 4 lata od założenia tematu prawie) brać Gretscha Catalina Maple za ok 2700 nówkę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba bez HW, co?

Jak z HW to zaje okazja, jak bez to okazja jak każda inna, no, chyba, że coś mnie ominęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz gdziekolwiek pójdziesz dostaniesz takie zbliżone ceny za cokolwiek. Przykład- w DC jest zestaw Zildjanów A Custom za 2990zł- w Riffie jest tak samo za 2900..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...