Skocz do zawartości
dwdrums

Sabian seria hand hammered

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie w jakiej specyfikacji wybrać blachy sabiana handhammereda medium-thin regular a może jakieś inne gram rocka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj! ;) Jeśli chodzi o crashe, to ja jak najbardziej polecam medium-thin'y, a nawet thin'y. Nie są zbyt grube i pozwolą uzyskać bardzo ładne brzmienie. Z ride'ów polecam HH Rock Ride - bardzo wyrazisty i selektywny, albo HH Raw Bell Dry Ride - też bardzo ciekawa blaszka. Co do hi hatów, to skłaniałbym się do Fusion Hats (bądź Regular Hats, którego katalogowo już nie ma, ale można gdzieś dostać jeszcze - u mnie w Katowiach jeden sklep ma jeszcze na stanie taki model), aczkolwiek zdecydowanie bardziej wybrałbym np. AAX Stage, bardzo jasny hi hat, który idealnie zabrzmi w rocku. China - są małe Chiny Kang, Mini Chinese, Dark Chinese i zwykłe chiny i poleciłbym na początek coś z tych ostatnich, np. 18 (jeszcze jest 16 i 20). No i w końcu splashe - są 4 rozmiary 6, 8, 10, 12 (jest jeszcze duo splash 10, ale moim zdaniem lepiej sprawdzą się któreś ze zwykłych HH splash).

 

Co do innych opcji - warto sobie pomieszać serie, bo wiele ciekawych brzmieniowo rozwiązań znajdziesz również w AA, AAX, HHX i Vault ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do crashy thin to fakt, bardzo pięknie brzmią, ale w trochę mocniejszym rocku nie spisują się moim zdaniem, tak samo Medium Ride - brzmi pięknie, ale raczej do lżejszych tematów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kwestia gustu po prostu ;)

 

Jasne, ale jednak nie bez powodu niektóre serie blach dedykowane są do konkretnych klimatów.

Wracając do HH to mimo wszystko i tak użyłem Medium Ride do nagrań dość ostrej muzyki... porostu jest za***isty !

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza, jednak np. http://www.mikeportnoy.com/drums/mirage/ --> pod nr 13 widzimy Fierce Crash 19" - sygnatura Jojo Mayer'a - crash dedykowany do progu? Raczej nie... A jednak się sprawdza w nim, jak widać ;) Także brzmienie to moim zdaniem bardzo indywidualna kwestia i nawet mimo zaleceń czy tych "dedykacji", odchodzi się często od nich, chcąc uzyskać coś unikalnego, dlatego radzę koledze DWDRUMS pomieszać trochę, ograć sobie dużo blach i stworzyć swój unikalny set ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...