Skocz do zawartości
AMDrum

Perkusje Sonor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam załozyłem ten temat bo nie znalazłem żadnego podobnego. chciałem pogadac o sonorach bo mam zamiar kupić

 

Sonor - Force 2005 Stage 2 FSH 2355

 

i chciałem sie popytać czy sonorki z tych nowszysch serii fajnie grają i ogólnie o hardwerze i o wszystkim na temat sonorów piszcie plzz

 

pozdro

 

aha bebny w konfiguracji

 

BD 22" x 17.5"

Tomy: 10" x 9", 12" x 10",

Floor tom 16" x 16"

SD w kolorze zestawu 14" x 5 1/2"

 

 

stopa P 433

statyw pod hi-hat HH- 224

statyw pod werbel SS-227

dwa statywy łamane pod talerze MBS-223

pzdr

 

[ Dodano: 16-10-2006, 22:20 ]

jeszcze fotos

post-1037-15035149846218_thumb.jpg

post-1037-15035149846318_thumb.jpg

post-1037-15035149846425_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio statyw pod werbel z tej serii. Jest masywny i stabilny, wystarczy odpowiednio rozłożyć nóżki i nic się nie chwieje, ogólnie sprawia dobre wrażenie. Mocno trzyma werbel, nic się nie luzuje. Zobaczymy jak będzie z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o wszystkim na temat sonorów piszcie
Przeglądałem stronę internetową Sonora i zauważyłem, że firma wprowadziła spore zmiany w swojej ofercie. Nie ma już niestety serii Designer, teraz najwyższą serią Sonora został SQ2. W serii Delite wprowadzono nowe kolory lakieru. Najbardziej zmieniła się dotychczasowa seria S-Class Pro - zmieniła nazwę na S Classix, teraz korpusy są wykonywane z brzozy skandynawskiej (dotychczas z klonu), pewnie ze względu na to, że brzoza ponownie jest popularna, centralka jest oferowana bez dziury na holder do tomów (opcjonalnie można zamówić z otworem), lugi będą te same co w serii Delite, są nowe kolory wykończeń. Serie Force zmieniły ostatnią cyfrę w swoich numerach z 5 na 7 (teraz jest Force 3007, 2007, 1007, 507), kształt lugów i dodano nowe kolory lakierów.

Jak dla mnie to zmiana S-Class na S Classix jest bardzo pozytywna, teraz ta seria to mniej więcej ta sama półka co Delite. Natomiast trochę szkoda mi serii Designer, miałem zamiar sobie w przyszłości kupić te bębny, a poza tym miały wiele świetnych rozwiązań, np. bass drum platte, nóżki od centralki, co widać na obrazkach, nie wiem czy w SQ2 te patenty będą dostępne, a przede wszystkim nie wiem czy będzie mnie stać na SQ2 ;)

 

tmpa7266.jpg

trad_tech.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grałem na takim sonorze w sklepie muzycznym. powiem, że jak najbardziej ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bedzie moja nastepna perkusja, chyba ze mi sie cos trafi, ale na pewno w kolorze natural :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonory z serii 2005 są z brzozy (birch)

Własnie kupilem zestaw fusion (BD 22, SD 14,10, 12, 14)tej serii, jak bede mial jakies fotki to wrzuce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika że w skład zestawu nie wchodzi werbel. Chodzi mi o tego sonora z brzozy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
noo sonorki są śliczne

 

Dobre gary, ale design nie powala na kolana.

 

[ Dodano: 28-03-2007, 10:32 ]

No i jak byniepatrzeć firma z tradycjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że to mój pierwszy post, przedstawię się:)

 

Mam 16 lat, a na bębnach gram 5 rok. Muzyka, którą gram to przede wszystkim jazz, funk, fusion, jednak nie zamykam się na inne style muzyczne (grałem np. z zespołem poprock'owym ).

 

Bębniarze, których cenię najbardziej to: Jeff "Tain" Watts, Elvin Jones, Max Roach, Peter Erskine, Jack DeJohnette, Al Foster, Marvin McQuitty, Philly Joe Jones, Kazimierz Jonkisz, Łukasz Żyta, Marcin Jahr (do którego mam szczęście chodzić na konsultacje :D), Dennis Chambers i wiele, wiele innych...

 

A wracając do tematu, sam gram na sonorze force 2001 i jestem z nich bardzo zadowolony:) Spisują się w większości gatunków muzycznych. Są na prawdę godne polecenia :biggrin:

 

[ Dodano: 29-03-2007, 18:53 ]

aaa... zapomniałem dodać, że grywam też dosyć często na sonorze force 3005 i grałem na sonorze desinger series i oba brzmią bardzo dobrze. hardware jest stabilny i porządnie wykonany, jedynym jego minusem jest hihat, który (jak dla mnie) trochę ciężko chodzi.

no, ale ogólnie bębenki polecam :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sonora 507, najtańszego z zestawów Sonora - kosztował prawie 1500, ale bębny fajne, dźwięk całkiem niezły - oczywiście przeszły nieco przeobrażeń :) Po pierwsze zmiana naciągów na Evansa Generę G2 - wtedy brzmią naprwadę świetnie. Do tego dokupiłem statywów i sprzedałem metalowy werbel z zestawu. Oczywiście zmiana stopka na podwójną (narazie Everplay ale poczekam, i dozbieram kasy kupię sobie lepszą:) )

Ja polecam wszystkim którzy szukają czegoś dobrego, za dobrą cenę - SONORy sa naprawdę wytrzymałe i gra się na nich dobrze :)

PS. Grałem na 2005 i 3005 w sklepie muzycznym - oczywiście gary znacznie lepsze od moich, brzmienie bardzo dobre, ale cena tez dosyć spora odpowiednio ok 3 tys. i 4tys.

PS.2 Teiz ma rację :) coś te hi-haty średnio chodzą w tych zestawach Sonorowych ale da się przyzwyczaić:)

 

aaa... oczywiście Sonor to firma niemiecka, lecz nawet oni bębny robią w Chinach:P chyba dlatego w ostatnich latach ich cena poszła w dół :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nareszcie ktoś poruszył ten temat ;) od paru miesięcy przyglądałem się seri 2005

mi się strasznie podoba i w ogóle wg. mnie sonorki są fajne :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMDrum, a ile kosztuje ten zestaw zestaw z fotek? Cały hardware jest w zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciabym się dowiedzieć coś na temat serii 3005 z klonu, czy nada się do mocniejszego grania ? rock/nu-metal jeżeli tak to jaka konfuguracja tego sonorka... fusion nie bedzie za wysoko brzmiała jak na te gatunki ? ogólnie o wytrzymałości i brzmieniu ?

 

pozdro \m/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciabym się dowiedzieć coś na temat serii 3005 z klonu, czy nada się do mocniejszego grania ? rock/nu-metal jeżeli tak to jaka konfuguracja tego sonorka... fusion nie bedzie za wysoko brzmiała jak na te gatunki ? ogólnie o wytrzymałości i brzmieniu ?

 

pozdro \m/

 

 

Wiele razy pisaliśmy, że konfiguracja, rodzaj drewna i cała masa parametrów pasuje do każdego rodzaju muzyki. To zależy tylko od Ciebie co wybierzesz i jakiego brzmienia szukasz. Poza tym wielki wpływ na brzmienie mają naciągi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje beczek potężnie brzmiących, nisko brzmiących,

 

[ Dodano: 15-07-2007, 21:57 ]

Brzmienie tomów selektywne, chce uzyskać podobny efekt brzmienia co perkusista zespołu COMA wiem że ma inne bebny inny strój itpale chodzi mi mniej wiecej o takie brzmienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie www.drumcenter.de znalazłem zdjęcia z procesu produkcyjnego werbla Sonor SQ2, może kogoś to zainteresuje. Opis zdjęć po niemiecku, nie znam na tyle tego języka żeby to przetłumaczyć.

 

P1030413.jpg

Das Konfigurieren unserer Snares â morgens um 7:30h

 

P1030416.jpg

Zusammenstellen des Holzes im Rohwarenlager

 

P1030428.jpg

Die einzelnen Lagen werden absolut passgenau zugeschnitten

 

P1030443.jpg

Der Spezialleim wird aufgebracht

 

P1030449.jpg

In einer speziellen beheizten Form werden die Lagen unter Druck miteinander verbunden...

 

P1030453.jpg

... und ca. 15 Minuten in der Form gelassen

 

P1030459.jpg

Der reine Kessel ist fertig. Würde man ihn jetzt aufschneiden, würde er trotzdem seine runde Form behalten

 

P1030467.jpg

Planschliff

 

P1030469.jpg

Fräsen der Kesselgratung

 

P1030475.jpg

Den Kessel von innen schleifen durfte ich selber

 

P1030482.jpg

Aussenschliff und nacharbeiten der Gratung

 

P1030483.jpg

Der Kessel selbst ist von innen grundiert und somit fertig

 

P1030486.jpg

Die schönen Naturholz-Finishes der anderen Teilnehmer

 

P1030487.jpg

Ich habe mich für Folie in klassischem White Marine Pearl entschieden

 

P1030493.jpg

Die Folie wird unter Druck ganzflächig verklebt

 

P1030494.jpg

Die überlappende Naht wird mit einem anderen Spezialkleber verklebt

 

P1030496.jpg

Individuelle Schilder für jeden Teilnehmer

 

P1030500.jpg

Eine CNC-gesteuerte Maschine bohrt alle Löcher und fräst das Snarebett vollautomatisch

 

IMG_0952.JPG

Endmontage

 

My_sq2.jpg

Das fertige Endprodukt! Sonor SQ2, 14 x 6.5â Buche medium, geflanschte Hoops, Bronze Teppich

 

P1030520.jpg

Endkontrolle, Reinigung und Verpacken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Polsce jest możliwość dokupowania poszczególnych bębnów aby poszerzyć swój zestaw ? Czy jest to raczej nie możliwe.? Chcę się tego dowiedzieć ponieważ jeżeli będę kupował nowy zestaw to tylko takiej marki u której jest możliwość kupienia dodatkowych tomów.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w Polsce jest możliwość dokupowania poszczególnych bębnów aby poszerzyć swój zestaw ? Czy jest to raczej nie możliwe.? Chcę się tego dowiedzieć ponieważ jeżeli będę kupował nowy zestaw to tylko takiej marki u której jest możliwość kupienia dodatkowych tomów.

 

Pozdro

 

Oczywiście że jest taka możliwość, co prawda trzeba się liczyć z koniecznością czekania nawet do dwóch miesięcy - ale to akurat normalka w większości perkusji w Polsce.

 

Osobiście polecam nowego Sonora Force 2007 - o wiele lepsze bębny niż poprzednik czyli Force 2005.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy:) Jestem Sławek z Łodzi. Mam 30 latek i po długoletniej przerwie powróciłem do garów:)

Posiadam od roku właśnie takiego Sonora Force 2005 w kombinacji 10, 12, 16.

Rok temu jak kupowałem to bardzo dumałem co kupić, no i padło na Sonora.

Po roku użytkowania mogę stwierdzić że to naprawdę przyzwoity sprzęt. Jeżeli chodzi o same beczki to ja mam założone na niej membrany aquarian response 2 a na centrali SKII, po wymianie membran sonorek pokazał prawdziwe oblicze. Centrala dostała niesamowitego kopa i dołu a tomy po prostu śpiewają. Czym dłużej gram tym mi się bardziej podobają:)

Hardware jest na przyzwoitym poziomie, szczególnie stopa i statywy pod blachy, jedynie co jest dla mnie tragedią to hihat stand:( porażka! chodzi ciężko jak czołg.

Ogólnie mogę się jeszcze doczepić do braku podkładek gumowych pod lugi oraz nylonowych pod śruby na tomach i centrali, tutaj panowie z sonora dali ciała (werbel posiada podkładki pod lugi i śruby).

Po zakupie takiego zestawu polecam od razu wymienić membrany bo te fabryczne to lepiej nie dotykać ich, zresztą jak w każdym nowym zestawie.

 

Karpju przesadzasz z tym "o wiele lepsze" 2007 od 2005. Jedyna różnica między tymi garami to zmieniony kształt lug-ów oraz lakierowanie. Z tego co widzę na stronie to wszystko jest kropka w kropkę z 2005 nawet hardware jest taki sam.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i o cal płytsze korpusy przynajmniej taka jest zmiana z 3005 na 3007 już nie ma tych głebokich tomów.

 

[ Dodano: 21-10-2007, 15:34 ]

Czy w Polsce jest dostępny w ogóle kolor Midnight Fade ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...