Skocz do zawartości
Iliador

Meinl HCS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym usłyszeć / a raczej przeczytać/ co sądzicie o Meinlach HCS.

 

Pytam, bo chciałbym kupić owy set.

 

P.S Nie wmawiajcie mi że temat o tych talerzach został już założony bo przeszukałem całe forum wzdłuż i wszerz i nic nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam, to mosiądz, ta sama pólka co paiste 101 czy alchemy MSX. Szkada tracić pieniadze na nie,lepiej zainwestój w porządny hi-hat i crash( nowe amedie , albo jakies używane paiste itd.)Są dwa tematy o tym. ;)

http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=12594&highlight=hcs

http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=1183&highlight=hcs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analogicznie ja byłem kiedyś zadowolony z Oriona Twistera i Zildjana PlanetZ. Dziś wstyd mi sie do tego przyznać. Jak chcesz tanie blachy to kup na prawdę tani złom na allegro, chociaż na tym zaoszczędzisz. Z takimi nowymi, żółciutkimi atrapami to się możesz pokazać ewentualnie na festynie w domu starców :D Te kwestie były wałkowane wiele razy, w sumie nie wiem jaką ten temat ma rację bytu... O różnych blachach z mosiądzu napisano tu setki postów, a tak na prawdę większość z nich z racji parszywego materiału można wrzucić do jednego wora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary idź do sklepu muzycznego i poproś dwa crashe, jeden z mosiądzu a drugi z brązu, a potem uderz sobie w jeden i w drugi. skumasz..

 

poza tym za 7 stów to już naprawdę można coś przyzwoitego kupić, np. używany set sabiana b8 albo zildjiana zbt.. jeszcze Ci na flaszkę zostanie.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie sprzedają m.in na forum sety sabiana b8 czy meinla mcs. I to w cenie takiej jak set hcs. Zainteresuj sie. Nie warto kupować mosiądzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Hcs i jak za ta cenę nie ma lepszych nowych blach (jak dla mnie). I po pierwsze są trwałe, żadnych rys, pęknięć a uderzenie mam dość mocne, Alchemy Msx crash pękł mi po miesiącu więc się nie będę o nich wypowiadał...

 

Jak chce ktoś mieć nowe blachy za tą cenę to polecam.

 

Hi-hat ma najlepsze brzmienie z zestawu. Crash ciepłe brzmienie, trochę za cichy w stosunku do reszty, a Ride... słyszałem lepsze, dobry bell ale reszta trochę do życzenia pozostawia, ale jak za tą cenę nowe blachy są naprawdę dobre.

 

Porównywałem je z Paiste 201 kumpla i dla mnie HCS lepiej brzmią. Ale to moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam mam Hcs i jak za ta cenę nie ma lepszych nowych blach (jak dla mnie). I po pierwsze są trwałe, żadnych rys, pęknięć a uderzenie mam dość mocne, Alchemy Msx crash pękł mi po miesiącu więc się nie będę o nich wypowiadał...

 

Jak chce ktoś mieć nowe blachy za tą cenę to polecam.

 

Hi-hat ma najlepsze brzmienie z zestawu. Crash ciepłe brzmienie, trochę za cichy w stosunku do reszty, a Ride... słyszałem lepsze, dobry bell ale reszta trochę do życzenia pozostawia, ale jak za tą cenę nowe blachy są naprawdę dobre.

 

Porównywałem je z Paiste 201 kumpla i dla mnie HCS lepiej brzmią. Ale to moje zdanie.

 

bez kitu. HEREZJĘ głosisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedz czy miałeś kontakt z tymi blachami?

 

O gustach się nie dyskutuje, mi się blachy podobają wymieniłem ich wady jakie maja dla mnie. Proste.

 

Mają swoje wady i zalety. Nie są to blachy dla profesjonalistów a dla poczatkujących w sam raz, zeby nie rozpieprzyc na poczatek.

 

A jak chcesz pisac posty to podaj argument przeciwko tym blachom. Chetnie podyskutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam te blachy ale ich tak nie wychwalam w niebo głosy.. zalety mają ale i wad też jest sporo..

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ich nie wychwalam w niebogłosy. Wskazałem jakie mają wady. Ale graja lepiej niz sie za tą cenę spodziewałem, więc dla mnie są warte na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys hcs - przez jedna probe - a dokladniej przez jej 5 no moze 10min - tak szybko jak je kupilem - tak szybko sie ich pozbylem - nie warto w nie inwestowac, bo brzmia nijak - tak jak powiedzieli niektorzy juz stary jakis polmuz, taclon czy trava brzmi o niebo lepiej - na poczatek polecam sabian b8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym polecił Oriony twistery. Lepszego i tanszego nowego zestawu nie znajdziesz!!

http://drumcenter.pl/product.php?id=1879_Orion-Twister-Set-14-16-20-bag

 

Sam na nich grałem koło roku i zadna z nich mi nie pekła Itp itd.

Polecam.

O brzmieniu blach z tej połki chyba nie warto dyskutowac......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja bym polecił Oriony twistery. Lepszego i tanszego nowego zestawu nie znajdziesz!!

http://drumcenter.pl/product.php?id=1879_Orion-Twister-Set-14-16-20-bag

 

Sam na nich grałem koło roku i zadna z nich mi nie pekła Itp itd.

Polecam.

O brzmieniu blach z tej połki chyba nie warto dyskutowac......

 

moim zdaniem to woła o pomste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, najlepiej jest wynaleźć na allegro poczciwe starsze serie paiste z brązu. 502, 802... Wyjdzie nam cenowo podobnie,a różnica w brzmieniu ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sam miałem blachy z mosiądzu. kupiłem bo nie miałem kasy na lepsze a potrzebowałem szybko jakiegoś setu bo grałem koncert. Więc kupiłem Orion Twistery teraz się tego wstydzę ale przynajmniej w tej chwili posiadam blachy którymi mogę się śmiało pochwalić. Więc zamiast kupować tych HCS zainwestuj w jakieś dobre B8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kolei ja jestem posiadaczem B8, bardzo nie podoba mi sie ich brzmienie, jest bardzo szkliste i tnące. Chce zmienić je na coś o cieplejszym brzmieniu, jednak również chciałbym uniknąć zestawu HCSa (choć chyba tylko on jest w podobnym przedziale cenowym). Czy możecie mi coś polecić? Znając mój gust pewnie spodobało by mi się brzmienie HCSa, ale boje się o jego trwałość :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wam powiem że albo jestem głupi(głuchy) albo blachy nickelsilver-nieznanego producenta które posiadam i ride polmuza też podobny stop brzmią lepiej (ciekawiej) niż sabian el sabor i aax explosion (chyba tak się pisze) a te chyba są z brązu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...