Skocz do zawartości
Ciepla19

Dixon demon maple custom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy wiec moze najpierw cos o mnie. Tak wiec gram na bebnach od 6 lat, lecz do niedawna na juz bardzo wysluzonym polmuzie. Najbardzej lubie grywac funkowe klimaty ale nie ograniczam sie do jednego stylu. Niedawno kupilem sobie nowy zestaw i czas by sie nim pochwalic ;p Otoz tym zestawem jest Dixon Demon Maple Custom przywieziony prosto z bydgoszczy od panow z DC. Na razie na fabrycznych naciagach lecz niedlugo powinny sie znalezc pinstripy na tomach, emperor x na werblu i evans emad II na centralce. Talerze to Amedia Raw Rock 14, 16, 20 i splash stagg briliant 10, mam jeszcze do tego Zildjian Avedis Scimitar Bronze Crash 16, ale nie ma go na zdjeciu. No i jeszcze twinek Dixon Invader. Oto pare fotek zestawu:

 

39205297xs5.th.jpg

 

28819095rl0.th.jpg

 

68875680ft9.th.jpg

 

72399400vq3.th.jpg

 

Konfiguracja:

BD 22x20

SD 14x5,5

TT 10x8

TT 12x9

TT 14x12

 

Hardwear z serii 9280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No całkiem przyjemny zestawik.

Jak zmienisz naciągi na stopce to opisz brzmienie, bo podobno ta centralka to tylko chwyt marketingowy. Bardzo mnie to nurtuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Egzakli, że tak powiem i tego trza się trzymać

... ale to godzi w moje poczucie estetyki :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda, że ta perkusja tak pięknie gra, jak to wszędzie mówią ? We wszystkich czasopismach demon to demon tamto :)

 

fajne blaszki :) mógłbyś scharakteryzować brzmienie rida i jak współgra z pozostałymi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jak ogrywalem w dc to ich brzmie bylo swietne, takie jakiego szukalem, centralka wgniatala w ziemie a tomy wrecz spiewaly tyle ze tam byly naciagi evans'a (emad II na stopie i chyba G1 na tomach), na fabrycznych jest nieco gorzej (najlepiej spisuje sie werbel) a na wymiane niestety bede musial poczekac do czerwca.

Ride Amedii to chyba najmocniejszy element serii raw rock, brzmienie dosc piaszczyste i wyrazny bell, swietnie wspolgra z hit hatem, ale juz nie bardzo z crashem, ktory wg mnie ma za niski dzwiek do pozostalych i dosc slaba dynamike, trzeba go dosc mocno uderzyc zeby zagral jak nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare nagran lecz aparatem cyfrowym, wiec jakosc raczej nijaka. W maju bede mial wiecej czasu i razem z kumplami mamy w zamiarze nagrac jakies funkowe demo, bo sprzet jest, salka wygluszona jest tylko czasu brak :doubt:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Z chęcią odsłuchałbym nagranie; ale sprawa która mnie nurtuje to ustawienie - z tego co widze to każdy tom wisi na clamp'ie a ustawione są jakby wisiały na centrali(ogromny kąt nachylenie). Nie gram od 6 lat(trochę krócej :) ale proponowałbym pokombinować z ustawieniem, np trochę bardziej płasko tomy i może trochę niżej ;P taka moja porada niedoświadczonego perkusisty :) (wdg mnie lepiej wtedy brzmią i bardziej mnie(perkusistę) widać z za zestawu :)

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz przyzwyczajony do tego ustawienia i nie bede go zmienial. Wiele razy juz ustawialem tomy o tak pasuje mi najbardziej wiec moze skonczmy juz temat mojego ustawienia bo to chyba JA gram na tych bebnach a nie WY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ustawienie jest jak najbardziej w normie, widzę poza tym że kolega również wysoki :-) Ładne bębenki i zgodzę się z opinią co do rida.

Natomiast zastanawiam się trochę czemu wybierasz pinstripy na tomy. Naciągi te kojarzą mi się raczej z Larsem i heavy metalowymi perkusistami [tak wiem że kilku jazzowców ich także używało] poza tym te naciągi są trochę "zabijające brzmienie"; czy nie lepiej byłoby przy tak dobrych bębnach zastosować naciągi trochę prostsze w konstrukcji i bardziej ujawniające atuty drewna i samego bębna np g2 lub emperor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie bo dawno mnie tu nie było. Co do naciągów to wybrałem remo emperor na tomy i powesonica na centralke i nie żałuję. Bałem sie troche tego Powersonica ale centralka zabrzmiała zawodowo. Na zdjęcia nowych naciągów to troche juz za pozno bo troche motogodzin już przgrały :lol: Miały być również próbki ale zabrakło czasu na wyprawe do studia, może teraz jakoś w jesienne wieczory coś uda się nagrac bo rozpoczynam współprace z zespołem r'n'b.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...