Skocz do zawartości
VDrum

Boss DR-880

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę w końcu mój pierwszy crash test. Będzie o automacie perkusyjnym Boss DR-880.

 

Co to w ogóle jest?

Jest to automat perkusyjny, na którym możesz nagrać, stworzyć lub też wykorzystać znajdujący się na nim rytm perkusyjny oraz podkład basowy :)

Znajduje się w nim 500 wgranych przez producenta sekwencji perkusyjnych (do każdej jest dodany bas). Można stworzyć również 500 własnych rytmów. Z kilku tych patternów tworzy się utwór. Można ich zapisać 100.

 

Teraz fotka tego cuda :

 

d880.jpg

 

Posiada 20 czułych na dynamikę padów, przycisk TAP TEMPO służący do wystukania tempa. Ma możliwość podpięcia gitary, gitary elektrycznej lub basu pod wejście [Guitar/Bass Input] i dodanie do niej efektu (50 zaprogramowanych i również 50 własnych). Można grać na 200 zestawach perkusyjnych, z których 100 można dowolnie konfigurować. Przyciski FAVOURITE służą do szybkiego przełączania między sekwencjami.

 

Posiada 440 śiwatowej klasy brzmień perkusyjnych i 40brzmień basu z modelami wzmacniaczy COSM.

 

Roland_dr880_back.jpg

 

Wyjścia i Wejścia:

 

USB

Midi Out i Midi In,

Digital Out - wyjście na nagrywarkę cyfrową,

CTL 1,2 - wyjście na pedał FS-6 lub za przejściówką na S-5U

CTL 3,4 / EXP PEDAL - j.w. lub wyjście na pedał ekspresji,

A - Individual - B - do ustawienia,

Master Out - wyjścia do miksera lub wzmacniacza.

 

Jest to sprzęt z najwyższej półki Rolanda. Automat ma jeszcze kilka funkcji, których nie opisałem.

 

Bardzo polecam te urządzenie! :smile:

 

Nie napisałem długiego crash testu, ale myślę, że przybliżyłem Wam ten automat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest crash test tylko zwykły opis sprzętu . Brakuje podstawowych informacji odnośnie samego jego działania , ewentualnej awaryjności , wykonania itd. Podałeś tylko suche fakty , które równie dobrze można wyczytać na necie . Edytuj swojego posta , uzupełniając go w w/w elementy - inaczej po kilku dniach temat poleci do kosza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest w nim możliwość chwilowego wyłączenia np. padu werbla, jak akai mpc 1000 itp. w ogóle jak ma się on do akai serii mpc

 

[ Dodano: 11-02-2009, 00:18 ]

i jeszcze pytanko. jaka jest maksymalna długość sampla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaba, Masz 100 własnych zestawów. Kopiujesz jakiś, który ci sie podoba i wyciszasz w nim pad, który jest odpowiedzialny np. za werbel. ;)

 

A ten akai to sampler, a Boss to automat perkusyjny, sample są wgrane. Perkusyjnych jest 440.

 

hakael1977, Daj mi jeszcze trochę c zasu, to poprawie ten "opis", :razz:

 

[ Komentarz dodany przez: hakael1977: 12-02-2009, 08:30 ]

OK .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akai to też automat perkusyjny m. in.

cena tego boss'a i jej stosunek do możliwości i jakości?

 

[ Dodano: 12-02-2009, 13:37 ]

poza tym to nie skumałeś. leci rytm który sobie ułożyłem, i chce na 2 sekundy wyłączyć werbel.

rozumiem przez to co napisałeś że nie można wbijać swoich próbek i brzmień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoich brzmień nie można wklejać, ale jeżeli masz jakiś rytm na kompie w formacie SMF to przez kabel usb można go wgrać

 

A tak, że np. na 2 sekundy wyłączyć werbel to się nie da :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo kiepska ta maszyna. jak wygląda cenowo?

ten "crash test" potwierdza tylko że lepiej inwestować w akai z rodziny mpc, albo chociażby mpd i reasona (albo friuty loops itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEJ

mam to urzadzonko ale kupiłem bez płyty cd , drivery sciagnałem ze strony ale nie mogę uruchomić USB , czytałem step by step podłaczenie do kompa , i co ? pod wzgledem łatwosci konfiguracji to masakra to nie line 6 zapewne gdzie wszystko jest 100 % kom.

moze ktos z Was ma te bayer i doradził co tu mogę wykombinowac , zaznaczam ze jak odpalam sprzet poprzez USB to komp nie widzi moze USB jest walnięte , a miało byc easy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...