Jump to content
AMDrum

Sabian B8

Recommended Posts

Co możecie mi powiedzieć na temat blach sabian b8

Hi hat 14"

Crash 16"

Ride 20"

crash 18"

pokrowiec

i to wszystko za 1100 zł opłaca sie? opiszcie brzmienie tych blach prosze

brzmieniowo to wejdz na strone sabiana i posluchaj. Uniwersalne talerze tj nadaja sie do wiekszej wiekszosci gatunkow:) chociaz wg mnie bardziej sie oplaca wydac te 200zl wiecej na b8pro

ja mam ride 20", wydaje mi sie on troche zbyt mocny/glośny, po prostu wole bardziej rozmyte brzmienia.

Zas glowka gra o wiele ciszej niz cala blaszka.

Uważam tą blache za uniwersalną, standardowe brzmienie brązu b8 z półki amatorskiej.

Podobno crashe są troche mniej wytrzymałe , często widziałem pęknięte, brzmienie troche bezbarwne.

A hihat spisuje sie w tym zestawie calkiem calkiem, polecałbym 13".

Wg mnie pałker 'M.A.D' dobrze gada, za 1500zl masz set Turkish Moderate 14"hh 16"cr 18"cr 20"r , z brązu B20 i to ręcznie kute !

(zapytaj M.A.D'a on sobie kupił ten set)

ja mam secik b8 plus splash 10 b8pro i 6 pro sonix, b8pro jak dla mnie zbyt szkliste ma brzmienie, a b8 jest chyba bardziej przyjemne i uniwersalne no ale to moje zdanie.

M.A.D. jak juz uzbiera 1500 to sobie pomysli ze za 1700 czy cos moze miec paiste alpha i tak w nieskończonosc :) ja mysle ze 1100 za ten secik b8 to cena dobra a blachy godne polecenia. O! :)

M.A.D. jak juz uzbiera 1500 to sobie pomysli ze za 1700 czy cos moze miec paiste alpha i tak w nieskończonosc :) ja mysle ze 1100 za ten secik b8 to cena dobra a blachy godne polecenia. O!

Oczywiście. Z jednej strony mój post był małą parodią tych wszystkich z gatunku "dołóż x i będziesz miał y", ale z drugiej uważam że lepszego setu z np. B20 niż Turkish moderate (set 14,16,18,20) w tym przedziale cenowym nie znajdziesz - choć to subiektywna opinia. Z kolei Sabiany B8 są rozsądnym wyjściem. Dobre, wytrzymałe blachy.

Witam!

Jestem nowy, więc moze się przedstawię. Krzysztof mi na imię i z Gdyni piszę.

W niedalekiej przyszłości muszę nabyć jakiś ładny, duży (18") crash i zastanawiam się nad Sabianem B8. mam zespół i planujemy grać jakiś ładny, melodyjny power. Osobiście nie nawalam po blachach jak szalony, raczej je szanuję. Zastanawiam się więc nad wyborem pomiędzy grubością medium a rock... Co będzie lepsze? Czy medium przebije się przez inne instrumenty np. na koncercie, czy może potrzebne jest mi mocne uderzenie w postaci grubego crasha...?

Pozdrawiam

jak już jesteśmy przy FURII... ma ktoś, bądź słyszał crasha 16'' (rock) ? Ocena mile widziana :)

Staggi z uwagi na to ze recznie kute z tego samego modelu dwie blaszki moga brzmiec znacznie inaczej a brzmienie jest kwestia gustu.

Mi osobiscie podchodza crashe furii bo lacza w sobie cos z agresywnych jasnych i szklistych talerzy ale maja tez fajny piaszczysty polocik, tylko trzeba przebierac te blaszki. Ja juz jezdze i sam wybieram u dystrybutorow talerze bo zbyt duze rozpietosci sie pojawialy.

Dzieki bardzo za pomoc! Właśnie o taka konkretną wypowiedź mi chodziło :) bo szukam własnie jasnej i szklistej blachy, choc probki na necie były troche nieciekawe i miałem dylemat. Musze jeszcze wybrać sie do sklepu i zobaczyć jak to brzmi LIVE i wszystko będzie jasne :biggrin: THX wielkie! :)

Ja mam jeszcze pytanie co do hi-hatu'ów. Czy opłaca sie wydać ok. 100 zł więcej na B8 Pro Medium 14' niż na zwykłego B8 Medium 14' ? Bo sprawdzałem na SoundChecku i w sumie bardziej podoba mi sie ten Pro, ale czy ma coś lepszego po za innym dźwiękiem?

ale czy ma coś lepszego po za innym dźwiękiem?

Endrju powiedz co może mieć blacha (hihat) lepszego niż dźwięk, kolor? Barwa blachy to najważniejsza cecha. Dźwięk powinien kierować o wyborze talerzy.

No chyba, że jesteś estetą i totalnym wzrokowcem, to wtedy będziesz wybierał blaszki pod względem wyglądu i ich wykończenia :lol:

Wychodzę byc może z błędnego zalożenia, że większośc lepszych serii brzmi na bardzo wysokim poziomie i dlatego oprócz brzmienia interesuje mnie ich wytrzymałośc co nie jest bez znaczenia dla budżetu :roll:

Ja mam jeszcze jedno pytanie. Czy opłaca się dać ok.300zł na zwykłe B8 14' mające 2 lata? Mimo, że 2 lata to stan jest bardzo dobry. Co o tym sądzicie?

rozumiem że chodzi o hh. hm... ja dałem 250 za Alchemy ART(też B8) nówki sztuki od znajomego któremu po prostu nie podeszły. czy dałbym 300.. nie wiem, dzisiaj wolałbym chyba dobrać do jakiegoś B20, tym bardziej za 2 letnie b8

kbl, czyli przy cenie 250zł moża się ostatecznie zgodzić? bo w sumie nie jestem jeszcze przekonany do tych blaszek a boje sie zę jak zaczne grac to od razu pękną ;)

nie wiem Endrju, to zależy od ich stanu, ale osobiście nawet w bdb bałbym się brać dwuletnich blach... wiesz jak jest z używanymi blaszkami, poza tym B8 to B8, nie ma tej duszy co B20 (zaraz mi chłopaki wynajdą posty sprzed pół roku pewnie :P).

Rób jak uważasz, osobiście poważnie bym się zastanowił i chyba dobrał do czegoś lepszego.