Skocz do zawartości
Maciucha

jaki układ tomów lepszy? 10 12 14 czy 12 13 16??

Rekomendowane odpowiedzi

odnośnie potęgi brzmienia, to uważam, że niezależnie od rozmiarów bębnów ma się ją w łapach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odnośnie potęgi brzmienia, to uważam, że niezależnie od rozmiarów bębnów ma się ją w łapach.

 

To pokaz mi jak 8" przebija 16".....

 

Co do rozmiarowki tomow - fusion jest o tyle lepszy ze przy najprostszych przejsciach masz jednak te roznice 2" :cool: .

To wgniata, zawsze czulem niedosyt przenoszac sie z 12" na 13". Uwazam ze 10" 12" 14" jest idealne, zawsze mozna uzbroic sie dodatkowo w 8" i 16" - wtedy juz tylko uklad dobierasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To pokaz mi jak 8" przebija 16".....
wystarczy mocniej pier****** w 8 niz 16, proste :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To pokaz mi jak 8" przebija 16".....
wystarczy mocniej pier****** w 8 niz 16, proste :lol:

 

Nie chodzilo mi o czysto ukartowane przypadki... ale masz racje :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale armacie właśnie o to chodziło, tak sądzę...

 

że potęga brzmienia w dużej mierze zależy od bębniarza i niejednemu 8 zabrzmi potężniej niż 16 u innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem za fusion. Ew. 10,12,16. Standard jest wyposażony w toma 13, który dla mnie w zasadzie mógłby nie istnieć. To jest bez sensu 12-13-16, albo inaczej coś-12-13-14-coś. Tak miałem sam kiedyś. Aby uzyskać ładną różnicę trzeba wyczarować sporą różnicę w napięciach naciągów, co negatywnie wpływa na komfort gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale armacie właśnie o to chodziło, tak sądzę...

 

że potęga brzmienia w dużej mierze zależy od bębniarza i niejednemu 8 zabrzmi potężniej niż 16 u innego :)

 

Jemu chyba chodzilo o to ze fusion jest tak potezny jak standard :P. No i w sumei prawda. Tylko glupio to zabrzmialo. Podalem skrajny przyklad - jasne ze jak smyrniesz 16" to zabrzmi mniej poteznie od 8" w ktora normalnie uderzysz, nie o to jednak mi chodzilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę obie konfiguracje są dobre. Też ważny sam bęben. Jak dobry to i tak zabrzmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fusion na pewno jest bardziej uniwersalny, można sobie ustawić z dwoma tomami z boku, 12 dość nisko zestroić. Można oczywiście ułożyć klasycznie nad centralą.

 

Ale jeżeli ktoś woli grać wyłącznie w ustawieniu jak Bonham, to standard będzie troszkę lepszy, tzn więcej dołu wyciągniemy z 13.

 

Sam miałem wcześniej standard, teraz mam fusion i w sumie stwierdzam, że najbardziej optymalnym ustawieniem dla mnie byłoby 8,10,14,16, dużo góry, sporo dołu. 12 wydaje mi się całkiem zbędna.

Podobnie ma Danny Carey z Toola, 8,10,14,18, tylko, że jak dla mnie to 18 już za bardzo dudni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy mocniej pier****** w 8 niz 16, proste
odnośnie potęgi brzmienia, to uważam, że niezależnie od rozmiarów bębnów ma się ją w łapach.

mylicie dwie rózne rzeczy - teoretycznie mozecie sobie nastroić np: 12 do takiej wysokości dźwieku w hertz'ach jak typowy strój 16" tyle tylko, że mały korpus i mała powierzchnia membrany nie zdołaja przenieśc tej częstotliwości w sposób skuteczny - wysokośc dźwieku może będzie ale brzmienia zero. Jak by tak było to każda centralka miałaby najwyżej 16 cali. Praw fizyki oszukać się nie da. W łapach ma się co innego - indywidualne brzmienie związane ze sposobem trzymania pałki, kątem uderzenia, przyspieszeniem ruchu itp itd co można by nazwać ogólnie artykulacją.

12 wydaje mi się całkiem zbędna.

12 to raczej podstawowy wymiar jeśli chodzi o tomy.

Ew. 10,12,16. Standard jest wyposażony w toma 13, który dla mnie w zasadzie mógłby nie istnieć. To jest bez sensu 12-13-16, albo inaczej coś-12-13-14-coś. Tak miałem sam kiedyś. Aby uzyskać ładną różnicę trzeba wyczarować sporą różnicę w napięciach naciągów, co negatywnie wpływa na komfort gry.

to ostatnie zdanie to twoje subiektywne odczucie niekoniecznie prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 to raczej podstawowy wymiar jeśli chodzi o tomy.

A dla mnie jakbym mógł wybierać w rozmiarach jest po prostu zbędna!

 

I co to znaczy podstawowy wymiar, każdy musi ją mieć w zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właściwie to powracamy do punktu wyjścia. Po prostu gust i indywidualne preferencje. Nie ma idealnego ustawienia, każdy wybiera co chce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W łapach ma się co innego - indywidualne brzmienie związane ze sposobem trzymania pałki, kątem uderzenia, przyspieszeniem ruchu itp itd co można by nazwać ogólnie artykulacją.
mi chodziło dokładnie o to. co prawda posłużyłem się dość sporym skrótem myślowym i do tego śmiesznym, bo wcale nie chodziło mi o dynamikę, ale zrobiłem to celowo, ponieważ śmieszyło mnie trochę kilka postów i... poniosło mnie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 to raczej podstawowy wymiar jeśli chodzi o tomy.

A dla mnie jakbym mógł wybierać w rozmiarach jest po prostu zbędna!

 

I co to znaczy podstawowy wymiar, każdy musi ją mieć w zestawie?

Może wystarczy popatrzeć jaki procent bębniarzy jej nie używa - 5%?

Poprostu wysokość dźwięku i optymalna charakterystyka tonalna toma 12 stawiają go w pewnym sensie na pierwszym miejscu.

Dla ciebie może być zbędna i nie ma problemu ale raczej jesteś wyjątkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem fusion i standard różnią się głównie wyglądem - 12,13,16 po prostu lepiej wygląda (bo werbel nie jest wielkości flora) a 10,12,14 łatwiej transportować itp.
:lol:

 

 

ja również uważam , ze fusion o wiele lepiej sie prezentuje, standard wyglada raczej jak odrzutowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie, a mianowicie chcialbym kupic floor tom, ale nie wiem jaki pasowalby do mojego zestawu:Centrala 22"x18", Tom 1 - 12"x10", Tom 2 - 13"x11"Floor Tom 16"x16" i Werbel - 14"x6,5".

Gram cos w stylu Metalcore ;]

Prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczeże polecem fusion. Moim zdaniem konfiguracja standart brzmi bezpłciowo.

 

W konfiguracji fusion (10,12,14-15) tomy stroi się zazwyczaj o kwinty przez co wszystkie ze sobą współgrają i różnice między strojeniem a rozmiarem bębna są proporcjonalne (co 2 cale kwinta w dół lub w góre).

 

 

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem ciekawa oferte premiera cabrii xpk heavy rock w ukladzie 10" 12" 14" 16" (ciekawe moim zdaniem jest to, ze drewno klon cena w miare niska a tyle elementow) co o tym sadzicie? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shdw

Zapewne od Wojta :) Bierz, sam miałem ochotę na te bębny, ale zakupiłem już inne. Moim zdaniem, jeżeli szukasz bębnów w tym przedziale cenowym to jego oferta jest bardzo rozsądna.

 

@edit

 

10,12,14,16? To już nie jest konfiguracja Heavy Rock :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. normalnie ten heavy rock jest 12 14 16 tylko jako gratis po prostu jest dodany tom 10 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczeże polecem fusion. Moim zdaniem konfiguracja standart brzmi bezpłciowo.

 

W konfiguracji fusion (10,12,14-15) tomy stroi się zazwyczaj o kwinty przez co wszystkie ze sobą współgrają i różnice między strojeniem a rozmiarem bębna są proporcjonalne (co 2 cale kwinta w dół lub w góre).

 

 

 

Pzdr.

Ja bym jednak nastroił kwinta i kwarta. Przy nastojonych na kwintę, jak zagrasz 10" a potem 14" to masz różnice już nony wielkiej, która jest dysonansem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz różnice już nony wielkiej, która jest dysonansem :)
no i co ze jest dysonansem? dysonans to nic złego, niektórzy lubią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ice_Gust_PL napisał/a:

masz różnice już nony wielkiej, która jest dysonansem :)

no i co ze jest dysonansem? dysonans to nic złego, niektórzy lubią.

ale jednak bije po uszach :) ja np. bardzo lubię zwłaszcza septymy w akordach, czy wstawienie sekundy gdzieś. Trzeba eksperymentować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...