Jump to content
Sign in to follow this  
Kiepski perkusista

Żal mi

Recommended Posts

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce ale tutaj się wyżale. 10 lat miałem jak na odwróconych wiaderkach zaczynałem grać, brat dobrzdąkiwał na gitarze a siostrze wręczyliśmy bałałajkę żeby był"full skład". W kilka następnych lat marzyłem o prawdziwym zestawie, robiłem bębny z różnych sprzętów domowych i agd. To były czasy kiedy perkusje można było kupić w komisie za górę pieniędzy. Chwilę chodziłem do ogniska muzycznego gdzie miałem kontakt z czeskimi bębnami. W końcu ojciec kochany na raty kupił mi polmuza. O boże jaki byłem szczęśliwy. No ale zbiegło się to z okresem dojrzewania i robiłem wtedy głównie rzeczy odbiegające od norm społecznych. Naprawdę dobrze się zapowiadałem. Robiłem szybkie duże postępy. No i w końcu szaleństwo wzięło górę i porzucłem naukę gry. Teraz mam 40 lat i od jakichś trzech z powrotem gram. Ćwicząc paradidle i dogrywajac do gitary brata pluje sobie w brodę myśląc ile lat straciłem na jakieś głupoty zamiast się przykładać do tego co jak się dzisiaj okazuje ma dla mnie takie znaczenie i sprawia tyle frajdy:perkusja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spójrz na to z innej strony. Być może gdybyś nie przestał wtedy grać na perkusji, to teraz gra nie dawała by Ci tyle frajdy i nie miała by takiego znaczenia. Może coś Cię ominąło, ale teraz masz w zamian coś innego.

Ja też uczę się grać na perkusji i ta nauka sprawia mi olbrzymią przyjemność, dokładnie wszystko co robię, każde ćwiczenie.
Zastanawiałem się, czy zamienił bym to na sytuację, w której umiej już grać bardzo dobrze, pozbawiając się tej podróży i twierdzę, że nie. Ta podróż jest najlepsza!

 

HubertBubert

 

P.S. jestem twoim rówieśnikiem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie łam się. Ważne, że odkryłeś w tym radość po tylu latach :) Nie mówiąc o tym, że masz fajny pretekst do zrobienia czegoś wspólnie z bratem.

Ja też wracam do grania po 7 letniej przerwie (dzieciaki, robota ble).

Podpowiem Ci jedną fajną rzecz- zakupiłem słuchawki i gram sobie do drumless tracków na Youtubie. Fajna odskocznia od ćwiczenia "na sucho" z metronomem.

 

Trzymaj się i wszystkiego dobrego!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...