Skocz do zawartości
lipexengram

DW PDP MX i LX

Rekomendowane odpowiedzi

Nosze się z zamiarem kupna perkusji i jakoś najbardziej podchodzą mi te PDP właśnie te 2 modele ale jednak będe ograniczony finansowo i wystarczy mi tylko na MX czy ktoś z was grał na tym zestawie chodz gram muzyke nu-metal grałem na zestawach fuzion i mi to bardzo pasowało. Opiszcie czy opłaca się ten zakup?? Będe kupywał PDP MX by DW, Stopke DW 5002TW i wymienie werbel z tego zestawy na metalowy też PDP. Czy to dobry wybór i czy są jakieś leprze bo ja się nie :biggrin: spotkałem :) :razz: :?: :smile: " Przepraszam za błędy"

 

dziękujemy za pisanie normalną czcionką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipexengram, Witam, zastanawiam się nad kupnem pdp by DW LX. Jesteś z niego zadowolony?? jak wypada stosunek ceny do brzmienia i wyglądu???? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema ja jestem bardzo zadowolony najlepsze garki w takiej cenie !

Wygląd powalający brzmienie niesamowite no i poprostu ogień!

 

Wejdź na to i poczytaj bo juz właśnie troszke o tych garkach pisaliśmy :)link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie mierze na PDP ale do jasnej cholery ile można czekać na dostawe ?...

Ma ktoś namiary na sklep gdzie są na stanie MX'y? Chodzi mi konkretnie o konfiguracje fusion...

 

Pytalem w DC to niby bebny juz przypłynely zza swiatow ale pommimo tego stoja na odprawie celnej i ch** wie kiedy dojada... kocham ten kraj :)

Zastanawialem sie czy nie lepsza aternatywą bedzie DDrum Dominion. Prosze kogos o obiektywne porownanie zwlaszcza hardware'u, bo jak wiadomo brzmienie zawsze bedzie sprawa dyskusyjna...

dzieki, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka W tych nowych dostawach w drum center w MX jest już chyba tez hardwere z seri 900 wiec juz bardzo bardzo dobry sprzęcik.

Sam myślałem wiele czasu nad MX ale miałem bardzo dobrą okazje :) to kupiłem LX :)

Ja bym poczekał i kupił PDP bo naprawde znakomite garki :)posłuchaj jak brzmią bo podesłałęm linka :)

pozdrooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDrumem się nie zawiedziesz, PDP ma IMO ciut słabsze wykonanie (w MXie i CXie). Brzmienie.. Co tu dużo gadać, MX/CX nie ma dziewiczej centrali, więc traci. Liczba śrub taka sama, werbel i centrala po 10.

 

Powiem tak - grałem/gram na obu, kupiłem DDruma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CX ma bardzo złe wykończenie jesli chodzi o tą okleine ale w MX już jest lakier matrowy bo matowy :) i ni widać żadnych innych odstępstw w PDP jest klon wyższej jakości niż w DDrumie jak na moje oko no i wszystko zależy od danego zestawu np w moim LX korpusy są gładziutkie jak dupcia niemowlęcia a jak grałem an mapexie pro M to mormalnie drzażgi można było sobie wpalce wbić poracha!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na oko, mapex wygląda jak kupa. przepraszam wszystkich posiadaczy i fanów, to tylko przykład.

 

mógłbyś jakoś wymiernie określić różnice między klonem w ddrumie klasy dominion maple a pdp półki cenowej mx? bo mi się wydaje, że porównójesz znowu bębny z różnej półki cenowej - lx'a i dominona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok , a jak wyglada sprawa z naciagami w PDP? W porownaniu do evansa G2 powiedzmy.

Bo dzieki temu mozna zaoszczedzic niezla sumke na poczatku.

Z tego co widzialem to naciagi sa takie same jak dolaczane w DW, yeap?

...Nie usmiecha mi sie wywalic dodatkowo 1k na komplet nowych membran :-) (gora/dol)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak w PDP montowane są odrazu naciągi DW by remo bardzo gróbe pojedyńcze naciągi z tłumikami. Brzmią bardzo fajnie chodzi mi o naciągi na przejściach i werblu bo jednak w centrali mi nie podchodziło wiec wymieniłem na RE-mada i Emada II i ludzie głowe urywa :D Ale da się grać z firmowymi no ale jeśli chce sie otrzymać wielllllle dołu to tylko z jakimś nowym naciągiem który jest do tego przeznaczony np Emad albo SK II te 2 mi najbardziej odpowiadają :D Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heyka

podłączam się do pozytywnych opisów garów LX, sam posiadam takie blisko dwa lata. faktycznie problem jest, że cięzko je na miejscu dopaść, ja na swoje czekałem ponad 3 miechy, ale było warto cierpliwośc popłaciła, również zdecydowanie polecam w tej kategorii cenowej lepszych garów nie ma co szukać:)

pozdrówka

MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mam taki dzien zapodawania fotek wiec wkleje tutaj nowe real foto MX-ow. Nie ma co porownywac MX do LX bo to dwie polki cenowe. MX to klasa semi pro a LX to juz polka profesjonalna. Ogolnie PDP maja jedna dosc znaczaca wade. Naciag rezonansowy na centrali nie ma pierscienia tlumiacego przez co naciag odrobine brzeczy i trzeba sie troszke napocic zeby go dobrze wystroic. najprostsza zmiana na Evans Eq3 Resonans z otworem zalatwia sprawe od razu. Po zalozeniu do tego na BD Emada I wgniata w ziemie. Oryginalne naciagi DW jako uderzane sa ok. Nie sa to coprawda Evansy czy Remo ale gadaja najlepiej ze wszystkich dodawanych do perkusji naciagow.

 

Cherry Black

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

 

Tobacco

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie do jakiej muzyki najlepiej podchodzą pdp mx mozna na niej grac lzejsze gatunki typu soft rock jazz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie do jakiej muzyki najlepiej podchodzą pdp mx mozna na niej grac lzejsze gatunki typu soft rock jazz?

jak umiesz, to chyba nie widzę przeszkód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia tylko jedna sprawa - skoro te bębny to już półka pro, to dlaczego nie mają gumowych podkładek pod claw hookami, które mają takie choćby FS. Mają też bardzo cienkie obręcze bass drum, nie wiem, może to chodzi o brzmienie, ale jednak wydaje się mniej solidne, przy podnoszeniu centrali gną się te obręcze pod ciężarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienkie obręcze są zaczerpnięta z collectorsa, zauważ, że w tych bębnach również są takie. Nie znam co prawda idei przyświecającej projektantowi, ale podejrzewam, że ma to zapewnić lepszy rezonans bass drumu i bardziej otwarte brzmienie. Być może gumowe podkładki tłumiły nieco bęben i zrezygnowano z nich na rzecz małych "wklejek" z delikatnym "meszkiem". To drobiazg, ale może mieć znaczenie.

 

Dodam, że serie MX, LX, LXE nie są już produkowane, zastąpiła je seria Platinum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo stary ale pojawiają się nowe wieści. Prawdopodobnie kto ma DW pdp mx-a z początku produkcji to posiada tak naprawdę DW Collectors :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykle plotki. jest to niemozliwe, poniewaz:

a) produkcja pdp od samego poczatku odbywa sie w Meksyku a material jest rozny gatunkowo

b) collectors to nie sa bebny robione seryjnie, lecz na ZAMOWIENIE.

 

tak wiec "wiesci" sa wyssane z palca, lub puszczane w obieg przez kogos, kto chce za olbrzymie pieniadze opchac pdp mx w cenie uzywki collectors

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...