Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry,

posiadam książkę Adam Polachowskiego, "Szkoła gry na werblu". Kupiłem ją, aby nauczyć się nut i poćwiczyć technikę. 
Moje pytanie brzmi: jak "obsługiwać" tą książkę, tzn.: ile ćwiczyć dane grupy, kiedy przechodzić do kolejnych ćwiczeń, czy powinniśmy zwiększać temp ćwiczeń / modyfikować do swoich możliwości.
Potrzebuje tego typu porad.

PS.
Ponoć książki używa się w szkołach, wiec może ma ktoś takie doświadczenie z tą książką, albo w ogóle ćwiczeniami i może coś powiedzieć na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do modyfikacji to mi się proste paradidle kiełbaszą a co dopiero gdybym miał wprowadzać swoje zmiany ale tobie może iść lepiej więc coś tam sobie wprowadzaj. Najlepsze pewnie będą jednak ćwiczenia które masz opisane w książce, po latach się człowiek łapie na tym że podstaw nie ma co omijać bo są niezbędne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kosmiczny_fuz

Ja uczyłem się z tej książki. Przy każdym ćwiczeniu, etiudzie itd. masz napisane tempo, które jest docelowym ale nie rozsądza czy możesz przejść dalej czy nie. 
Jeśli czujesz się swobodnie ale grasz np. w tempie 80bpm a nie 100bpm (które jest zapisane jako docelowe) to spokojnie możesz przejść dalej a jak już poprzez ćwiczenie wyrobisz sobie prędkość to zawsze możesz wrócić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...