Skocz do zawartości
yezu

Wyciszenie pokoju (z nastawieniem na sufit)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z salką w której ćwiczę na perkusji. Pomieszczenie to piwnica w kamienicy, gdzie nad salką znajduję się knajpa, a wyżej hostel i w nim pokoje z których dochodzą do mnie częste skargi że jest za głośno. (właściciel chciał mi wymówić lokal dopóki nie będzie to wyciszone na tyle dobrze, że nikomu nie będę przeszkadzał:/).

Niedawno zrobiłem izolację sufitu przez który przechodzą metalowe tregry podtrzymujące strop. od sufitu jest ok. 5 cm przerwy, następnie 10cm wełny i poniżej tych metalowych belek jeszcze 5cm wełny żeby były one w pełni odizolowane od pomieszczenia to wszystko trzyma metalowy ruszt stosowany do karton gipsu, na to folia. Efekt jest taki ze nadal słychać to na górze, ale zdecydowanie mniej, czy będzie to nadal przeszkadzać tego na razie nie wiem, czekam na ewentualne skargi:/). Pytanie do Was, co ze ścianami i podłogą ??? czy jest sens inwestować dalej ???, proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To temat rzeka, od jakiegoś czasu się rozglądam za sprawdzonym, pewnym i nie drogim sposobem, żeby w końcu kupić akustyka, niestety, jak dotąd takiego sposobu nie znalazłem.

Ściany na pewno też przenoszą, a najbardziej te z wentylacją, jeśli masz tam ściankę kominową to możesz choćby coś na niej powiesić.

A co do sufitu pytanie na ile szczelnie to wykonałeś. W przypadku np. drzwi nawet tych droższych większy efekt tłumienia uzyskuje się porządnym uszczelnieniem między futryną a drzwiami niż dokładaniem/wieszaniem czegoś na drzwi - co oczywiście też pomaga.

Na logikę każdy materiał tłumiący powinien zwiększyć pochłanianie.

Basy są przenoszone przez konstrukcję budynku, dlatego możesz kombinować z odizolowaniem zestawu do tejże konstrukcji, np. przez platformę/podłogę z drewna postawioną na piłkach tenisowych, jest to stosowany i ponoć skuteczny sposób, który pomaga w blokach.

Platforma np. z grubego OSB, oczywiście na platformie dodatkowo jakiś dywanik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~~ Poprawa warunków akustycznych wewnątrz pomieszczenia, a zwiększanie izolacyjności akustycznej, to dwa odrębne zagadnienia ~~

 

ktoś to napisał i dobrze że to napisał bo mam wrażenie że ci którzy szukają to wcale nie czytają wcześniejszych wątków a ci którzy pomagają to nigdy nic takiego nie budowali.

 

Ja mogę się wypowiedzieć w kwestii "niewnerwiania sąsiadki" czyli izolacji pomieszczenia.

Natomiast nie na akustyce pomieszczenia bo moje "piramidki z styropianu" (myślałem że wzorki z drewnianych desek starczą) są strasznie lipne.

 

Zrobiłem tak:

 

10cm wełny (aku-mata isovera) [na ścianach listwy drewniane, na suficie podwieszka z miedzianego drutu, wszystko okryte przepuszczającą wilgoć w jedną stronę folią]

 

płyty osb... jeżeli nie macie do czego wiercić (i nie macie osób do podtrzymania BO TO JEST MEGA CIĘŻKIE) to możecie pomyśleć nad karton gipsem... ale to będzie "papier" w porównaniu z osb.

 

na to drewniane deski (mogą być cieńkie, potem łatwo piłować i można układać "mozaiki" w jakieś tam miejsca które chcemy) [ale wcześniej musi być regularna decha!]

 

co do największego problemu... chociaż nie najcięższego :D

 

to podłoga... wstrząsy stopy pochłonie takie coś:

 

dolna warstwa: mieszanka tartanowa

środkowa warstwa: płyta osb

górna warstwa: dywan

 

strasznie drogie bo cztery metry kwadratowe jak nic ale działa super!

 

w sumie chyba tyle... mogę wam jeszcze jakieś info o moim pokoju podrzucić... ale dla tych co mają mały pokój to będą to zbędne informacje.

 

EDIT: http://www.youtube.com/watch?v=gDqK6pnRXX0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...