Skocz do zawartości
bpetera

Naciągi na Pearl Masters MMX (bęben basowy...)

Rekomendowane odpowiedzi

Można też spróbować mało znanego naciągu Aquarian Impact II. Jest bardziej wytłumiony od SKII, więc będzie miał mniej kliku.

 

Na pewno mniej? Bo z mojego doświadczenia wynika, że naciąg 'czysty' właśnie ma więcej basu, mniej ataku, a w miarę tłumienia ten klik się zwiększa kosztem basu.

 

Jak nie mam racji to proszę o usunięcie coby nie wprowadzać w błąd innych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja powtórzę jeszcze raz Superkick II tym bardziej na profesjonalnych bębnach będzie brzmiał po prostu świetni i ręczę swoja głową że się nie zawiedziesz

Ja bym nie ręczył swoją głową, bo gusta są różne :badgrin: Tym bardziej, że z opisu zainteresowanego wynika, że nie pożąda zbyt dużego kliku, którym może sie charakteryzować SK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam też mam przyjemność grać na takich bębnach i najlepiej dla mnie gra Aquarian Super kick II zawodowy naciąg Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.myspace.com/karolkoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja powtórzę jeszcze raz Superkick II tym bardziej na profesjonalnych bębnach będzie brzmiał po prostu świetni i ręczę swoja głową że się nie zawiedziesz

 

Toś stracił głowę waść , bo ja się zawiodłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co prawda inne drewno, i inne bębny. ale postanowiłem poeksperymentować z naciągiem na centralkę w moim Oak-u. Firmowo jest tam PS3, z odpowiadającym rezonansem z kołnierzem tłumiącym (PS3) Dzwięk był oczywiście satysfakcjonujący. Ale ponieważ "lepsze wrogiem gorszego" czy jakoś tam :cool: , postanowiłem poeksperymentować. Chciałem zakupić SK II z białym Regulatorem. Oczywiście jak to w Polsce biały RSM okazał się nieosiągalny. We wspólpracy z firmowym rezonansem (PS3) SKII zabrzmiał za przeproszeniem jak "kupa". W ramach kolejnego eksperymentu zakupiłem firmowy, pojedynczy , biały firmowy Yamahy rezonans z asymetrycznym otworem. Po kilku tygodniach oczekiwania (jak to u Yamahy bywa ;) ) założyłem i "buuuuum" to jest to :biggrin: Bęben pięknie "oddycha" z pięknym "dołem" i średnim klikiem. Chyba mi o to chodziło (oczywiście do następnego "razu") :badgrin:

Pozdrawiam i życzę udanych eksperymentów :cool:

Misiu68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o sorry nie doczytałem tematu;(

a jeśli chodzi o centrale emad II uderzany, rezonans evans eq3 resonant black tak mam u siebie;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Toś stracił głowę waść , bo ja się zawiodłem

Kilka lat temu jak jeszcze grałem sporo koncertów z moim cover zespołem ( a graliśmy w całym kraju przeróżne imprezy u boku najwiekszych gwiazd na profesjonalnym nagłośnieniu) miałem w na Pearlu Session właśnie zestaw SKII i Regulator. Naciągi Aquariana były wtedy nowością na polskim rynku i z nieukrywaną satysfakcją pamiętam jak po usłyszeniu mojej stopy kilka razy opadały kopary paru bębniarzom, którzy na co dzień grali w kapelach bardzo znanych (mniejsza o nazwiska)

Widzisz Bębniarku, kwestaia gustu.

Jako okazjonalny akustyk tez bardzo lubię nagłaśniać stopę która ma załozony taki set naciagów i nie dlatego, że pozornie jest łatwiej tylko za esencję, która potrafią wyciagnąć z dobrego bębna.

 

[ Dodano: 14-04-2009, 21:36 ]

Pamiętam też jak poleciałem do małego śmiesznego łysego akustyka z ekipy od Polanowskiego zapytać jak brzmią bebny bo podejrzanie krótko je ustawiał. Dał mi mikrofon ,,talk back" żebym poprosił kogoś na scenie aby zagrał na moim secie. Zagrał na nich nasz gitarzysta i mnie też kopara opadła. Na stopie był oczywiście set Aquariana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w przypadku gdy w rezonansie mam sporą dziórę, a rezonansu nie wymienie to?

 

Poprostu nie chcę sie rozczarować - mam środki tylko na naciąg bity.

 

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w takim razie podsumywując, ajakie są różnice w brzmieniu między PS3 a SKII?

 

Porównując centralę Premiera na PS3 i Basixa na SKII, oba entry level:

 

SKII jest dużo bardziej wytłumiony, ma mocniejszy atak, większy klik. PS3 brzmi nieco inaczej, ale też mi się podoba jego dźwięk, jednak potrzebuje już wytłumienia.

 

Do mocniejszej muzyki SKII :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Toś stracił głowę waść , bo ja się zawiodłem

Kilka lat temu jak jeszcze grałem sporo koncertów z moim cover zespołem ( a graliśmy w całym kraju przeróżne imprezy u boku najwiekszych gwiazd na profesjonalnym nagłośnieniu) miałem w na Pearlu Session właśnie zestaw SKII i Regulator. Naciągi Aquariana były wtedy nowością na polskim rynku i z nieukrywaną satysfakcją pamiętam jak po usłyszeniu mojej stopy kilka razy opadały kopary paru bębniarzom, którzy na co dzień grali w kapelach bardzo znanych (mniejsza o nazwiska)

Widzisz Bębniarku, kwestaia gustu.

Jako okazjonalny akustyk tez bardzo lubię nagłaśniać stopę która ma załozony taki set naciagów i nie dlatego, że pozornie jest łatwiej tylko za esencję, która potrafią wyciagnąć z dobrego bębna.

 

[ Dodano: 14-04-2009, 21:36 ]

Pamiętam też jak poleciałem do małego śmiesznego łysego akustyka z ekipy od Polanowskiego zapytać jak brzmią bebny bo podejrzanie krótko je ustawiał. Dał mi mikrofon ,,talk back" żebym poprosił kogoś na scenie aby zagrał na moim secie. Zagrał na nich nasz gitarzysta i mnie też kopara opadła. Na stopie był oczywiście set Aquariana.

 

Przemku masz całkowitą rację , wszystko to kwestia gustu.

Wiem że na pewno brzmisz świetnie , wiesz o czym piszesz i jesteś osobą posiadającą bardzo dużą wiedzę , na pewno mieli byśmy o czym pogadać przez wiele długich wieczorów a nawet i nocy :) ale tak jak napisałeś "kwestia gustu" dlatego też sugeruję autorowi tematu żeby sam na własnej skórze przekonał się co i jak brzmi.

Na tych bębnach wszystko zabrzmi , chodzi tylko o to żeby to zabrzmiało dokładnie tak jak sobie tego życzy kolega bpetera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie!

 

Pare dni temu przyszedł Powerstroke 3, początkowo byłem zadowolony bo poprawa była, jednak teraz coraz bardziej zaczyna mnie wk**wiać ta centralka.

 

Najprawdopodobniej zależy to od stroju albo tłumienia, w każdym razie chciałbym prosić o rade jak to wytłumić/nastroić aby centrala nie brzmiała jak uderzenie w plastik z lekkim basem, tylko, żeby dźwięk był pełny, okrągły i ciepły.

Podoba mi się np. brzmienie z centrali Tomka Łosowskiego - jest klik, zle zbity, okrągły i nie takie "cap" jak na płytach Metallicy tylko selektywne pełne "unc".

 

Ostatecznie jeżeli nie uda mi się nic na to wskórać to sprzedam naciąg i poszukam szczęścia u Aquariana albo Evansa.

 

(PS: Jaka łatka była by dobra to niepłaskiego tylko pełnego zbitego kliku, który pasuje zarówno do funku i rocka)

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

PS3 to bardzo dobry naciąg, bębny jeszcze lapsze :cool: więc na pewno uda się Tobie, uzyskać odpowiedni dźwięk. Nie sugeruj się nagraniami. Nie strój bardzo nisko. Spróbuj bez łatki, z filcowym bijakiem. PS3, SKII, EMAD - razem pewno z 500 PLN, jak dodasz dedykowane rezo to X 2. Raczej "pobaw" się strojem.

Pzdr

Misiu68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co i tak nie mam pieniędzy na inny naciąg więc będe kombinował.

 

Łatki nie naklejam bo klik będzie jeszcze większy...

 

Jest też druga sprawa - ponieważ stroję bębny u siebie w mieszkaniu to odbijając stopą słyszę inny dźwięk z przodu niż z tyłu bębna, dlatego też to brzydkie wrażenie możę zniknie kiedy przeniose sprzęt do wytłumionej sali.

 

Jednakże jakbym nie stroił słysze ten "plask" - być możę podczas grania zginie w ścianie basu i gitar, ale z drugiej strony kiedy pobawie sie solo możę być słyszalne.

 

Ostatnio słuchałem płytki Łosowskiego i bardzo przypadła mi do gustu jego centralka i niestety dowiedziałem się, że używa on Awuariana SK2 co mnie niepocieszyło...

 

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, miałem na centralce powerstroke'a dłuuugi czas, dopóki mi sięnie wysłużył. Po założeniu emada jedynki jest konkret, soczyste mięsiste uderzenie. Stroję dośc mocno.

ALE w nagraniach ma mniej ataku niż powerstroke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za namowami kolegi z postu wyzej( :biggrin: ) kupilem emada 1 na swoja perle i przy mocnym wytumieniu jest naprawde swietny wrecz jazzowy feeling, przy pustej centrali i odpowiedznim naciagnieciu jest klik i to wyrazny. to jest dobry naciag. poza tym z ps3 tlumika nie zdejmiesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PS3 nie ma tłumika tylko drobna foliowa obręcz(kołnierz) od spodu, tak więc problem chyba nie leży w za duzym tłumieniu przez naciąg tylko odwrotnie.

 

Myślałem o dokupieniu Remo Mufll's (takie ringi z cienkiej gąbki) i wsadzić do pod ten kołnierz jednak nie wiem czy to sie sprawdzi...

 

Pzdr.

 

[ Komentarz dodany przez: hakael1977: 04-05-2009, 10:15 ]

Zacznij zwracac uwagę na pisownię .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na PS3 nie ma tłumika tylko drobna foliowa obręcz(kołnierz) od spodu, tak więc problem chyba nie leży w za duzym tłumieniu przez naciąg tylko odwrotnie.

 

to się nazywa tłumik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

widziałem, że na konkurencyjnym forum już zamieniasz ten naciąg na SKII :cool: Posiedź trochę nad strojem, może nawet kilka godzin :badgrin: Masz doskonałe bębny, dobry naciąg i NA PEWNO :!: dojdziesz do czegoś co Ciebie usatysfakcjonuje. Zmiana i wiara, że naciąg zrobi "cuda" tylko narazi Ciebie na koszty. To nie jest Amati :cool: (bez obrazy dla właścicieli tych szacownych bębenków)

Pzdr

Misiu68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No popróbuje, tamto ogłoszenie to wystawiłem tak w razie czego żeby wisiało...

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...