Skocz do zawartości
nosu

Sabian B8 medium czy rock?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Gram trochę cięższą muze, mianowicie thrash metal/metalcore i szukam odpowiednich blach w przystępnej cenie. Po wielu godzinach szukania odpowiednich blach stwierdziłem, że najlepsza opcja byłoby Sabian B8 tylko tu nasuwa się problem z odpowiednią grubością. Gdzieś słyszałem albo czytałem, że Thin są ciche, a Heavy są podatne na pęknięcia. Myślę, że Medium albo Rock byłby odpowiednie ze względu na to, że są głośne i spokojnie przebija się nawet na nienagłośnionym koncercie przez gitary i bębny.

 

Jak uważacie które byłyby bardziej odpowiednie i wytrzymałe do tego gatunki muzyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL Jak masz w nazwie Rock to jest do Rocka, a jak medium to pewnie do wszystkich , prócz do gry progressives , gdyż tam są potrzebne high... ludzie nauczcie sie myśleć!!

 

[ Komentarz dodany przez: hakael1977: 18-04-2009, 08:04 ]

Zwracaj uwagę na to co i jak piszesz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze to kwestia gustu i tego jak grasz, ja nie lubie blach "heavy" czy tez "rock" dla mnie sa poprostu za grube, uwazam ze bez sensu walic zza glowy zeby blacha porzadnie sie odezwiala. ja na twoim miejscu bralbym medium, takie moje zdanie. a co do glosnosci to mialem b8 16 thin crasha i wcale za cichy nie byl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LOL Jak masz w nazwie Rock to jest do Rocka, a jak medium to pewnie do wszystkich , prócz do gry progressives , gdyż tam są potrzebne high... ludzie nauczcie sie myśleć!!

 

[ Komentarz dodany przez: hakael1977: 18-04-2009, 08:04 ]

Zwracaj uwagę na to co i jak piszesz .

 

Sam zacznij myśleć. Nie można w ten sposób szufladkować instrumentów ze względu na to co pisze w nazwie danej serii. Mam znajomych którzy graja metal na zestawach fusion i im to odpowiada. Liczy się brzmienie. Ja niestety nie mam gdzie obklupać tych talerzy dlatego zwracam się z prośbą tutaj. Wiem, że na stronie Sabiana jest możliwość posłuchania blach ale to nie to samo co na żywo i zależy mi też na wytrzymałości - o co też spytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jacie :D a jak ja mam blachy grubości heavy to znaczy że już nie mogę grać light rocka ?

 

swoją drogą nie polecam sabianów b8. Jakieś nijakie, w tej cenie lepiej w jakieś turki zainwestować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mowiac turki masz na mysli amedie to ja jednak wole b8:) co do probek dzwiekowych to brzmia prawie jak na zywo i dosc dobrze oddaja specyfike talerzy. z calej serii najbardziej mozna sie przyczepic do ride'a brzmi dosc sztucznie i ma strasznie cichego bella. jeszcze dodam ze skoro rozwazasz rock set to lepiej zainwestuj w b8 pro bo sa w identycznej cenie (cos kolo 1600zl za set i chyba 18 gratis jesli sie nei myle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LOL Jak masz w nazwie Rock to jest do Rocka, a jak medium to pewnie do wszystkich , prócz do gry progressives , gdyż tam są potrzebne high... ludzie nauczcie sie myśleć!!

o zgrozo...

 

Ja wiem tyle, że jak ktoś mocno łoi to sabian b8 rock ride to bardzo odpowiednia blacha. Nie gubi się w rzeźni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...