Jump to content
chrish

Paiste PST5 Medium Hats 14"

Recommended Posts

Witam!

 

Chciałbym opisać dla Was wspomniany wyżej hi-hat światowego producenta talerzy perkusyjnych PAISTE. Jest to model 14-calowy, waga medium. Jest to świetna propozycja dla średniozaawansowanych pałkerów szukających dobrego brzmienia za dobrą kasę :)

 

Cechy ogólne

Górna blaszka to grubość medium, a dół to heavy. Na blaszce "top" jest logo Paiste PST5 oraz typ i średnica blaszki, "bottom" wygląda identycznie. Hi-hat prezentuje się konkretnie.

 

Materiał

Seria PST5 to stop B8 (przez producenta określany jako Bronze 2002).

 

Brzmienie

Decydując się na ten model, zależało mi na tym żeby hi-hat był jasny i selektywny. Paiste PST5 dokładnie taki jest: ciepły, ostry, jasny. Uważam, że to bardzo uniwersalne blaszki, które sprawdzą się w różnych gatunkach. Zamknięty jest bardzo selektywny z lekkim przydźwiękiem, wyraźny, posiada bardzo fajny "chick". Nie jest bardzo agresywny, choć potrafi krzyknąć ;)

 

Wrażenia podczas gry

Hi-hat bardzo dobrze reaguje na nasze poczynania, dobre odbicie pałki i selektywność sprawiają, że wszelkie tremola, szesnastki są doskonale wyartykulowane. Pod nagłośnieniem sprawdzał sie bardzo fajnie, o czym można przekonać się niżej :)

 

Podsumowanie

Hi hat jest doskonałą blaszką dla osób, które poszukują ciekawego brzmienia za niewygórowaną cenę. Zadowolą każdego, kto lubi jasne, selektywne, ostre blachy. Jest niezbyt głośny, ale otwarty bywa wystarczająco głośny, by przebić się przez ścianę gitar. Sam byłem zadowolony z tego hi hatu, ale będę musiał go zmienić, ponieważ nie pasuje do muzyki, którą gram. Potrzebuję czegoś średnio ciemnego ze słyszalnym piaskiem, a ten Paiste to praktycznie przeciwieństwo tego, czego szukam :)

 

Jednak mimo wszystko, Paiste PST5 to dobre blachy dla półprofesjonalnych drummerów :)

 

Zdjęcia:

179429.jpg

 

9d3af67abc245ad0.jpg

 

Próbka (nagrywana podczas sesji :P Amatorskie studio, ale są i szesnastki, i ósemki, i otwarty :P)

 

http://www.sendspace.pl/file/xET5714N/

 

 

Pozdrawiam :) Keep groovin' :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak więc ja mam cały zestaw blaszek pst5, przede wszystkim największym plusem tego zestawu jest właśnie hit-hat, co do reszty to mam mieszane uczucia... hit- prezętuje sie, tak jak opisuje autor tego tematu, bardzo dobrze ( proporcjonalnie do ceny). mam go juz 2 rok i nie stracił na niczym, naprawdę polecam dla półprofesjonalnych bębniarzy... za ciekawą cenę. Ma on dość duże możliwości, które zależą w 100% od umiejętności pałkerów... "złej baletnicy przeszkadza..." i tak dalej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedyne co mi nie pasuje to użycie przez ciebie słów określających brzmienie hh. Ciepły i ostry to przynajmniej dla mnie pojęcia, które ze sobą kontrastują. Coś co jest ciepłe, nie może być ostre. To tylko moje odczucie, więc proszę by nikt się nie obrażał i pozwolił innym tez wyrazić swoje zdanie. Ogólnie uważam blaszki za udane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...