Skocz do zawartości
davcio

Perkusja z komputerem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

postanowiłem kupić perkusje elektroniczną z słabszym modułem, ażeby zakupić lepszy sprzęcik i grać za pomocą podłączenia jej do komputera. Mam na sprzęt 4-5 tysiące (na perkusje + potrzebne rzeczy do podłączenia jej do komputera + coś do regulacji jej dźwięku). Mam komputer z kartą dźwiękową Creative SB X-Fi mX Xtreme Audio.

 

Co byście mi doradzili w granicach tej kwoty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci polecił słynnego Dig-druma :lol: sam go mam. Dokupisz tylko moduł i masz fajnego elektryka za troche ponad 2000zł bez kombinowania z kompem.

 

P.S.

 

4-5 tys. zł to sporo pieniędzy jak na elektryka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taka cene to wchodzi w gre Roland, albo Yamaha. Ale wtedy masz brzmienie takie, ktorego tak naprawde nie musisz modyfikowac. golwitka, ma racje jesli chodzi o to, ze to duzo przy zalozeniu ze chcesz zmieniac brzmienie. Bo tak naprawde to wystarczy najtanszy modul z wyjsciem midi. Nie mozna tez zapominac, ze bodajze Rolandy (nie jestem pewien, bylo na forum, skorzystaj z opcji szukaj) maja mozliwosc "podmiany" / wgrania wlasnych sampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dig-drum mnie trochę odciąga od siebie swoim wyglądem, ale jak to mówią: "Nie oceniaj książki po okładce.". Co do Rolandów to czytałem i się dowiedziałem, iż dopiero od td-6 moduły grają ładnie. Stąd też mój pomysł zakupu słabszego modułu oraz lepszych padów i podłączanie ich do komputera.

 

Ten dig-drum nie jest przypadkiem głośny? Te naciągi wyglądają jakby były takie same co w akustyku.

Drugim zaś pytaniem jest to, czy brzmi on jak akustyk czy też syntetycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dig-drum nie dość że wygląda jak akustyk, to ma naciągi siateczkowe ( nie tak jak rolandowskie pady). I uwierz że są ciche, wiem bo sam mam. A co do modułu to ja osobiście mam Alesisa D-4 kupiłem używanego za 500zł, ale wątpię żeby taka okazja się powtórzyła. Jedyne co w Dig-Drumie może być głośne to stopa, ale ja wytłumiłem ręcznikiem i jest dobrze. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten wygląd dla mnie jest na minus, ale z reszty co mówisz to na plus ;p

 

Czekam jeszcze na inne propozycje ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby podłączyć pady do kompa nie musisz w ogóle mieć modułu. Wystarczy konwerter sygnału analogowego do midi, albo jakiś najtańszy moduł - byle tylko miał wyjście midi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest sytuacja z podwójną stopą? Z tego co czytałem to np. na TD-3 nie zawsze załapuje uderzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaka jest sytuacja z podwójną stopą? Z tego co czytałem to np. na TD-3 nie zawsze załapuje uderzenie.

 

Nawet jeśli tak jest to nie zależy to (w tym konkretnym przypadku) od padu, tylko od ustawień czułości triggera. W TD9 te ustawienia można dowolnie edytować - nie wiem jak jest w module TD3.

Td9-kx bez żadnej edycji zbiera mi zarówno głośne jak i ciche uderzenia twina (w td3-kw jest ten sam pad stopy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

golwitka, pomyśl zanim cos napiszesz...

4-5 tys. zł to sporo pieniędzy jak na elektryka!
To dobra cena na akustyka - dobry eektryk kosztuje więcej niż 4-5k
Dig-drum nie dość że wygląda jak akustyk, to ma naciągi siateczkowe ( nie tak jak rolandowskie pady)
Rolandowskie pady mają najlepsze naciągi siateczkowe - dig drum siateczki też posiada, ale daleko im do rolandów (tak samo jak pearlom)

 

A odnośnie pytań - td-3 tak jak każdy moduł może Ci dobrze złapać stope - wszystko zależy od ustawień.

 

W tej cenie proponuje alesisa pro (nie dm5, i nie dm5 pro kit który "pro" ma tylko w nazwie") z prawdziwym akustykiem na siateczkach lub właśne z dig drumem (ale w rozszeżonej wersji która poza blachami może wyglądac jak 100% akustyk ;) jeżei granie bez kompa możesz sobie odpuścić, to zamiast alesisa pro weś sobie I/O o którym pisze kolega Thanatos.

 

jeżeli chcesz cały nowy zestaw, no to niestety td-3 (którego perkusją bym nei nazwał) lub sdzukać całego używanego td-6 (który brzmi bardzo ładnie, ale same pady są dalej śmieszne, małe i niewygodne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał Ci zestaw Dig druma + Alesis Trigger I/O było o nim na forum i chyba to jest dokładnie to czego potrzebujesz a wyjdzie o wwwwwwiele talniej. Urządzonko to działa jedynie z podłączonym do siebie kompem i możesz dowolnie edytować sobie brzmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shmatan, czy ten przerobiony akustyk nie będzie zbyt głośny i jak by to wyglądało? Co do dig druma to nie idzie mi znaleźć w ogóle go (jedna sztuka tylko na allegro) a co dopiero rozszerzona wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do dig druma to nie idzie mi znaleźć w ogóle go (jedna sztuka tylko na allegro) a co dopiero rozszerzona wersja.

www.perkusjaelektroniczna.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rolandowskie pady mają najlepsze naciągi siateczkowe - dig drum siateczki też posiada, ale daleko im do rolandów (tak samo jak pearlom)

 

Roland rzeczywiście siateczkowe ma najlepsze, ale chodzi mi o te gumowe pady, które są na np. td-3 na tomach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w dig drumie zmienił bym tylko blachę hi hatu gdyż wygląda tragicznie ;) Taki kawałek materiału . Co do wyglądu jeszcze jej nie mam , ale zamówiłem wersje z tomami 10 10 i 12 , wiec powinno to sie jakos prezentować . Jeżeli okaże sie ze będzie to nie ciekawe to zainwestuje w rame od TD-9 , gdyż czarny jest ładniejszy od srebrnego .

 

 

Mam takie pytanie planuje kupić Td-12 rolanda , czy to ma dobry sens do dig drumga . Wykorzystam w pełni jego możliwości ? Czy td-12 nadaje sie do nagrań studyjnych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam ponownie, bo się już moje pytanie zakopało.

Czy ten przerobiony akustyk nie będzie zbyt głośny i jak by to wyglądało, bo nigdy czegoś takiego nie widziałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapytam ponownie, bo się już moje pytanie zakopało.

Czy ten przerobiony akustyk nie będzie zbyt głośny i jak by to wyglądało, bo nigdy czegoś takiego nie widziałem?

 

To będzie po prostu zwykły akustyk, tylko z naciągami siateczkowymi i triggerami. a głośność zależy od naciągów, na których się nie znam :-( :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

davcio, dobrze przerobiony akusty na siateczkach będzie cichszy od rolandów ;) A digDruma kup nowego, i wybierz sobie rozmiary tommów, ilość itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shmatan, masz może namiary na jakiś tutorial przerabiania akustyka na elektronika?

Co do DigDruma to czy mogę zażyczyć sobie głębsze bębny oraz inny kolor blach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor blach - wątpie. Co do głębokości to myśle że problemu nie będize ;)

 

Odnośnie przerabiania - w naprawach i renowacji masz wszystko o triggerach (taki mały tutorial - znajdziesz bez problemu), i do tego wystarczy zmienić naciąg ze zwykłego na siateczke. 'puf', i elektronik gotowy ;) tylko talerze trzeba kombinować, ale na to też są sposoby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytam i się jeszcze zastanowię. Dziękuje za pomoc i oczywiście "pomógł" dla ciebie Shmatan ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Jeśli oto chodzi jak się ma Roland td-3kw do Dig Drum'a ? Ktory z nich lepszy na warunki mieszkalne (blok itp...) oraz na proby z zespolem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...