Skocz do zawartości
ignacy88

Statyw pod werbel i stołek

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam statywu pod werbel i stołka. Szczerze, to nigdy się nie zagłębiałem w temat i nie wiem za czym się rozglądać, czego unikać. Budżet 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ostatnio nowe siedzisko Ever Play T1-B z siedziskiem motocyklowym za 269zł i szczerze mogę polecić. Bardzo masywny i stabilny, a ma co dźwigać bo ważę ponad 100kg :)

Statyw pod werbel- Wyrwałem Pearla S-830 na OLX za 140zł i też jest super. W aktualnym momencie nie ma niestety takiej okazji- sprawdzałem.

Tu nie ma filozofii. Najlepiej zasadź się na OLX i szukaj okazji w używkach.

Często ludzie zamieszczają numer modelu- sprawdzasz na stronach za ile można kupić nowy. Jeśli to 50-60% ceny nowego, a stan jest spoko- nie ma co się zastanawiać.

A który wybrać?

Unikać chińszczyzny, lepiej szukać markowych jak Pearl, Tama, Yamaha, Mapex.

Ja założyłem sobie że skompletuję Hardware Pearl'a i szukałem tych wyższych serii w okazyjnych cenach na OLX- fajna zabawa :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też miałem pytać o statywy z Mapexa. Wyglądają względnie solidnie i za rozsądną cenę. Miałeś (miał ktoś) okazję korzystać z hardwear'u z tej firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statyw pod werbel mam akurat mapex. Solidne wykonanie i stabilność. Poza tym werbel nie spada na podłogę ale jakość brzmienia jak na każdym innym statywie w którym nie grzechoczą śrubki. ;) tron mam Millennium. Również solidny z gwintem, trochę przypomina tame - tak jakby kongenialność producentów (albo jeden od drugiego odgapił). W sumie za stołek i statyw wyszło koło stowy(okazja na olx) z tego co później sprawdzałem taki statyw i tron kosztowałby mnie jakieś 500!dlatego jak nie zależy ci na nowym fabrycznie sprzęcie z gwarancją to polowanie na używane gorąco polecam! Stołek mdt 4 chyba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wyrwać statyw Mapex SF-1000 za bardzo fajne pieniądze. Zostaje kwestia stołka. Szczerze, to myślałem, że to jest tańszy interes. Do tej porty, przez kilka dobrych lat, grałem na jakimś takim taborecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mało ważysz i nie masz problemów z kręgosłupem to czego nie weźmiesz będziesz zadowolony.

Jeśli w grę wchodzi waga- tutaj musisz już trochę dołożyć żeby stołek za szybko Ci się nie rozlatał.

Podsyłałem Ci dwa stołki jeden motocyklowy, jeden okrągły.

Ceny raczej spoko, szczególnie ten Sonor mi się podoba, nowy kosztował ok 399zł:

https://www.olx.pl/oferta/stolek-perkusyjny-sonor-CID751-IDHmCJW.html#133c6bd086

można potargować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już zwracałem uwagę na ten stołek. Ale to nie jest strasznie pilna rzecz, będę czekał, może jeszcze się pokaże jakaś fajna oferta

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...