Skocz do zawartości
Wojtek80

Alesis Nitro Mesh vs Black Hawk MXDIII

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o pomoc. Mam zamiar kupić pierwszy zestaw do ćwiczeń w domu i miałem zamiar kupić Alesis bo wszędzie w necie trąbią że jest super w tej cenie lecz co do dźwięku jak słyszałem Black Hawk jest lepszy. Cenowo obydwa zestawy tak samo wychodzą ok 1700. Co polecicie.

Jest jeszcze opcja kupienia używki za ok 2000 pln np. BH HXDIII lub Alesis surge czy forge czyli kilka stówek taniej niż nowe. Myślałem o zestawie do 2000 tys.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z używanymi sprzętami,na pewno w tych o których piszesz jest więcej opcji np dwustrefowe pady i jakieś możliwości kombinowania w module ale ja bym się bał kupować używany sprzęt elektroniczny,ale to może moja fobia.co do podstawowych zestawów alesis to ci powiem że mam turbo mesh kit i wszystko działa jak należy ale dźwięki z modułu nudzą się po miesiącu użytkowania albo szybciej, pozostaje wtedy vst z jakimiś ciekawymi brzmieniami.mysle że zastanawiałbym się na twoim miejscu właśnie nad tym czy będziesz używał tylko dźwięku z modułu czy z programu/wtyczki vst.i nad tym czy wymagasz takich ulepszeń jak właśnie dwustrefowe pady jakieś możliwości modułu itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Black Hawk MXD III, testowałem wcześniej też Nitro. Przede wszystkim w Alesis nitro mesh  są wysokie rimy w padach i dziwnie się na tym gra, trzeba zmienić  nawyki a to już zbyt duży minus dla mnie.. MXD brzmi znacznie lepiej w każdym zestawie, brzmienia mnie na tyle satysfakcjonują że odpuściłem sobie zabawę w podłączanie do VST. Ma dwu strefowe pady i ride a to dość sporo plusów aby się zdecydować na ten zestaw. Ogólnie mam też wrażenie że Black Hawk MXD III jest mniej „plastikowy” i jest bardziej pro...Gram na nim od około pół roku dość intensywnie i nic niepokojącego się z nim nie dzieje. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...