Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na tym forum

 

Mam pytanie czy Mapex pro M to dobra perkusja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem nowy na tym forum

 

Mam pytanie czy Mapex pro M to dobra perkusja

Widzisz cycu to pytanie jest trochę źle sprecyzowane. Powinieneś napisać coś w tym stylu: "Witam jestem nowy na forum na perkusji gram xxx lat i chciałbym zmienić moją amati/polmuza na mapexa pro m. Jak myślicie czy to będzie dobra przesiadka?" Wtedy wszyscy jednogłośnie napiszą ci że znakomita. Bo gdybyś napisał coś takiego: "Witam jestem nowy na forum na perkusji gram 20 lat i chciałbym zmienić mojego Pearla Reference na Mapexa pro M. Co o tym myślicie?" To wtedy każdy napisze biada ci człowiecze że taka niecna myśl nasunęła ci się. BTW Mapex pro M to bardzo fajne bębny z półki pół profesionalnej. Bardzo dobrze wykonane. Jeśli chodzi o hardware z tego zestawu na uwagę zasługuje stopa i hi hat serii 750. Zmieniasz naciągi i zestawik zagra aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie zaśmiecajcie tak tego forum!!!! Taki temat to do np. MÓJ ZESTAW i tam ludzie napiszą Ci pare opinii co sądzą itd... Zresztą pro mka już jest tak popularna, że chyba niewiele można o niej nowych rzeczy napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc się przedstawię nazywam się Sebastian mam 14 lat i od roku gram na perkusji, gram na zestawie ever play EV-015 i chciałbym przesiąść się na coś lepszego ponieważ mój zestaw już się sypie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro M albo M Birch. M Birch lepiej się nadaje do mocniejszych klimatów. Brzoza daje bardziej agresywny sound. Półka i jakość wykonania to samo co Pro M. Cena trochę mniejsza z uwagi na niższy koszt surowca (brzoza). Do Pro M-ek dodają też niektóre elementy hardware'u z wyższej półki. Klon jest cieplejszy i jaśniejszy brzmieniowo. M Birch ma jedną zewnętrzną warstwę klonu co trochę dodaje ciepła. Co grasz? Wybór należy do Ciebie. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Półka i jakość wykonania to samo co Pro M

Ale pierdoły... Co jeden to większy znawca na tym forum ostatnio... Porażka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedz geniuszu czym się różnią te modele w kwestii jakości wykonania? Chętnie poczytam. To co napisałem to nie tylko moje wymysły:)

 

[ Dodano: 08-07-2009, 07:45 ]

Widzę, że masz Pro M w opisie więc już wiem skąd ta reakcja. Uważasz, że korpusy są lepsze w pro M, obręcze? Co powoduje, że sam shell set jest lepszy? Jest inny brzmieniowo i tyle. Klon jest droższym materiałem niż pospolita brzoza i stąd różnica cen (która i tak nie jest duża). Zastanów się dobrze i powiedz mi co czyni pro M lepszą perką od M Birch nie licząc elementów hardware. "pro" to tylko nazwa serii. Nie pisz, że wygaduję pierdoły tylko odpowiedz po ludzku na moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mapexie Pro M jest zastosowany szereg lepszych elementów składających się na całość, co daje jakby nie patrzeć lepsze brzmienie. Zaraz mi powiesz, że pomiędzy Pearlem Targetem,a Visionem też nie ma znaczącej różnicy, bo wykończenie w obu jest solidne..

Rożnica cen to jest 1 tys PLN, ja nie wiem czy to tak mało..ale spoko każdy swoje chwali;)

 

Co czyni lepsza:

-klon( ale "+" tylko w tym przedziale cenowym jest różnica jeszcze widoczna, przy wyższych półkach to już tylko preferencje czy się wybierze klon, brzoze, bubinge)

-niedziurawiona centralka

-power hoops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że chwalę swoje. Wiem że M Birch to nie jakaś wysoka półka. Konkrety proszę a nie "elementy, które składają się na całość"

Mój argument:

 

http://www.lublin.lasy.gov.pl/c/document_library/get_file?uuid=eb4e222d-83ae-493a-be69-52b87b1dcfd2&groupId=10671

 

Widzimy różnice cen na przykładzie Polski. Brzoza jest gatunkiem pionierskim i występuję pospolicie w zasadzie na całym świecie. W Polsce brzoza stanowi największy procent powierzchni drzew. Dlatego jest tańsza niż klon. Tak samo jest z klonem amerykańskim i "ich" brzozą. Pod uwagę bierzemy klasę WA0 czyli najlepszy sort (wiadomo musi być najlepszy przy produkcji bębnów, nie ma tu miejsca na większe sęki czy krzywizny. Brzoza 3 klasa grubości - 369 zł; Klon 3 klasa grubości - 664 zł. Prawie 2 razy tyle. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o...

 

To jest konkret chłopie. Chyba nie ma wątpliwości skąd wyższa cena pro M.

Klon jest jasny i ciepły. Brzoza daje niższy i agresywniejszy sound. Myślisz, że nie zastanawiałem się na pro M. Kasa nie wchodziła tu w grę. Miałem ofertę tylko 800 zł droższą od M Birch. Wybrałem M Birch z punktu widzenia brzmienia.

Pzdr.

 

[ Dodano: 08-07-2009, 09:25 ]

M Birch też ma Power Hoops. Klon wcale nie jest lepszy w tym przedziale cenowym. Dlaczego lepszy? W czym? Jest po prostu inny w brzmieniu.

Jedyny + to tylko ta niedziurawiona centrala. Ale akurat dla mnie w bębnie basowym nie jest to tak odczuwalne. Dlatego postawiłem na M Birch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, ciekawe. Mam już dosyć długo ProM, długo użytkowałem starą Mke i zdarzało mi się pograć na M Birch. Największa różnica na korzyść ProM była właśnie przy przesadce z M Birch. W tej klasie bębnów nie spotkasz najlepszej brzozy, tylko jej tańszy gatunek. Nie ma się co sugerować cenami czystego surowca, bo nie wiesz jaka jest dalsza obróbka itd. A znajomy ze swoją MB może się schować przy ProM, co już nie jeden osądził. Oczywiście gra tutaj role gust, ale tak czy inaczej z założenia ProM jest wyższe od M(B) i to słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz jaka jest dalsza obróbka? I co z tego jak zakup samego surowca wiąże się prawie z 2-krotnie większym nakładem finansowym. Tego nie obejdziesz. A jeśli chodzi o porównanie. To wiem jak brzi to i to bo miałem okazję postukać przed zakupem. Mój gust skłonił mnie ku M Birch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I co z tego jak zakup samego surowca wiąże się prawie z 2-krotnie większym nakładem finansowym. Tego nie obejdziesz
W polsce tak, jednak Mapex sprowadza swoje drzewo z innych krajów. Twój argument jest jednak mało wiarygodny, bo uzależniasz ceny bębnów od lasów w lublinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny w lublinie są podobne jak w innych nadleśnictwach. Kosmetyczne różnice. Cennik wychodzi od generalnej dyrekcji a n-ctwo dostosowuje je do lokalnych warunków i potrzeb. Przy takiej różnicy cen klonu i brzozy jest to mało istotne. Gdzie indziej znajdziesz oferty z kilkunasto- złotową różnicą. Klon jest klonem a brzoza brzozą. Na całym świecie generalnie klon jest droższym surowcem i bardziej cennym. Ale akurat nie ma to nic do brzmienia. Bo z tego i z tego robisz super bębny.

 

Nie chcę śmiecić tematu ale na mój zdrowy rozsądek M Birch i pro M to podobna połka i wykonanie. Nie ma wyraźnych różnic pomiędzy nimi. Kwestia gustu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, kwestia gustu.Ja mam pro m i jestem zadowolony, nie gralem na m birchu nie wiem jaki jest hardware wiec nie wypowiadam sie.Ale jakby nie było jest oznaczony jako niższa seria chodz niekoniecznie musi to miec oddzwiek w jakości.

Ale jeżeli chodzi o inne modele mapexa np Saturna i Oriona to zdecydowanie Saturn brzmieniowo bardziej mi sie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba zaczac od tego ze M-ka wcale nie power hoops'ów :],jakos wykonania jak juz powiedziano jest lepsza w pro m niz w m-ce,niedziurawiona centrala,power hoop'sy czego nie ma w m ;],gumowe podkładki pod lugami,klonowe korpusy(co w tej połce bebnów poprawia brzmienie gdyz klon ma lepsze preferencje brzmieniowe od brzozy),co do hw to wcale nie brałem go pod uwage gdyz rozmawiamy o bebnach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://czakmusic.pl/sklep/product_info.php/info/p4032_MAPEX-M-birch-6225-Studio.html/XTCsid/0b5829049f35a4e85ac7ffe231941e7d

 

Chyba dobrze widzę, że są power hoopy :smile: Zresztą mam identyczny model.

Co to znaczy, że jakość wykonania jest lepsza? Pod jakim względem? Konkrety. Bo akurat uważam, że shelle m-ki i pro m-ki są tak samo obrobione technicznie. Klon ma lepsze preferencje brzmieniowe? Może wyjaśnisz to bo nie rozumiem czego akurat w tej półce klon jest lepszy gdzie w innych półkach (zawodowych) brzoza ma zastosowanie. :smile: Tak na dobrą sprawę to masz rację wg mnie tylko w kwestii niedziurawionej centrali czego nie negowałem. Co z tego, że w ofercie mapexa pro M stoi o oczko wyżej nad M Birch? Miałem okazję ograć oba zestawy i wybrałem M Birch. Klon jest za "miękki" dla mnie. Ma zajefajne ciepło ale brak mu tego powera, który daje brzoza. Każdy gatunek ma swoje brzmienie. A omawiane serie mają tak samo obrobione drewno. Poza mało znaczącą kosmetyką zostaje tylko gust. Proste nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z posiadaczy m-ki oprócz kolegi petermoses'a(jezeli zle odmieniłem to przepraszam)posiada power hoops'y na zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...