Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

raczej kolega petermoses został oszukany na jego korzysc rzecz jasna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie że odświeże temat w Mapexie M nie ma poower hoops. Wiem bo miałem chyba że meridiam birch ma. Potem przeżuciłem sie na Pro M i ten był faktycznie bardziej zaawansowany niż M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej kolega petermoses został oszukany na jego korzysc rzecz jasna ;)

 

Przecież podałem link do opisu M Birch. Chyba, że kłamią. Zresztą nie ważne. Mając do wyboru pro M lub M Birch wybrałem M Birch. Dźwięk mi podszedł bardziej a za oszczędzone pieniądze kupiłem fajny twin. Proste nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w Mapexie M nie ma poower hoops. Wiem bo miałem chyba że meridiam birch ma

 

Meridian Birch też nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że M jak go nagłośniłem na koncercie brzmiał bardzo fajnie miał większego kopa niż Pro M. Dlatego tak jak mówi petermoses kwestia gustu. A różnica w cenie między M a Pro M jest duża:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petermoses - nie wiem czy jest do końca tak jak piszesz. Nie znam ceny drewna, z którego wykonywana jest np. seria Q. Oczywiście na niższą cenę tego modelu składa się nie tylko rodzaj drewna, ale też niższa półka hardware i niestety jakość wykonania. Sam tego doświadczyłem. Zdejmuję w tomie od mapexa Q obręcz, naciąg i niestety krawędz jest krzywa, nierówna, nie wszędzie wyszlifowana pod tym samym kątem. Po tym doświadczeniu tak sobie pomyślałem - jaką mam więc gwarancję, że seria ProM nie jest wykonana w takiej samej jakości jak Q? Z dyskusji wynika, że Twoim zdaniem Mbirch od ProM różni się rodzajem drewna - jego ceną i stąd ta cena jest niższa (darujmy sobie power hoops). Jakiś czas temu zakupiłem zestaw Mapex Pro M. Widzę, że jest on lepiej wykonany od Mapexa Q. Każda krawędź korpusu idealnie równa, wszystko ładnie wyszlifowane, obręcze proste, hardware stabilny. Mogę się mylić, ale na chłopski rozum nie wydaje mi się, żeby ProM od MBircha różniła się ceną tylko ze względu na inny (tańszy) rodzaj drewna. Przykład z innej branży - dajmy na to Fiat. Czy Fiat Panda będzie tak samo trwałym, niezawodnym, wykonanym z takich samych jakościowo materiałów autem jak wyższy model Fiata - Croma i czy różnica w cenie zależna jest tylko od wykorzystanych droższych materiałów? Nie wydaje mi się. Jak uważasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak Pro Mke i M Brich , porównać do Pearla VBX i Yamahy Stage Brich Custom ? Co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Bym nie porównywał. Na VBX i proM grałem a a takiej yamahy jestem posiadaczem. Moim zdaniem yamaha zdecydowanie wygrała.

Ale uwaga: Mój znajomy miał ten sam model yamahy tylko że nowszy. I co? Okazuje sie że chłam zarówno w porównaniu do mapexa jak i pearla. Perkusja to instrument w 100% akustyczny i bardzo często poszczególne egzemplarze różnią się od siebie diametralnie. Ciężko jest idealnie powtórzyć produkcje- bębny wyższych serii dobiera się do setów na ucho,nie maszynowo jak leci.

Dlatego zamiast porównywać i kłócić się o bębny z tej samej półki lepiej spytać:Jak one brzmią, po czym jeśli może sie okazać ciekawie- iść i ograć konkretny egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego zamiast porównywać i kłócić się o bębny z tej samej półki lepiej spytać:Jak one brzmią, po czym jeśli może sie okazać ciekawie- iść i ograć konkretny egzemplarz.

Najlepiej jak piszesz, jechać, zagrać i powiedzieć, chcę ten zestaw, żaden inny tylko ten. Mogę nawet go sam złożyć na szybko i zapakować za sprzedawcę, ale nie zgodzę się na żaden którego nie opukam, oczywiście w zależności od ceny, jeżeli ktoś ma zestawik za 1000 zł z allegro to też nie ma co jeździć i opukiwać i na benzynie kasy tracic, ale jeżeli mówimy już o Yamaszkach BC albo Pro M i wyżej to rzecz jasna sprawa jest prosta, ograć i nic innego i lepszego się chyba nie da zrobić. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

szukajcie a znajdziecie ;)

 

edit:pierwsze nie ze studia ale tez z pod mikrofoników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś kiedyś okazję zasiaść za Pro M z naciagami Evansa i powiem że brzmienie zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie.W kwestii cenowo i brzmieniowej polecałbym.Jest jedna tylko sprawa co nie każdy na to zwraca uwagę (jak tylko na szmery-bajery wyłącznie)Bębny po zakupie mogą nie brzmieć dobrze a rzecz polega na tym że muszą dojrzeć i dopiero po paru latach "wybrzmiewają się".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Mam pytanie.Orientuje sie ktokolwiek jak stoi cenowo Tom Pro M 8x8.

Znalazlem tylko jedna strone gdzie kosztuje on 504 zł ale to raczej przesada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyyyyyyy za ile i jaki kolor? pytam bo jeśli sprzedam sowjego premiera to wciągam pro-m w zestawie fusion i bede szukał 8" jaka cena interesuje Ciebie za ten tom i czemu tak drogo:) joke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
yyyyyyyy za ile i jaki kolor? pytam bo jeśli sprzedam sowjego premiera to wciągam pro-m w zestawie fusion i bede szukał 8"

Dołączam się do pytania, może będę pierwszy :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest ze ten tom jest praktycznie niedostepny...czy to na allegro czy tez na e-sklepach.

 

445 zł za nowy beben.

 

Moj został zakupiony w Kwietniu.Posiada jedna widoczna ryse.Reszta wygląda BDB.

Cena 300zł

 

Kolor czarny z widoczna struktura drewna ;] moze uda mi sie dzisiaj zrobic kilka fotek i wystawie konkretna oferte w dziale sprzedazy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy Pro mka jest dobra?mmmm

Pewnie że jest dobra może brzydko się wyrażę ale jest zajebista naprawdę to jest KLON człowieku!!! :badgrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...