Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie, nie szykuję się do zakupu :smile: . Po prostu byłem ciekaw tego ,,elektronicznego,, sprzętu, jak to działa, na jakiej zasadzie, no i jak brzmi ;) bo nie spotkałem się nigdzie z czymś takim wcześniej. Ale z tego co mówisz to chyba jakiś niezbyt udany eksperyment :smile:

 

Pozdrawiam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zbyt jasno się nie wyraziłem :)

Sam pomysł wbudowania przetwornika bądź mikrofonu do Cajona jest dobrym pomysłem. Chociażby Mainl ma jeden taki model. Ważne jest jednak coś innego..to musi być dobre połączenie.... dobrze brzmiący cajon + przetwornik wysokiej jakości = zawodowy sprzęt, który jest wygodny bo jak chcesz się nagłośnić to podpinasz wtyczke i tyle.

To co było w tym ogłoszeniu to samoróbka....a jak to z samoróbkami bywa może być do dupy, albo OK...tego nigdy nie wiesz póki nie dotkniesz sprzętu :).

Przy okazji ja jednak wolę nagłaśnianie Cajona 2 mikrofonami.... z przodu i z tyłu.... dzięki temu można mieć wpływ na finalne brzmienie.... chcesz mieć przewagę basu dajesz więcej na tył....chcesz mieć przewagę "górki" dajesz więcej przodu. Do tego w przypadku cajona dobrze jest dać troszkę poglosu...nie dużo.. a wtedy każdy sprzęt zaczyna brzmieć bardziej rasowo :). Nie każdy się z tym zgodzi, ale ja mam własnie takie doświadczenia i jak już się naggłaśniam to zawsze dodaję troszke pogłosu (ale musi być dobrej jakości a nie byle co).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym kupić Cajon,od razu mówie że nigdy na tym nie grałem ale mam trochę grania "do kotleta" gdzie perkusja nie spełni swojej roli,więc wpadłem na pomysł ze kupie cajon,proszę Was o porady odnośnie co kupić.Zaznaczam że nie musi to być sprzęt najdroższy ponieważ nie przyda mi się on codziennie.Dziękuje z góry za pomoc !

 

http://www.percussion.gbm-meinl.pl/images/stories/meinl/cajons/headliner-cajon-hcaj1mh-m.jpg

 

Co sądzicie o tym ?

Może ktoś ma coś tańszego używanego do sprzedania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnie poszukujemy osób chcących rozwijać się w grze na Cajonie, Djembe, Bongosie do zespołów, które tworzą nasi uczniowie innych instrumentów oraz wokalu. Oferujemy zajęcia indywidualne oraz zespołowe w studio nagrań, a w ich zakresie: nagrania studyjne utworów, klipów muzycznych, granie koncertów, obozy muzyczne. PILNE! Gotowe zespoły czekają na sekcje rytmiczną, dla której w obecnej sytuacji mamy specjalne - niższe ceny! Warszawa laboratorium24.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat stary i dawno pewnie zakopany, ale uznałam, że zamiast tworzyć kolejny, odświeżę ten.

Ostatnio zakupiłam cajon sprężynowy Schlagwerk do samodzielnego montażu. Uznałam, że jak na początek to może być spoko. Gram, używam, jak dla mnie wystarczy. Bardziej chodzi mi o to, że chciałabym go trochę jakoś "udoskonalić" - pomalować, polakierować. Niestety, nigdy nie robiłam czegoś takiego i szukam kogoś, kto ewentualnie mógłby mi pomóc (doradzić jaki lakier, jak to zrobić, czym można pomalować, jak zaimpregnować to drewno itp.) Szukałam już trochę na ten temat, ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć jakiś konkretów. Może źle szukałam, nie widziałam, ale kto pyta nie błądzi ;)

Liczę na Waszą pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam forum na FB "Polish Cajon Forum" w grupie jest wielu świetnych fachowców, którzy na pewno udzielą porad.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D! Chciałabym kupić sobie cajona.  Na innym forum polecano mi abym zakupiła właśnie z tego sklepu - https://nauczsiegrac.pl/47-cajon . Czy ktoś zna się może na cajonach i umiałby doradzić wybór takiego dla początkujących, do nauki, który jednak dobrze brzmi? Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...