Skocz do zawartości
cbbla

Nagrywanie Perkusji Elektronicznej Roland TD9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu Dig Drum wraz z modułem rolanda TD9.

Chciałbym zacząć nagrywać jakieś covery i moje pytanie brzmi jak najlepiej to zrobić ? W temacie nagrywania jestem totalnym laikiem i nie mam żadnego doświadczenia. Czytałem że można nagrywać i łączyć perkusje z PC za pomocą jakichś interfejsów audio lub MIDI-USB. Czy jest ktoś kto nagrywa perkusję elektroniczna, udzieliłby paru rad i wyjaśnił z czym to się ? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa-audio z modułu podłączasz do komputera do wejścia line in,jak nie masz osobnego wyjścia na słuchawki to używasz słuchawek blutu-tylko że wtedy będziesz miał potężne opóźnienie dlatego polecam albo interface który za pomocą USB podłączysz do komputera a moduł do interfejsu albo kabel USB który też podłączysz do komputera a w swoim module wepniesz do odpowiedniej wtyczki oznaczonej ikoną usb.nastepny krok to program np reaper,prosty i łatwy w obsłudze.musisz tylko ogarnąć uzbrojenie ścieżki MIDI .jeszcze tzw wtyczka vst(taki jakby program który potem kopiujesz do reapera w odpowiednie miejsce)to vst to może być ezdrumer albo Steven slate drums albo inny który znajdziesz w internecie na próbę będzie za darmo.sa to wirtualne instrumenty,w tym przypadku perkusja,po chłopsku mówiąc podłożą dźwięki bębnów i talerzy pod twoje uderzenia.jakbys czegoś nie ogarniał to pytaj.moim zdaniem z poradników YouTubeowych wszystko zrozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha,w reaperze (jak już zajażysz jak podłączyć perkusję i vst)umieścisz swoją ulubioną ścieżkę bez bębnów np ściągniętą z internetu i do niej dogrywasz swoją.mowilem że proste.powaznie,każde zagadnienie tego tematu opisują filmiki na YouTube.a jakbyś coś chciał dokładniej to pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, przyjrzałem się budowie tego twojego modułu,tam masz wyjścia MIDI dwa więc faktycznie przydałby ci się interfejs MIDI USB ale to dzisiaj nie jest takie drogie.najprosciej jednak jak masz zwykłego pcta output podłączyć do line in , słuchawki i program w którym ustawisz parametry tak aby zminimalizować opuznienie .albo do modułu podłącz odtwarzacz z którego puścisz swoje ulubione kawałki i w module to się zmiksuje z twoim graniem -wtedy nie martwisz się opuznieniem ale nie możesz już pokombinować z efektami nakładanymi na osobne ścieżki w programie.jak widzisz jest kilka opcji.wazne jaki chcesz osiągnąć efekt,profechę czy coś tam sobie ponagrywać domowym sposobem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Czyli np jak kupię sobie coś takiego https://supersound.pl/23072-presonus-audiobox-itwo-interfejs-audio-usb?gclid=EAIaIQobChMI3bzqh4el7gIVxaOyCh0RXAzrEAQYASABEgKHE_D_BwE wepnę przez MIDI w niego moduł  i ten interfejs później przez USB w PC to opóźnienia powinny być minimalne ?

I co wtedy z odsłuchem ? Bo skoro dźwięk generuje mi oprogramowanie to odsłuch wyciągam na słuchawki z tego interfejsu wtedy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z tego interfaceu.(fajny interfejs,są tańsze ale jak cię stać to sobie kup taki). tylko pamiętaj że jak podepniesz MIDI to musisz mieć ten virtualny instrument tzw wtyczke vst.a jakbyś chciał dźwięk z modułu to wspinasz wyjście audio też do interfejsu tylko w te wejścia na jacki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...