Skocz do zawartości
polak24

Pearl Joey Jordison Limited Edition vs DW PDP FS Fusion vs..

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli wybierac z tego co tu bylo podane to TYLKO SONOR. jest to juz dobra klasa klonowych bebnow. ewentualnie mx,

Dokładnie. Ja też wybierałem niegdyś między tymi dwoma. Wybór padł na Mx-a, ale pewnie gdybym nie miał już werbla wcześniej(od Mx od razu sprzedałem) to kupiłbym Sonora bo ma znacznie fajniejszy werbel. PDP bardziej przypadł mi do gustu brzmieniowo jeżeli chodzi o tomy i centralke(nieznaczenie bardziej). Jeżeli chodzi o werbel to Sonor ma lepiej brzmiący. Do PDP dodają dużo lepsze naciągi, identyczne jak są dodawane do zestawów DW. Także jeżeli podpasuje Ci ich charakter to możesz spokojnie grać ze świadomością, że są to mebrany wysokiej klasy(Peart z The Rush używa tych membran np). Podobno Mx ma też nieco porządniejsze drzewo. Na DC dowiedziałem się, że 3007 to zwykły klon, a Mx to klon płn amerykański. MX ma też głębszą centrale. Ale, kupując MX polecam od razu kupić rezonans(Ebony Powerstroke 3, Regulator itp) do centralki, bo fabryczny nie ma pierścienia tłumiącego co utrudnia uzyskanie większego spektrum brzmień i lepszego kopa(nie rozumiem tego, wszystki naciągi takie dobre, a rezo w BD do du...). Co do wyglądu to już kwestia gustu. Mi się podoba zarówno matowy lakier bębnów PDP jak i lakiery Sonora(Autumn Fade piękny). Oba zestawy ze świetnych manufaktur. Sonor i DW, co tu mówić. Nie wiem jak Sonor 3007(made in china?), ale PDP MX, LX itd to już beczki robione w Meksyku(wracając do FS to one są jeszcze made in china).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tego MX niestety nie ma w DC, a szkoda bo bym pojechał i sobie je osobiście posłuchał. Lubie głębokie centralki także ten MX mnie zachęca.

A po za tym Sonor jest droższy od MX'a. Tego drugiego widziałem nawet po 3100 zł, a Sonor 4000 zł.

 

Nie wiem, musiał bym posłuchać te gary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tego drugiego widziałem nawet po 3100 zł, a Sonor 4000 zł.

Za 3100 chyba sam shell co? Też takie coś widziałem. Ale z hardwarem to 3400 to minimum jakie widziałem. A MX w drumcenter i wielu innych sklepach np był droższy od Sonorka zawsze. Sonora można znaleźć za 3400 również jak się dobrze poszuka. O nawet w drumshopie za 3,5K. Gdzie jest Więcbork? Jak blisko Brzegu opolskiego to zapraszam na testy. Myśle, że PDP Mx ma tez dobre ceny dlatego, że weszła nowa seria Platinium i Mx już chyba nie jest produkowany.(W tych seriach PDP cały czas coś się zmienia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest Brzeg Opolski?:P Woj. Opolskie? jeśli tak to troszkę daleko. Więcbork to kujawsko pomorskie, okolice Bydgoszczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^ to troszku daleko. Jest MX z hardwarem za 3100 zł. Udało mi się znaleźć. Ale ten kolor tabacco fade tak średnio mi się podoba na zdjęciach. Może w rzeczywistości wygląda lepiej?

Ten sonor mnie nie zachęca swoją centralką 22x17,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dyers_eve

tabacco fade w rzeczywistosci niezle wyglada. zalezy co sie komu podoba, ale napewno lepiej niz na zdjeciach ze strony producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tak odradzacie set JJ. Export to średnia seria garów ale za to set ma 8 części (bajer na laski:)) + doskonały werbello + dużo hw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu pojadę do DC, pogram sobie na sonorze, tym PDP SX i czymś jeszcze. A ten PDP MX od SX wiele się brzmieniem różni? Czy jak pogram na SX'ach to będę miał jakieś odniesienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SX? Co to za seria? W drumcenter dla odniesienia możesz jedynie spróbować na PDP Platinium Satin Oil, chociaż to już chyba wyższy model. Ale możesz sprawdzić jak gadają klonowe beczki PDP, brzmieniowo MX nie będzie się wiele różnił. Ta sama fabryka z meksyku, to samo drzewo. Platinium jest bardziej dopasionym zestawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie bo FS to brzoza(możesz jedynie na lakier spojrzeć bo też matowy), a mowa a klonie płn. amerykańskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem, byłem dzisiaj w DC i usłyszałem różnicę między tomami w FS'ie i w sonorze 3007. Sonor wg. mnie zabrzmiał lepiej, także chyba ten MX też mi się spodoba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX to alternatywa dla Sonora 3007. FS to ,,odpowiednik'' Sonora 2007. Nie ma co porównywać brzozy do klonu. To inne beczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie premiera stara signie lub artista jak anarchismo ma z forum....o niebo lepszy od tego parcha PDP czyli mowil (pedal do pedala) nie kupuj tego, a od jordisona sie tez z dala trzymaj ciekawe czy on sam nagrywa na swoim shell secie bo wydaje mi sie a nawet jestem pewien ze nie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kup sobie premiera stara signie lub artista jak anarchismo ma z forum....o niebo lepszy od tego parcha PDP czyli mowil (pedal do pedala)

Świtna rada. Bo stara Signia jest w każdym sklepie i masz na nią gwarancje. A na rynku wtórnym Premiera Signi tyle, że hoho... Co do Artista to porównywalem i nie są to ani lepiej wykonane ani lepiej brzmiące bębenki. Tu już kwestia gustu.

od jordisona sie tez z dala trzymaj ciekawe czy on sam nagrywa na swoim shell secie bo wydaje mi sie a nawet jestem pewien ze nie....

Ameryki nie odkryłeś. To tylko chwyt marketingowy. Dla fanów Slipknota...

Jestem ciekaw czy miałeś kiedykolwiek styczność z shellami PDP które jakby nie było są shellami od DW. Domniemam, że nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czy on sam nagrywa na swoim shell secie bo wydaje mi sie a nawet jestem pewien ze nie....

 

wow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kup sobie premiera stara signie lub artista jak anarchismo ma z forum....

Super składnia :P Nie wiem gdzie są jeszcze nazwy zestawów a gdzie Twoje słowa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super składnia :P Nie wiem gdzie są jeszcze nazwy zestawów a gdzie Twoje słowa :P

Jaka składnia taka rada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz perkusji do 5000 zl z talerzami i hardwarem to udeżaj w mapexa pro m, w bratpolu w toruniu mają jeszcze takiego z dodatkowym tomem 8" za śmieszne pieniądze także zagadaj do sprzedawcy i zapytaj się po ile będą chcieli Ci sprzedać i nie ma co rozkminiac nad mxem a sonorem... pro m to jest full clon :) i jeszcze 8X8 gratis a z tego co widzialem jest w cenie 3100,00 w wykonczeniu czarnym, a za 1900,00 zł talerze sobie znajdziesz :) więc nie ma co czekać :)

GG:2713928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super składnia :P Nie wiem gdzie są jeszcze nazwy zestawów a gdzie Twoje słowa :P

 

jak nie wiesz gdzie i co jest to znaczy, ze jakies chorobsko cie dopada idz sie zbadaj. A problemy rozroznienia to kwestia interpunkcyjna z mojej strony, ale chyba wszyscy wiedza o co chodzi.

 

co do Jordi...na to zart no brac to serio zero poczucia dystansu.

 

co do artista prosze ciejest o niebo lepszy od pdp ma przynajmniej jakis konkretny atak

 

co do signi jak sie chce mozna poszukac na allegro ebayu i jak sie pomota to sie znajdzie dla chcacego nic trudnego

 

PS to byly tylko propozycje alternatyw lepszych od pdp uznanych przez ludzi... nie mowiem kup teraz wprost

 

adekwatnie do:Jeśli szukasz perkusji do 5000 zl z talerzami i hardwarem to udeżaj w mapexa pro m...etc..

 

tak ale ostro sie zastanow czy odpowiada ci grzmot z nieba i kup duzo szmat do wytlumiania nawet ec 2 ej i emada bo na firmowych to la Boga jakbys ziemniaki wsypywal do piwnicy...

cenowo moga wypadac fajnie i na blaszki wydasz wiecej, ale radze wybierz albo dobre korpusy albo blachy,a nie pchaj sie we dwie nieznane szparki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...